Teraz jest 21 października 2020, 19:07 - Śr

• Reklama

Franck Olivier - Bamboo for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Franck Olivier - Bamboo for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
33%
3 - Przeciętny
1
33%
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Franck Olivier - Bamboo for Men

Post15 września 2012, 21:38 - So

Opis ze strony producenta, własne luźne tłumaczenie:
Siła, moc, harmonia i ogromna przyjemność z używania charakteryzują kompozycję tego upojnego zapachu. Z powodzeniem łączy w otwarciu nuty czarnej porzeczki, mandarynki, bergamotki, nuty serca są zaś eksplozją gałki muszkatołowej, czarnej porzeczki i igliwia i to one zdradzają męski charakter. W nutach bazy dominuje ambra, drzewo sandałowe i cedr, które niezrównanie przedłużają życie zapachu na skórze.

Skład:
Głowa: bergamotka, grejfrut, pomarańcz, mandarynka.
Serce: czarna porzeczka, igły (sosnowe?), gałka muszkatołowa, nieśmiertelnik.
Baza: ambra, balsam jodłowy, drzewo sandałowe, cedr, paczula, wanilia.

Obrazek

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Franck Olivier - Bamboo for Men

Post16 września 2012, 14:54 - N

Bardzo podoba mi się flakon, zapach z nut wydaje się być również ciekawy. Muszę go poznać...

maciuch2

Aktywny forumowicz

Post16 września 2012, 19:31 - N

Na papierze swietnie to wygląda, oby był co najmniej tak dobry jak Black Touch.

lukesho

Moderator

Post08 października 2012, 16:27 - Pn

Pierwsze wrażenie na szybko: Otwarcie to uderzenie praktycznie samej bergamotki połączonej z czymś cierpkim (nie są to cytrusy, obstawiłbym prędzej jakieś zioła). Następnie kompozycja nieco łagodnieje i wyłazi grejfrut, również cierpki i gorzki. Zapach nie jest stricte cytrusowy w początkowej fazie. Na myśl w tej chwili przychodzą mi zapachy z lat 90-tych (Giorgio for Men i inne podobne ziołowo-cytrusowe), z zaznaczeniem, że Bamboo jest zaadoptowany do współczesnych nosów, jakby wygładzony, bez tej ostrej metalicznej krawędzi. Po jakichś 15 minutach zaczynam wyczuwać pomarańczę/bergamotkę (kolońska cytrusowość - tu kojarzy mi się Cartier Declaration Cologne) w połączeniu z zapachem igieł jodłowych, i w dalszym ciągu dzieje się to w otoczeniu ziół. Liczę, że w końcu pojawi się czarna porzeczka, ale chyba się nie doczekam. Szkoda, że kompozycja się nie wysładza, bo byłaby to świetna propozycja na chłodną jesień. A tak, jest to raczej coś na cieplejsze dni. Zapach jest dobrze skrojony i charakterystyczny. Może kolejne testy pokażą coś ciekawego.

Bendigo

• Ostrzeżenia: 1

Post08 października 2012, 16:32 - Pn

Mi tez brakuje trochę słodyczy w tym zapachu, byłby ciekawszy gdyby trochę go osłodzić. A tak jest poprawny, spodziewałem się czegoś lepszego (poznawszy Black Toucha). Pachnie dla mnie ciut za syntetycznie.

hanka

Post08 października 2012, 16:50 - Pn

A ja niestety czuję coś mdłego ( bambus?) przyprawionego mocno pieprzem . I tyle. ( od tego czegoś mdłego mnie mdli i nie wytrzymuję konfrontacji - łapa do mycia)
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post29 marca 2015, 21:13 - N

Dostałem gratisową próbkę tych perfum, więc psiknąłem sobie na nadgarstek.
Tu dygresja odnośnie samej próbki - jaki jest sens robienia próbki o pojemności 0,3ml? :?
Bardzo efektowna, z pojemniczkiem z folii aluminiowej ukrytym wewnątrz tekturowego opakowania, tylko zawartość wystarcza na zwilżenie nadgarstka, a nie na zapoznanie się z zapachem. Nie wiem, co kieruje FO, że wyrabia takie próbki - bez porównania lepiej, (a pewnie i taniej) byłoby zrobić standardową fiolkę o pojemności wystarczającej do zapoznania się z zapachem.
Sam zapach wydaje mi się całkiem interesujący, ale ze względu na znikomość próbki muszę poprzestać na wydawaniu ;)
Na mojej skórze i dla mojego nosa te perfumy zdominowane są przez nutę sosny i czarnej porzeczki.
Deklarowane w składzie cytrusy jakoś do mnie nie dotarły. To raczej jakaś cytrusowa poświata, która zresztą szybciutko znikła. W późniejszej fazie rozwoju do sosny i porzeczki dołączyły przyprawy (coś pikantnego) i bazowe nuty żywiczne i drzewne.
Chętnie powtórzyłbym testy, bo zapach wydaje się warty uwagi, zwłaszcza w kontekście niskiej ceny.
Artur

Ofis

Post30 marca 2015, 10:06 - Pn

Arturze to i tak chyba lepsze niż zapachowa chusteczka formatu 1cm x 1cm ;)
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post30 marca 2015, 10:42 - Pn

Ofis napisał(a):Arturze to i tak chyba lepsze niż zapachowa chusteczka formatu 1cm x 1cm ;)

Myślę, że podobna liga :D :D
Artur

Powrót do Perfumy męskie