Teraz jest 24 października 2020, 06:27 - So

• Reklama

Etat Libre d'Orange - Like this

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Etat Libre d'Orange - Like this (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
4
57%
6 - Genialny
3
43%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Etat Libre d'Orange - Like this

Post17 września 2012, 09:18 - Pn

Obrazek
Nuty: mandarynka, dynia, imbir, neroli, róża, wetiweria, piżmo, heliotrop, immortelle

Ależ on jest dziwny!
Dla mnie to woń mocno spożywcza. Intensywna, pikantna warzywno - owocowo -...dymna. Tyle, że ten dym jednego dnia się pojawił w postaci drapiącego karmelizowanego cukru (albo karmelizowanej dyni ;) ) , a drugiego dnia testów zamiast niego wyszła puchata i miękka baza. Otwarcie: świetliste, pieprzno - pomarańczowe. Like this jest warstwowy, skomplikowany i może rozwijać się w wielu równych kierunkach. Bardzo trwały i mocno projektujący.

Dostępny w 50ml.
Widziałam, że Etat libre d'orange ma za testery takie duże kwadratowe setki - szkoda że nikt ich jakoś nie sprzedaje. ;)

Biral

Perfumaniak

Re: Etat Libre d'Orange - Like this

Post17 września 2012, 11:03 - Pn

Niacha napisał(a):Widziałam, że Etat libre d'orange ma za testery takie duże kwadratowe setki - szkoda że nikt ich jakoś nie sprzedaje. ;)

Rzeczywiście, byłoby świetnie :-) Ja zastanawiam się nad Fat Electrician - bardzo ciekawa kompozycja.

kapłan

Post17 września 2012, 14:25 - Pn

Dla mnie Like This był, potwierdziło się to w kilku testach, po prostu za słodki. Choć chętnie powąchałbym go jeszcze raz, bo kompozycja jest bardzo interesująca.

Fat Electrician wydał mi się, dawno, dawno, bardzo podobny do Chanel Sycomore. Chętnie zweryfikowałbym tą opinię po latach.

Chodzi też za mną Tom of Finland.

Poza tym podoba mi się design flakonów tej marki i polityka cenowa. Szkoda, że dystrybucja trochę kuleje.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post17 września 2012, 14:29 - Pn

Zapach śliczny. Polecam kobietom.

A co do marki - zdecydowanie warta uwagi. Tom of Finland jest baaaardzo oryginalnym zapachem. Inne mam zamiar wkrótce przetestować.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post17 września 2012, 16:14 - Pn

Bardzo ładny zapach. Zrobił na mnie dużo większe wrażenie niż kontrowersyjny Secretions Magnifiques.

fqjcior napisał(a):Zapach śliczny. Polecam kobietom.

A co do marki - zdecydowanie warta uwagi. Tom of Finland jest baaaardzo oryginalnym zapachem. Inne mam zamiar wkrótce przetestować.

Tom of Finland wydaje się bardzo interesujący, obawiam się tylko, że znów - jak w przypadku Secretions - okaże się, iż więcej w tym marketingowego "halo" niż faktycznej jakości.

Biral

Perfumaniak

Post17 września 2012, 20:15 - Pn

Pobieżnie wąchałem Tom of Finland i po Fat Electrician wzbudził moje największe zainteresowanie. Może uda mi się w tym tygodniu jeszcze raz przetestować.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post17 września 2012, 20:39 - Pn

RayFlash napisał(a):Bardzo ładny zapach. Zrobił na mnie dużo większe wrażenie niż kontrowersyjny Secretions Magnifiques.

Tom of Finland wydaje się bardzo interesujący, obawiam się tylko, że znów - jak w przypadku Secretions - okaże się, iż więcej w tym marketingowego "halo" niż faktycznej jakości.

Nie znam Secretions, ale Tom jest bardzo charakterny. Przyprawy i skóra, albo raczej skai. Sam nie wiem. Aldehydy. Całość bardzo oryginalna i cholernie mocna. Tak zapamiętałem. Ale swój flakon sprzedałem. Zbyt awangardowy był dla mnie wówczas. Dziś zresztą pewnie też bym go tak odebrał. To zdecydowanie awangardowy zapach.

blueberry

Forumowicz

Post18 września 2012, 13:35 - Wt

Uwielbiam Like This pod patronatem boskiej Tildy. To pierwsze perfumy z ELd'O jakie poznałam, ale rzuciły mnie na kolana - nie znajduję nic podobnego nigdzie indziej. Są takie naturalne, swojskie, trochę kuchenno-jadalne, ale wcale nie za słodkie. Dynia, no i świetne oddany nieśmiertelnik. Kojarzy mi się ze złotą jesienią i jej plonami - zebranymi do domu warzywami i owocami z własnego ogródka. Ciepło, sielsko i anielsko. Bardzo trwałe, projekcja idealna i cały czas wyczuwalna przeze mnie, a mimo to nie męcząca. Daję 6.
Marzę o butelczynie, a póki co hołubię resztkę próbki.

Niacha

Post19 września 2012, 10:10 - Śr

To fakt, nie ma w nich za grosz infantylnej słodyczy.

kapłan

Post19 września 2012, 17:00 - Śr

Oj, o infantylności słowem nie wspomniałem, natomiast słodycz po prostu tam jest :evil: . No kurczę, przydałaby mi się jakaś próbka dla przypomnienia.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post20 września 2012, 15:46 - Cz

fqjcior napisał(a):
RayFlash napisał(a):Bardzo ładny zapach. Zrobił na mnie dużo większe wrażenie niż kontrowersyjny Secretions Magnifiques.

Nie znam Secretions, ale Tom jest bardzo charakterny. Przyprawy i skóra, albo raczej skai. Sam nie wiem. Aldehydy. Całość bardzo oryginalna i cholernie mocna. Tak zapamiętałem. Ale swój flakon sprzedałem. Zbyt awangardowy był dla mnie wówczas. Dziś zresztą pewnie też bym go tak odebrał. To zdecydowanie awangardowy zapach.

Kurczę, zboczyliśmy z tematu, ale nie mogę nie wspomnieć jeszcze, że bardzo mnie zainteresowałeś tym zapachem, Fqjciorze. Uwielbiam awangardowe perfumy.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post01 stycznia 2015, 19:43 - Cz

Ja wiem, że pisanie odczuć po jednym noszeniu to o kant tyłka sobie można rozbić. Z doświadczenia natomiast wiem, że są zapachy, których odbiór potrafi zmienić się dopiero po osuszeniu flakonu. Zatem bez wyrzutów sumienia coś skrobnę po pierwszym teście.
Przede wszystkim wpada Like This w klimaty Galliano EDP (które nie pachnie jak Lyric :lol: ). Podobnie wilgotny, przekwiecony aromat. No i te kwiatki burzą mi odbiór, bo są zbyt intensywne i nie pozwalają reszcie przebić się do mojego nosa. Po drugie jakoś nie pasuje mi ten zapach do niezbyt urodziwej acz charakterystycznej Tildy. Widziałbym ją w czymś mroźnym i metalicznym, na pewno w M/MInk lub L'Anarchiste.
I w końcu po trzecie. Niemiłosiernie mnie męczy. Chyba przesadziłem z aplikacją, projektuje potwornie mocno, a przez jego zbyt damski charakter nie czuję się zbyt pewnie :mrgreen: Gdyby Fat Electrician chciał tak mocno pachnieć...

Dzięki Emero za próbkę :*

Powrót do Perfumy damskie