Teraz jest 28 października 2020, 13:04 - Śr

• Reklama

Dsquared2 - He Wood Rocky Mountain Wood

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dsquared2 - He Wood Rocky Mountain Wood (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
10%
4 - Dobry
10
26%
5 - Bardzo dobry
25
64%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 39

• Autor
  • Wiadomość

marso

Forumowicz

Dsquared2 - He Wood Rocky Mountain Wood

Post20 września 2012, 20:32 - Cz

De Kwadrat - Facet z Lasu: wilgotne nieco mroczne obszary leśne skalistych gór - tak to wyglądać ma w teorii a w praktyce? No cóż, tutaj kadziło i piżmo jest nie jak to zwykle bywa w nutach końcowych a w początkowych. Połączenie fiołka i lilii dało niezły efekt lecz trochę za bardzo przysłonięte przez nuty drzewne. Przepiękny zapach dla mnie i co najważniejsze: znalazłem godnego następcę Gucci Pour Homme choc dla wielu z Was może kojarzyc sie bardziej z Lalique EN! Trwałość i projekcja dobra: 6-7h wyczuwalne w otoczeniu. Nie podoba mi się jedynie prostota butelki. Cena atrakcyjna. Polecam. Dla mnie piątka z plusem.

Zestaw składników:
góra: bursztyn, kadzidło, piżmo.
środek: fiołek, kanadyjska lilia, biały pieprz.
dół: wetiwer, cedr.

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Dsquared2 - He Wood Rocky Mountain Wood

Post24 października 2012, 19:25 - Śr

dziwie sie , że zapach ten ma tylko 1 komentarz tutaj , dlatego tez zapoznałem sie z nim i przedstawiam poniżej moje wnioski i uwagi.A więc :
Zapach mnie zaskoczył pozytywnie - bardzo oryginalny , nie znam zapachu zbliżonego do niego .Można pobudzić wyobraźnie,zamknąc oczy i mozna ujrzeć iglasty las , jakieś sosny ,świerki , grube pnie ....cześć z nich połamana po trąbie powietrznej . Z połamanych pni unosi sie własnie ten zapach. Do tego nieco wilgotno po deszczu . Wilgoć i te połamane pnie dają własnie ten efekt zapachowy. Albo też tartak i obróbka drewna . Drewno świeże i surowe , dopiero co ścięte ..Całośc lekko pikantna. Kompozycja zapachowa mi bardzo odpowiada. No i jego inność od powszechnie dostepnych zapachów na półkach sklepowych.Trwałość 8-9 godzin czyli calkiem dobra. Projekcja stonowana i umiarkowana - oczekiwałem dużo lepszej , no ale cóż nie można miec wszystkiego. Oceniam te pachnidło pozytywnie , chociaż zastanawiam sie nad oceną . Rozterki moje oscylują między 4+ a 5- . Polecam do sprawdzenia.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post19 stycznia 2014, 16:27 - N

Nie rozumiem czemu tutaj były dopiero dwa komentarze,
jeszcze żeby były negatywne a sam zapach brzydki,
ale nic z tego. Może marka niezbyt prestiżowa ?
No nie ważne, bo zapach broni się sam i to dobrze moim zdaniem.
Dla mnie najważniejszymi graczami w tej kompozycji są fiołek, cedr i wetyweria.
Klimat jaki tworzy się w mojej głowie to wilgotny las gdzieś w górach skalistych.
Jest to inny las od tego z EN ale ewidentnie miłośnicy EN powinni pochylić
nosy nad tym Dekwadratem, uważam, że warto i proszę Was,
dajcie mu więcej niż dwie szanse. Ja zakupiłem okazyjnie 30tkę
i pierwszy test był ok, po drugim chciałem się ich pozbyć,
za trzecim razem zaskoczyło, noszę drugi dzień z rzędu
i jestem bardzo zadowolony.
Trwałość 8-10h na mojej skórze.
Projekcja taka rzekłbym bezpieczna.
Do tego flakon jest prosty ale stylowy
i bardzo w moim guście.
W ankiecie dałem zasłużone 5

