Teraz jest 19 października 2020, 23:15 - Pn

• Reklama

Givenchy - Pi Fraiche

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Pi Fraiche (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
25%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
1
25%
6 - Genialny
1
25%

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Givenchy - Pi Fraiche

Post23 września 2012, 08:40 - N

Pi Fraiche to drzewno-aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Zapach został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są bergamotka, cytryna, grejpfrut i szałwia; nutą serca jest jaśmin; nutami bazy są benzoes, ambra i drzewo sandałowe.

Obrazek

Zapach kształtem flakonu i nazwą nawiązuje do Givenchy Pi - czyli waniliowca pełną gębą. Jest to świeższa wersja, pozbawiona wanilii, która w Pi stanowi główny element układanki. Otwarcie jest owocowo-kwiatowe i już na tym etapie mamy zapowiedź tego, co będzie za chwilę, a mianowicie benzoes w całej swojej okazałości. Jest to nuta bazy, a mimo to jest dobrze wyczuwalna przez cały czas trwania zapachu na skórze. Cytrusy z otwarcia bowiem szybko ulatują, serce jest już w klimatach kwiatowo-benzoesowych, a po 4-6 godzinach zostaje sam benzoes. Zapach nie jest z gatunku typowych świeżaków, więc świetnie sprawdza się w pogodę taką jak dziś: około 10 stopni, wietrznie. Projekcja bardzo fajna, nie jest to 2-metrowy ogon, ale nie jest też przyskórnie. Jest przyzwoicie przez 5-6 godzin. Trwałość również nie najgorsza: około 7-9 godzin. Na plus kolorek cieczy ;) Spróbować jak najbardziej warto.

lukesho

Moderator

Re: Givenchy - Pi Fraiche

Post26 listopada 2012, 20:15 - Pn

Odświeżę, bo... bo całkiem dobrze nosi się ten zapach. Nie przytłacza, na uczelnię/do biura jak najbardziej się nadaje. Dobrze wyczuwalny po 3-4 godzinach. Właściwie niewiele mogę dodać do tego, co napisałem wcześniej. Pi Fraiche nie jest jakiś przełomowy - ot, zwyczajny. Dałem 4 w ankiecie, bo 3 to za nisko, a na 5 sobie nie zasłużył :)

Marciu

Post26 listopada 2012, 21:32 - Pn

Nie podoba mi sie, slaby, zrobiony na sile, jak wszystkie wersje oprocz oryginalnej(i jedynej slusznej :mrgreen: )

Nie chce sie czepiac i wszyscy sie domyslili o co cho, ale chyba benzoes, czyz nie? :)

lukesho

Moderator

Post26 listopada 2012, 21:41 - Pn

Marciu napisał(a):Nie chce sie czepiac i wszyscy sie domyslili o co cho, ale chyba benzoes, czyz nie? :)

Bardzo możliwe. Poprawiłem.

Czarny10

Forumowicz

Post23 października 2015, 13:53 - Pt

Zjedzcie mnie fani klasycznego PI ale opis nut z Fraiche idealnie mi pasuję dla klasyka, a wszystkie nuty z klasyka idealnie mi pasują do wersji Fraiche. Klasyk nie lubi mnie, pachnie płasko i nawet nie jest słodki w połączeniu z moim PH. W Fraiche wyczuwam wszystko co jest podane w składzie protoplasty czyli wanilię, migdały, olibanum i tonkę. Całość jest bardzo słodka i budyniowata ale nie jest to bardzo nachalna słodycz, nie jest żaden ulepek ani dusiciel jak A Men. Ode mnie ocena genialny, bo za taką cenę nie znajdę ciekawszych, bardzo słodkich zimowych otulaczy. Piękna kompozycja :)

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post23 października 2015, 14:08 - Pt

Czego jak czego, ale olibanum w Pi na pewno nie ma.

Fraiche wąchałem parę razy w Superpharm, podobnie jak i Neo, żaden nie zrobił na mnie wrażenia.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Czarny10

Forumowicz

Post23 października 2015, 15:15 - Pt

Ja testuję z próbki, podobno dość starej. Na nadgarstku nie robi wrażenia, ale użyty globalnie jest na prawdę ciekawy.

banannba12

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post10 stycznia 2016, 20:13 - N

Można go gdzieś dostać?

kantor

Forumowicz

Post01 grudnia 2018, 15:27 - So

Otwarcie jakieś kwiaty, raczej o charakterze polnych, trochę suchego drewna, słodko-gorzki grejpfrut, może trochę kwaśnej pomarańczy w tle. Po jakiejś chwili dochodzi żywiczny karmel i wanilia (czyli pewnie benzoes) oraz lekkie migdały. Po jakiejś godzinie zapach drzewno-benzoesowy z lekkimi kwiatami.
To z nadgarstka, bo przy aplikacji globalnej, praktycznie od początku całkiem mocne, dość słodkie migdały, benzoes i delikatne, lekko odymione drewno, całość trochę gourmandowa sprawiająca wrażenie jakiegoś karmelowo-migdałowego deseru podanego na drewnianej desce.

Projekcja średnia przez jakieś 2h, trwałość dobra, dzisiaj 8h ale spokojnie by pobył dłużej.

Mimo, że niby Fraiche wg mnie raczej na zimniejszą porę, kompozycja mi się podoba, wg mnie między 4 a 5, z przewagą w stronę 5.

Jethon

Forumowicz

Post29 stycznia 2020, 21:29 - Śr

Miałem niedawno okazję przetestować Fraiche przy okazji wizyty w Dreźnie i przyznam że bardzo mi spodobał. Żałuję że nie mogę go w naszych perfumeriach, bo bardzo chętnie bym go sprawdził jeszcze raz

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie