Teraz jest 20 października 2020, 21:42 - Wt

• Reklama

Chopard - Noble Cedar

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Chopard - Noble Cedar

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
29%
5 - Bardzo dobry
4
57%
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Chopard - Noble Cedar

Post24 sierpnia 2012, 16:24 - Pt

"Elegancki, męski, korzenny zapach, dostrojony delikatnym zapachem cedrowego drzewa i skalistej róży."
Premierę miały w roku 2011. Zapach wykonali Nathalie Feisthauer oraz Lucas Sieuzac.

Obrazek

Głowa: brzozowe liście, pikantne nuty,
Serce: szałwia łąkowa, cedrowe drzewo,
Baza: skalista róża, wetywer, kadzidło.

Sam zakupiłem w ciemno. Gdzieś na forum przeczytałem, że to dobry zamiennik czy też zapach podobny do Chanel Egoiste Platinum. Sam osobiście nigdy bym go z tym zapachem nie skojarzył i dla mnie są to dwa różne zapachy. Wyczytałem również gdzieś opinie, że podobny do Rochas Man i New Haarlem, ale akurat do tego się nie odniosę, gdyż nie znam tych zapachów...

Zapach delikatny i mimo, że nie jest jakiś odkrywczy, to jednak spodobał mi się i lubię go czuć. W otwarciu mocno wyczuwalna jest gorzka nuta (czyżby te brzozowe liście?), jednak po 10 minutach ulatuje i zapach staje się delikatniejszy, bardziej stonowany.
Niestety, wydaje mi się, że trwałość jest taka sobie - około 5 - 6h przy równie delikatnej projekcji. Szkoda, jednak wolałbym poddać to weryfikacji, gdyż zauważyłem ostatnio, że chyba troszkę przytępiłem sobie węch i niekoniecznie musi to być miarodajna ocena.

Na najwyższą notę zasługuje natomiast flakon. Potężny, masywny, ciężki. Moja Prada Infusion d'Homme 100 ml, która stoi na półce obok tego Choparda 80 ml może sprawiać wrażenie mniejszej flaszki mimo, że zawiera 20 ml cieczy więcej. Metalowy korek oraz górna część flakonu jak i pionowe żłobienia dodają elegancji.

Kolor cieczy na obrazku dość dobrze odzwierciedla ten w rzeczywistości.
Ostatnio edytowano 24 sierpnia 2012, 16:31 - Pt przez zolt, łącznie edytowano 2 razy

hanka

Re: Chopard Noble Cedar

Post24 sierpnia 2012, 16:26 - Pt

Widziałam ostatnio na All i właśnie ta butelka mi się spodobała . Zapachu jednak nie znam , choć pewnie będę chciała poznać bo jak czytam o tej gorzkiej nutce w otwarciu....
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Re: Chopard - Noble Cedar

Post24 sierpnia 2012, 16:47 - Pt

Ciekawe kiedy ktoś w dziale kosmetyków Chopard wpadnie w końcu na pomysł i ożywi Heaven. Te wszystkie następne zapachy męskie są co najwyżej średnie (jak ten wnioskując z opisu) lub wręcz kiepskie. Butelka to chyba największa zaleta, ale chyba mnie nie przekona.

zolt

Post24 sierpnia 2012, 22:54 - Pt

Andres Iniesta napisał(a):Ciekawe kiedy ktoś w dziale kosmetyków Chopard wpadnie w końcu na pomysł i ożywi Heaven. Te wszystkie następne zapachy męskie są co najwyżej średnie (jak ten wnioskując z opisu) lub wręcz kiepskie. Butelka to chyba największa zaleta, ale chyba mnie nie przekona.

Niby średni, ale nie do końca. Mi się podoba i okazuje się, że i taki zapach czasami się przydaje. Mimo wszystko jest rzadziej spotykany i nie jest to znany zapach. Czasami warto i taki mieć, zdarzają się okazje, kiedy i takie się sprawdzają. :-)
Ogólnie polecam przetestować i dać mu czas, gdyż to nie jest zapach " typowy świeżak" jakim nas mainstream zasypuje na każdym kroku. Sam nie wiem czym, ale mnie uwiódł i w pewien sposób mi się zwyczajnie spodobał. Postanowiłem go zostawić - ten typ zapachu też w pewnych sytuacjach się sprawdzi.
Myślę, że to doskonały biurowiec.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post14 listopada 2012, 12:28 - Śr

Z każdym kolejnym użyciem podoba mi się coraz bardziej. Faktycznie, nie jest krzykliwy, ale w wielu sytuacjach, może się to okazać zaletą.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post14 listopada 2012, 21:00 - Śr

On jest po prostu oryginalny wśród nowych zapachów które zostają wypuszczane na rynek takie nijakie nie wyróżniające się . Noble Cedar poprostu pachnie cedrem w bardzo dobrym wydaniu. Poczatkowo zapach moze odrzucac ale z czasem stwierdziłem ze to bardzo dobry zapach i zostawilem sobie cala butelkę. Przypomina mi trochę Platynowego.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post14 listopada 2012, 21:40 - Śr

^ Z "Platynowym" IMO nie ma nic wspólnego. Chanela odbieram jako zapach świeży, ziołowy z przewagą nut kwiatowych. Chopard zaś jest drzewno-balsamiczno-ambrowy.

zolt

Post14 listopada 2012, 21:58 - Śr

Dokładnie. Nawet kupiłem go z myślą, że wcześniej już przeczytałem, że to "zamiennik" Platynowego. Ani grama podobieństwa według mnie. Totalnie inna bajka.
Fakt faktem, zapach przyjemny i fajny. Na pewno rzadko spotykany. ;-)

Krzysztof M.

Post07 marca 2013, 19:57 - Cz

Właśnie wylądował na nadgarstku, pierwsze wrażenia nader pozytywne. W moim tzw. laboratoryjno-chemicznym typie.
Czy on przypadkiem nie spodoba się też wielbicielom Encre Noire?

zolt

Post07 marca 2013, 20:25 - Cz

Krzysztof M. napisał(a):Właśnie wylądował na nadgarstku, pierwsze wrażenia nader pozytywne. W moim tzw. laboratoryjno-chemicznym typie.

Encre Noire to według mnie zupełnie inny biegun. ;-)
Ten jest przyjemny i bezpieczny, Encre dość kontrowersyjny i dla niektórych trudny. Jedynie otwarcie dość gorzkie. Nie zmienia to jednak faktu, ze Noble Cedar to według mnie w tym momencie bardzo dobry zapach. Bardzo zyskał u mnie na przestrzeni czasu i z chęcią go używam. Również w tym momencie nie wyobrażam sobie swojej kolekcji bez niego. Na wiosnę będzie idealny.
Trwałość również jest większa aniżeli wydawało mi się na początku.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 marca 2013, 21:25 - Cz

Jak nie wiem, czym się psiknąć, a nie chcę/nie mogę pachnieć zbyt wyzywająco, to wybieram bezpieczne Noble Cedar.

zolt

Post07 marca 2013, 21:39 - Cz

kjgeneral napisał(a):Jak nie wiem, czym się psiknąć, a nie chcę/nie mogę pachnieć zbyt wyzywająco, to wybieram bezpieczne Noble Cedar.

Jak trwałość i projekcja u Ciebie?

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 marca 2013, 21:45 - Cz

zolt napisał(a):
kjgeneral napisał(a):Jak nie wiem, czym się psiknąć, a nie chcę/nie mogę pachnieć zbyt wyzywająco, to wybieram bezpieczne Noble Cedar.

Trwałość taka, jaką lubię, czyli ok. 8-9 h. Projekcja średnia, nie jest to mocarz, ale mnie smyra po nozdrzach przez kilka ładnych godzin zupełnie wyraźnie.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post07 marca 2013, 22:49 - Cz

zolt napisał(a):

projekcje on ma i to duzą , ale tylko latem , bynajmniej wydaje mi sie bo tez daje mi po nosie non stop

Krzysztof M.

Post09 marca 2013, 18:50 - So

zolt napisał(a):
Krzysztof M. napisał(a):Właśnie wylądował na nadgarstku, pierwsze wrażenia nader pozytywne. W moim tzw. laboratoryjno-chemicznym typie.

Encre Noire to według mnie zupełnie inny biegun. ;-)
Ten jest przyjemny i bezpieczny, Encre dość kontrowersyjny i dla niektórych trudny. Jedynie otwarcie dość gorzkie. Nie zmienia to jednak faktu, ze Noble Cedar to według mnie w tym momencie bardzo dobry zapach. Bardzo zyskał u mnie na przestrzeni czasu i z chęcią go używam. Również w tym momencie nie wyobrażam sobie swojej kolekcji bez niego. Na wiosnę będzie idealny.
Trwałość również jest większa aniżeli wydawało mi się na początku.

Zgodzę się, że przyjemniejszy od Encre, inny charakter itp, bo mimo, że EN mocno poważam to za nic nie nazwę go przyjemnym :lol:
Niestety ten Chopard tak mi się skojarzył i nic nie poradzę. Zapachy nie są szczególnie bardzo podobne, jednak takie podobieństwo wyczuwam. Cała reszta to prawda. Jeśli znajdziemy kogoś, kto uważa, że Encre to ten jedyny to z całą stanowczością polecałbym mu zaznajomić się z Chopardem, jako czymś mniej inwazyjnym na cieplejsze dni. Można rzeczywiście stwierdzić, że to drugi biegun z tym, że mówimy o południowym i północnym (czyli krajobrazowo podobny ;) ). Ja go też łyknę, inaczej będę chory.

zolt

Post10 lipca 2013, 17:15 - Śr

Muszę zweryfikować to, co napisałem w pierwszym poście odnośnie projekcji i trwałości. To było złudne. Projekcja jak i trwałość jest na bardzo wysokim poziomie. Sprawdziłem to już kilkukrotnie. Bardzo dobrze mi się go nosi i zbiera dużo komplementów, a jeden kolega stwierdził, że ma w sobie jakąś intrygującą nutę i zwraca uwagę. Świetny gorzkawy akcent sprawia, że każdy kto lubi wytrawne zapachy powinien poznać Noble Cedar. ;-)

farello

Post02 września 2013, 18:53 - Pn

Po pierwszym teście nadgarstkowym dla mojego nosa pachnie jak mieszanka EN i Black Tourmaline tylko w wersji light :roll:

zolt

Post02 września 2013, 19:08 - Pn

Mam jeden i drugi, chyba zaraz sprawdzę ten mix... :mrgreen:

farello

Post02 września 2013, 19:11 - Pn

Ja go tak odbieram, Ty już możesz inaczej ;)
Generalnie mam skojarzenie z BT przez nutę jakiegoś smaru lub oleju z warsztatu samochodowego :?
Moja kobieta Choparda postrzega jako zapach jakiegoś specyfiku u stomatologa z domieszką anyżku...

zolt

Post02 września 2013, 19:52 - Pn

Kurcze, jak to różnie można ten zapach odbierać. Ja go bardzo lubię, jednak takich skojarzeń nie mam, a o tym połączeniu BT z EN pisałem poważnie. Sprawdzę i porównam z Noble Cedar. ;-) Może coś wychwycę.

Zawsze wydawało mi się, że to bezpieczny zapach, aczkolwiek elegancki i szykowny, nie zalatujący banałem, a tu Twój odbiór jest iście niszowy. :-)

W ogólnym rozrachunku wstępnie się podoba czy raczej odpycha? EN i BT to kontrowersyjne zapachy, a skoro wyczuwasz wspólne cechy to ciężko mi coś wywnioskować. :D
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie