Teraz jest 25 października 2020, 06:42 - N

• Reklama

Guess - Guess by Marciano for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guess - Guess by Marciano for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
13%
2 - Słaby
2
13%
3 - Przeciętny
2
13%
4 - Dobry
5
33%
5 - Bardzo dobry
4
27%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 15

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Guess - Guess by Marciano for Men

Post30 sierpnia 2011, 16:35 - Wt

dziś przypadkowo zajrzałem do niewielkiej perfumerii w pasażu handlowym dużej sieci spożywczej i patrzę Gucci Guilty.... chwila walki z sobą samym, ale ciekawość zwyciężyła... raz kozie śmierć.... pani zapodała zapaszek na łapę.... tragedia....
zapach jest tak badziewny, że już żałuję że nie zawierzyłem Wam na słowo... jest tak słaby, że nie godny osobnej wzmianki w stosownym miejscu, dlatego skrobnąłem tylko słówko do wiadomości iż odbyłem wątpliwie przyjemny stosunek z najnowszym bachorem od Gucci... i pragnę jak najszybciej go z siebie zmyć....

ale do rzeczy... przy okazji uprzejma pani po krótkim rekonesansie w moich upodobaniach podsunęła mi Guess'a.... marka w Polsce IMO słabo znana i niezbyt wyróżniająca się na tle konkurencji, ale za to zapach...
pierwsze chwile nie powalają, bo pachnie jak miliony podobnych świeżaków pokroju lacoste czy jakieś sportowe psikacze dla napalonych nastolatków, ale za to serce i baza!
opiszę jednym zdaniem - Gucci PHII!
pachnie tak łudząco podobnie że dałbym się nabrać... ale również pachnie na tyle przyjemnie że skuszę się na całą flaszeczkę ;)

domurst

Perfumaniak

Re: Guess - Guess by Marciano for Men

Post30 sierpnia 2011, 16:35 - Wt

Swego czasu był w którejś z "moich" perfumerii internetowych za ok. 70zł i myślałem o zakupie w ciemno kierując się pozytywnymi opiniami w sieci. Ale po takim porównaniu raczej spasuję. Do Gucia nigdzie go nie porównywano - gros porównań stawiało go obok Baldessarini Ambre, ewentualnie DG The One
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

belor

Post30 sierpnia 2011, 16:36 - Wt

Przyjemny słodki, w klimatach Valentino V, aromatyczny.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post20 stycznia 2012, 11:32 - Pt

Ktoś może się wypowiedzieć o trwałości ??? Jak coś przypomina Gucci PH II to ja to chcę :)

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post09 lutego 2012, 15:42 - Cz

Jeszcze raz ponawiam zapytanie czy ktoś to testował na sobie? Test papierkowy wypadł bardzo fajnie (kompozycja) ale reszta - brak mocy i cienka projekcja mnie zniechęciły, a ręce już miałem zajęte :D Będę wdzięczny za Waszą opinię.

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post17 lipca 2012, 10:39 - Wt

Bawię się w archeologa :D Czy ktoś może potwierdzić, że to jest podobne do Gucci PH2

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post31 grudnia 2014, 16:00 - Śr

Też się bawię w archeologa, bo dostałem gratisową próbkę tego zapachu.
Spróbowałem na nadgarstku i całkiem przyjemnie mnie zaskoczył.
Owszem, to jest przyjemniak obliczony na podobanie się jak największej liczbie odbiorców, ale bardzo miło muska nos.
Trudno oczekiwać nie wiadomo jakiej jakości i syntetyczność czuć, ale nie jest to syntetyczność odrzucająca.
Zapach wydaje się dosyć bogaty, ale nie jest przeładowany ani przytłaczający.
Czuć w nim słodkawe cytrusy, trochę przypraw, trochę nut kwiatowych i nieco pieprzu.
W bazie staje się nieco cięższy - czuć wówczas nuty drzewne z odrobiną żywicy i piżma.
Niby nic szczególnego, ale komfortowo się go nosi - nie jest nachalny ani męczący, nie jest kontrowersyjny, za to ciepły, lekko pikantny, słodkawy, ale nie klejący. Taki po prostu w sam raz na co dzień, a i na wieczorne wyjście się nada.
Jeśli chodzi o podobieństwa, to może rzeczywiście trochę V Valentino przypomina. Z GPH II to raczej luźne skojarzenie i bardziej podobieństwo charakteru niż samego zapachu.
Z pewnością warto poznać
Artur

Will5on

Aktywny forumowicz

Post31 grudnia 2014, 17:20 - Śr

Namiętnie rozdają go w próbkach iperfumy.
Według mnie bardzo fajny elegancki zapaszek.Pożądna firma. Można wyrwać w cenie ~60 pln za setkę.
Z opisem, zgadzam się z Artplumem.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post31 grudnia 2014, 17:28 - Śr

abbazabba napisał(a):Namiętnie rozdają go w próbkach iperfumy.
Według mnie bardzo fajny elegancki zapaszek.Pożądna firma. Można wyrwać w cenie ~60 pln za setkę.
Z opisem, zgadzam się z Artplumem.

Mnie właśnie z iperfum przysłali :)
Postanowiłem zrobić notkę, bo zapach całkiem fajny w swojej kategorii cenowej, a dodatkowo mało popularny.
Ostatnio edytowano 15 maja 2016, 22:04 - N przez Artplum, łącznie edytowano 1 raz
Artur

pagan_inc

Forumowicz

Post08 stycznia 2016, 20:02 - Pt

Właśnie poznałem ten zapach. Poczekałem 3 dni spędzone na testowaniu zanim zdecydowałem się wystawić ocenę. Pierwotnie dałem 6, ale jednak poprawiłem na 5.
Nie zmienia to faktu, że jak na zapach w takiej kategorii cenowej to jest to coś rewelacyjnego. Do tej pory stykałem sie z dziełami wybitnymi, ale te były drogie lub z mniej lub bardziej udanymi wypustami niższych lig które miały te zaletę że były tanie i choć pachniały ok to na ogół krótko. Tutaj jest coś wyjątkowego, bo zapach ten można nabyć naprawdę niedrogo a pachnie jak z wyższej ligi. Dla mnie ma ten zapach spore podobieństwo do Gucci I

Zacznijmy od tego że w pierwszy dzień ataku prawdziwej zimy zaaplikowałem sobie tego pachnidła 6-7 strzałów o 7 rano. Przebyłem długą drogę do pracy częściowo na pieszo na mrozie i po 4 godzinach od aplikacji nadal czułem wyraźnie Guess by marciano. Owszem po ok. 2 godzinach zapach robi się nieco bardziej bliskoskórny ale naprawdę nadal wyczuwalny (a nie mam najlepszego ph skóry skoro wiele killerów wychwalanych na forum za tytaniczną trwałość trzyma u mnie raczej krótko).
Poza trwałością ten zapach jest genialny : owszem odrobinke chemiczny ale tak odrobinę że trudno się przyczepić. Jest to tak bogata kompozycja że nie wiem za bardzo jak to opisać więc fachowy i rzetelny opis sobie daruję ;)

Wszelkim niezdecydowanym radzę poznać ten zapach, gdyż naprawdę warto go znać/posiadać (ja już mam w planach nabycie z 1-2 kolejnych flakonów na przyszłość bo na razie ten zapach z 2009 jest jeszcze w miarę łatwo dostępny i możliwy do nabycia w dobrej cenie, ale to się może zmienić)

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post12 listopada 2016, 15:06 - So

Zapach petarda dla mnie, naprawdę dobrze sklejony, wyśmienita projekcja i trwałość. Jest to jeden z lepszych zapachów jakie sprawdziłem w tym roku i to za 60 zł 100ml.
Czy się komuś spodoba - kwestia gustu ale:

Perfumy zawierają takie składniki, jak pieprz, mandarynka, imbir, nuty przyprawowe, lawenda, szałwia, fiołek, neroli, karambola, rozmaryn, heban, paczula, ambra, skóra i piżmo.

Na mnie brzmi to egzotycznie i męsko coś jak urojone wakacje w Dubaju. Nie ma tam tandety ani syntetyków.
Tak wygląda plakat reklamowy i butelka
Obrazek

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 listopada 2016, 13:54 - Pn

Również uważam, że to dobre perfumy. Opisałem by Marciano na fragrantice, więc tu nie będę się rozwodził.:)

http://www.fragrantica.pl/perfumy/Guess ... -5897.html

guest332422

Post12 grudnia 2016, 17:38 - Pn

Scarlatti napisał(a):wakacje w Dubaju.

mi się kojarzył z Egiptem ; -) świetny zapach.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post12 grudnia 2016, 23:42 - Pn

Do czego można go porównać? To nie jest słodki ulepek czasem?

mcp

Forumowicz

Post03 lutego 2017, 20:27 - Pt

Ze względu na słabą popularność i dostępność zapachu w stacjonarnych sklepach , kierując się tylko opiniami , to zakup Guessa był strzałem w dziesiątkę , u mnie trwałość do 3 godz. , potwierdzam podobieństwo w kierunku Valentino i Gucci , słodkość i syntetyczność o której była mowa , nawet znośna , cena adekwatna do trwałości produktu dobra i obiecująca.

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post04 lutego 2017, 11:07 - So

Southpaw napisał(a):Do czego można go porównać? To nie jest słodki ulepek czasem?

W odbiorze owszem jest słodki, ale ja w nim czuję jednak głównie pieprzną nutę. Trochę się dziwię poprzednikom, bo dla mnie to zapach jednak z kategorii syntetycznych. Może to przez ten pieprz mnie tak wierci w nosie i stąd to wrażenie?

Grzejanek

Forumowicz

Post26 kwietnia 2017, 15:25 - Śr

Kupiłem w ciemno i strzał w 10, świetna proporcja i umiar w dosłodzeniu przypraw z ambrą i drewienkami. Nie ma raczej kolejnych faz, ale świetnie trzyma się kilka godzin ładnie projektując, potem lekko gaśnie, ale daje o sobie znać nawet i po 8 godzinach. Perfumy na 5.
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post17 października 2017, 16:04 - Wt

Właśnie użyłem i odczułem trochę egzotyki z odzysku. Prawda, że można se nakupić - dywanów z Turcji; mechatych i frędzlowatych, prawda że można tam kupić herbatę, zaparzyć i przywieźć Polskę do niej oraz ją zaparzyć i będziemy się rozkoszować egzotyką.
Prawda to. Ale możemy też wziąć Marciano for Men i udać się w te rejony jak w zapachowym filmie.
Najważniejsze co ma ta kompozycja - to styl. Dla fanów niszy w mainstreamie.

Powrót do Perfumy męskie