moon84

Post19 stycznia 2014, 23:25 - N

Może ja coś napiszę, bo zużyłem ponad połowę flakonu tego zacnego pachnidła. Dla mnie otwarcie to przede wszystkim fiołek wzbogacony dużą ilością pieprzu, po chwili spod spodu zaczyna nieśmiało się wychylać cedr, zaraz po nim dołącza wetyweria. Z biegiem czasu gdy akordy kwiatowe cichną, drzewny charakter perfum zaczyna dominować. U schyłku trwania zapachu czuję już tylko cedr z odrobiną kadzidła. Trwałość zapachu na bardzo dobrym poziomie 9 h, projekcja raczej dyskretna, dzięki czemu dobrze się sprawdzi w charakterze perfum do pracy( niekoniecznie drwala). :)
Ja podobnie jak xentrix mam przed oczami tartak gdzie trafiają świeżo ścięte sosny. Słowa suchy, pylisty, odrobinę mineralny dobrze odzwierciedlają charakter tego pachnidła. Dodam od siebie, że fani Terre d'Hermes też powinni dać mu szansę.

Johno

Perfumaniak

Post15 marca 2014, 08:47 - So

W końcu znalazłem swój work scent - prześwietny, świeży, wytrawny z dobrą trwałością i umiarkowaną projekcją.
Otwarcie to wilgotny las o poranku a im dalej tym bardziej się rozpogadza i przebija słońce!
dziwie się, że tak mało osób go zna!
Ode mnie 5!

biały406

Forumowicz

Post03 maja 2014, 23:07 - So

I ja dodam opinię, niestety negatywną. Kocham las i góry więc w stosunku do Rocky'ego miałem duże oczekiwania, to miał być mój idealny zapach. Jednak dostałem próbkę i zamiast poczuć się jak podczas wchodzenia na Śnieżkę miałem wrażenie jakbym trafił na działkę do jakiejś nawiedzonej babci Anieli próbującej udusić mnie wiankiem z fiołków :twisted:
Zapach kwiatowy i niezwykle duszący, nawet Antaeus mnie tak nie zdemolował.

xentrix

Super Perfumaniak

Post04 maja 2014, 12:32 - N

biały406 napisał(a):Zapach kwiatowy i niezwykle duszący, nawet Antaeus mnie tak nie zdemolował.

szczerze to mozna by sie zastanawiać czy w tej próbce był He Wood Rocky Mountain

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post04 maja 2014, 17:18 - N

A może ktoś mu szarą flanele podesłał przez pomyłkę :mrgreen:
Fiołek to tam jest ale z początku, dalej wjeżdżamy do lasu...

biały406

Forumowicz

Post04 maja 2014, 22:23 - N

Próbeczka funkiel nówka, oryginał :D Wąchałem też zwykłego He Wooda i pierwsza próba faktycznie była drzewna ale kolejne to już tylko ten fiołek. Po jakim czasie u Was pojawia się ten las bo u mnie wcale nie chce :?:

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 czerwca 2014, 19:57 - N

Krótko mówiąc PIĘKNY zapach. Zgadzam się z przedmówcami, że zapach idealny do pracy. Jedyny mały lub dla niektórych większy minus za słabą projekcję... Dałem 5 w ankiecie. Mam miniaturkę 15ml i oszczędzam, oszczędzam ją póki nie dorobię się flakonu dużego :D

chcezegarek

Post07 czerwca 2014, 22:29 - So

Najlepszy z całej gamy Dsquared2 dla mężczyzn. Jak dla mnie fenomenalny zapach.

Dla mnie otwarcie to przede wszystkim fiołek wzbogacony dużą ilością pieprzu, po chwili spod spodu zaczyna nieśmiało się wychylać cedr, zaraz po nim dołącza wetyweria. Z biegiem czasu gdy akordy kwiatowe cichną, drzewny charakter perfum zaczyna dominować. U schyłku trwania zapachu czuję już tylko cedr z odrobiną kadzidła.

Lepiej bym tego nie ujął.

biały406

Forumowicz

Post07 czerwca 2014, 23:45 - So

Poznałem już trochę zapachów więc i wiedzę mam większą. Teraz mogę stwierdzić, że duszący dla mnie był nie fiołek a nuty drzewne. W każdym świeżo - drzewnym zapachu występuje u mnie takie mdlące zjawisko. Szkoda bo drzewne klimaty to moje klimaty a w perfumach nie współgrają ze mną ani trochę:(

SerPenter

Forumowicz

Post10 sierpnia 2014, 11:57 - N

Dysponuje ktoś informacjami o zawartości ISO E Super w tym zapachu ? Mam wrażenie, że to główny składnik Rocky Mountain Wood.

Johno

Perfumaniak

Post10 sierpnia 2014, 23:02 - N

jako że Iso e rozsadza mi głowę nawet w niewielkich ilościach, rocky musi mieć go nie wiele ;)

SerPenter

Forumowicz

Post11 sierpnia 2014, 00:08 - Pn

Johno napisał(a):jako że Iso e rozsadza mi głowę nawet w niewielkich ilościach, rocky musi mieć go nie wiele ;)

Hmm, ciekawe. RMW coraz bardziej mi się podoba, jednak szczególnie w początkowych fazach egzystencji na skórze drażni mnie pewna bliżej nieokreślona nuta. Wyczuwam coś bardzo przestrzennego i zwiewnego, mieniącego się różnymi barwami - wręcz erotycznego. To wrażenie zazwyczaj towarzyszy mi, gdy wącham zapach z dużą dawką Iso, jak np. Cartier Concentree, czy Molecule 02. Dodając do tego charakter kompozycji (zmysłowy drzewniak) skłaniam się do wniosku, że "magia" tego zapachu opiera się na dużej dawce Iso e super.

Johno

Perfumaniak

Post11 sierpnia 2014, 08:20 - Pn

Wszystko co piszesz się zgadza, ale myślę że to bardziej zasługa złożonych nut daje taki efekt, nie ISO.
tzw. efekt "mokrego drewienka", zauważ że wszystkim fanom Encre podchodzi Rocky, a ten miał w sobie 45% iso.
Wilgoć, zwiewność, las - te trzy słowa wystarczą by opisać Rockiego ;)

SerPenter

Forumowicz

Post11 sierpnia 2014, 10:55 - Pn

Właśnie dokonałem kilku testów porównawczych. Tą drażniącą nutą może być jednak połączenie fiołka, pieprzu i piżma. Co do samej kompozycji, to faktycznie jest dobrze zmieszana. Momentami wąchając mam wrażenie całkowitej harmonii, wyciszenia. Jakbym stał na wierzchołku skalistej góry, porośniętej drzewami i zanurzonej w porannej mgle, a przede mną tylko otwarta przestrzeń. Zapach ZEN.

biały406

Forumowicz

Post11 sierpnia 2014, 17:41 - Pn

A ja jestem fanem Encre ale Rocky'ego nie lubię :mrgreen:
Choć gdyby nie to, że robił się na mnie mdlący to byłby pewnie na szczycie moich ulubionych zapachów letnich. Idealny zapach na wycieczkę w góry. Ta drażniąca nuta go skreśla choć myślę by go ponownie potestować, może zmienię podejście.

Raw

Aktywny forumowicz

Post21 sierpnia 2014, 20:52 - Cz

Zupełnie nie przypadł mi do gustu ten zapach. Żadnego lasu i gór tutaj nie czuję. Za to szara flanela kojarzy mi się z górami, takimi zimnymi, skalistymi szarymi szczytami, smaganymi przez wiatr, ale to już osobna historia.
Tutaj czuję nieokreśloną słodycz i miękkość, to w moim mniemaniu klasyfikuje ten zapach jako unisex, zresztą to nie ma znaczenia.
Drażni mnie i denerwuje ta woń. Parametry ma dobre, nawet po porządnym szorowaniu nadgarstka jest wyczuwalna.
Za nowoczesna jest ta woda jak dla mnie czy jak? Chociaż ja jestem taki młody... :)
Ostatnio edytowano 21 sierpnia 2014, 21:39 - Cz przez Raw, łącznie edytowano 1 raz

xentrix

Super Perfumaniak

Post21 sierpnia 2014, 20:56 - Cz

Raw napisał(a):Zupełnie nie przypadł mi do gustu ten zapach. Żadnego lasu i gór tutaj nie czuję. Za to szara flanela kojarzy mi się z górami, takimi zimnymi, skalistymi szarymi szczytami, smaganymi przez wiatr, ale to już osobna historia.
Tutaj czuję nieokreśloną słodycz i miękkość, to w moim mniemaniu klasyfikuje ten zapach jako unisex, zresztą to nie ma znaczenia.
Drażni mnie i denerwuje ta woń. Parametry ma dobre, nawet po porządnym szorowaniu nadgarstka jest wyczuwalna.
Za nowoczesna jest ta woda jak dla nie czy jak? Chociaż ja jest taki młody... :)

czytałem przed chwilą twoja recke na F. (bergamotto marino) i teraz ten komentarz ...wniosek mi sie nasunął , że jak nie czuć porządnie chłopem to dla Ciebie damski albo unisex :lol: :lol: :lol: hahaha

Następna strona

Powrót do Perfumy męskie