Teraz jest 20 października 2020, 09:15 - Wt

• Reklama

Bvlgari - BLV Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bvlgari - BLV Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
17%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
25%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
7
58%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Bvlgari - BLV Pour Homme

Post18 września 2012, 14:52 - Wt

Nutami głowy są imbir i kardamon; nutami serca są jałowiec, tytoń i kwiat tytoniu; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, cedr i wetyweria.

Obrazek

Otwarcie świeże i zdecydowanie najciekawsze, niestety na mnie imbir jest zdecydowanie wycofany, a bardziej wyczuwam kardamon. Potem ujawnia się tytoń i jest to świeższa wersja tytoniu, nie ta znana np. z Tobacco Vanille. Raczej coś podchodzącego już pod herbatkę w Tea for Two. Całkiem całkiem, aczkolwiek całościowo zapach odbieram mocno syntetycznie, wręcz detergentowo. Nie jest zły, ale denerwuje mnie odrobinę ta syntetyczność. Projekcja i trwałość przeciętne. W ankiecie daję 3.

RayFlash

Super Perfumaniak

Re: Bvlgari - BLV Pour Homme

Post21 września 2012, 15:02 - Pt

Szorstki, chropowaty imbir, słodkawy kardamon, gorzkawy kwiat tytoniu, "mydlane" piżmo. Trochę zbywa mu na trwałości, ale bardzo lubię ten zapach. Jestem miłośnikiem tytoniu w perfumach, a w takim, jak tu, nieprzesłodzonym wydaniu odpowiada mi najbardziej.

Świeżość, owszem, ale żadnej "syntetyczności", czyli taniej "chemii" tu nie wyczuwam. Jest dobrze, nawet bardzo. Oceniam na "5", trochę naciągane, ale... a co tam! :D Mało jest takich zapachów. Za mało. :)

aleksander

Super Perfumaniak

Post21 września 2012, 15:37 - Pt

Miałem flakonik 50 ml.
Chyba nie potrafiłem docenić.
Dosłownie po tygodniu sprzedałem.

Sama kompozycja była dobra, ale praktycznie od początku, przebijała się mydełkowa baza.
Przez nią, straciłem poważanie dla tej pozycji.

Możliwe, że teraz inaczej bym na nią spojrzał.

domurst

Perfumaniak

Post21 września 2012, 16:36 - Pt

Miałem podobne do aleksowych odczucia. Niby przebijał się tam i kardamon i tytoń, ale wszystko zanurzone w imbirowych mydlinach. Dla mnie było to niestrawne...
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

TomiU

Forumowicz

Post08 sierpnia 2013, 12:47 - Cz

Zadziwiające jest jak różnie można odbierać zapachy. :)
Całkowicie zgodzę się z Wami odnośnie mydlanej poświaty, jaką roztacza wokół siebie noszący BLV, lecz mnie właśnie to w tym zapachu urzekło. To dla mnie taka świeża wersja Bvlgari Man. Świeża, lecz nie cytrusowa. Mydełkowa właśnie! Choć nie jest to takie szlachetne mydło a'la Prada Infusion d'Homme, nadal jednak bardzo przyjemne w odbiorze. Spokojnie mógłby się nazywać Bvlgari Man Sport, lub Fresh. Powinien spodobać się jego fanom, jeśli nie boją się mydlanych nut w perfumach. Z impetem wbił się na moją listę muszmieciów, może nie na szczyt, ale jednak. :) Przyjemne, zdecydowanie niebieskie pachnidło.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
Jerome K. Jerome

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2715/

foxmajster

Post15 sierpnia 2013, 12:46 - Cz

Wg mnie bardzo dobry zapach. To czytelne mydelko w nim daje odczucie swierzosci jak po kapieli. Niedawno stosowalem go na codzien i byl bardzo dobrze odbierany przez otoczenie, trwalosc i projekcja raczej srednia+ tak na 4, sam zapach dla mnie na 5, nie jest odkrywczy ale rozniez nie meczy...

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie