Teraz jest 30 października 2020, 23:02 - Pt

• Reklama

Bvlgari - BLV Notte Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bvlgari - BLV Notte Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
17%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
33%
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
2
33%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

illusion

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Bvlgari - BLV Notte Pour Homme

Post19 sierpnia 2012, 21:57 - N

Bvlgari Notte pour Homme - tak bardzo sekretny i nieuchwytny, uwodzi romantycznością nocy. Męski, a zarazem delikatny pozostawia na skórze subtelny ślad swojej obecności. Głęboki i tajemniczy urzeka elegancją i pewnością siebie.
Zapach wykreowany w 2004 roku przez Alberto Morillasa.
(wizaz.pl)

Nuty zapachowe:
nuta głowy: galanga, imbir, kardamon
nuta serca: kwiat tytoniu, miłorząb, jałowiec
nuta bazy: ciemna czekolada, akordy drzewne, piżmo

Obrazek

Swojego czasu miałem 50ml. Zapach ostry, słodki, nieco mydlany. Posiadał również nudy alkoholowe i tytoniowe. Trwałość ponadprzeciętna. Flakon bardzo gustowny. Używałem tylko na chłodne, wieczorowe wypady (np. do klubu). Jakie macie doświadczenia z tym dość specyficznym zapachem?
Ostatnio edytowano 19 sierpnia 2012, 22:05 - N przez illusion, łącznie edytowano 1 raz

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Bvlgari - Notte Pour Homme

Post19 sierpnia 2012, 22:01 - N

Pragnę donieść że mam takie skrzywienie jakieś że perfumy w kolorze niebieskim omijam szerokim łukiem . 2 razy złamałam zasadę i 2 razy było to złe posunięcie. Jedynie gdyby mi próbka spadła pod nogi - moge się zastanowić wtedy ( mydlaność taka ,, pradowa"? :D )
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

xif

Forumowicz

Post19 sierpnia 2012, 22:44 - N

Jeden z nielicznych zapachów, z którymi autentycznie się męczyłem :lol:

Kupiłem w ciemno w starym pedecie tester po obłędnej cenie chyba 40 zł, był to czas, kiedy jeszcze nie ogarniała mnie choroba perfumowa i miałem do dyspozycji 1-2 zapachy równocześnie.

Dokładnych odczuć i tego, jak zapach rozwijał się na skórze nie opiszę - zbyt wiele czasu minęło, napiszę tylko jedno - używanie go to była dla mnie katorga i wolałem nie pachnieć, niż pachnieć nim, zresztą brat, któremu podsunąłem Notte, także niechętnie używał(a w zwyczaju ma podbieranie moich zapachów).

Otwarcie było ostre, wręcz odrzucające. Później odrobinę lepiej, jednak...
Notte do dziś wywołuje u mnie skojarzenie dziwne... zapach własnego ciała podczas kąpieli(szarym mydłem, nie tam żadnymi żelami!) po imprezie, jeszcze na kacu - mydło + wódka + przebijające się pozostałe nuty, migające zupełnie tak samo jak obrazy tego, co działo się dnia poprzedniego.

Trwałość - o zgrozo - bardzo dobra, nawet na mojej skórze.

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 sierpnia 2012, 22:50 - N

xif napisał(a):Jeden z nielicznych zapachów, z którymi autentycznie się męczyłem :lol:

Kupiłem w ciemno w starym pedecie tester po obłędnej cenie chyba 40 zł, był to czas, kiedy jeszcze nie ogarniała mnie choroba perfumowa i miałem do dyspozycji 1-2 zapachy równocześnie.

Dokładnych odczuć i tego, jak zapach rozwijał się na skórze nie opiszę - zbyt wiele czasu minęło, napiszę tylko jedno - używanie go to była dla mnie katorga i wolałem nie pachnieć, niż pachnieć nim, zresztą brat, któremu podsunąłem Notte, także niechętnie używał(a w zwyczaju ma podbieranie moich zapachów).

Otwarcie było ostre, wręcz odrzucające. Później odrobinę lepiej, jednak...
Notte do dziś wywołuje u mnie skojarzenie dziwne... zapach własnego ciała podczas kąpieli(szarym mydłem, nie tam żadnymi żelami!) po imprezie, jeszcze na kacu - mydło + wódka + przebijające się pozostałe nuty, migające zupełnie tak samo jak obrazy tego, co działo się dnia poprzedniego.

Trwałość - o zgrozo - bardzo dobra, nawet na mojej skórze.

Znaczy się w tym przypadku moje przeczucie mnie nie zawiodło...
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

marso

Forumowicz

Re: Bvlgari - BLV Notte Pour Homme

Post20 sierpnia 2012, 19:01 - Pn

Tytułowy zapach to - na szczęście - ulepszona wersja Bvlgari BLV. Toż to samo mydło, takie najtańsze z marketu. W BLV Notte PH w otwarciu wygaszone jest nieco to mydło. Wkomponowanie tytoniu dało pozytywny efekt bo go juz od jakiegos czasu polubiłem (Ungaro Man). Nie jest to zapach szałowy, odświeża dobrze lecz nie porywa niczym. Trwalość zadowalająca, po 5h jeszcze był wyczuwalny przy skórze. Znam wiele lepszych świeżaków i nie kupię go choć cenię sobie firmę Bvlgari za inne genialne pachnidła.
Ostatnio edytowano 21 sierpnia 2012, 19:47 - Wt przez marso, łącznie edytowano 1 raz

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post20 sierpnia 2012, 21:53 - Pn

Testowałem go kiedyś w Starym Browarze poznańskim,
zapamietałem świetny romans jałowca z kawą,
niezbyt szczególnie czułem nutę mydlaną,
o której wspominacie, na mojej skórze pachniał
na tyle fajnie, że w planach miałem zakup butli.
Czemu jej nie mam? moglibyście zapytać.
Tak się zdarzyło, że szukaliśmy z narzeczoną
perfum na prezent dla teścia i podsunąłem
kilka propozycji narzeczonej w tym właśnie BLV Notte,
był to strzał w 10tkę. Teraz juz mi tak nie śpieszno do tego zakupu ...

Mimo tego uważam te perfumy za dobrą dosyć oryginalna pozycję,
wartą co najmniej powąchania.

illusion

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post20 sierpnia 2012, 22:24 - Pn

Jak 4 lata temu kupiłem i zrobiłem pierwszy wdech Notte to z euforią stwierdziłem, że to oto kupiłem dobre pachnidło. Co ciekawe czuć było w nim wspólny jakiś pierwiastek z wieloma innymi kompozycjami Bvlgari co też mnie zadowoliło. Mimo to przez te 4 lata nie mogłem zużyć całej pięćdziesiątki! Dopiero jakiś miesiąc temu na allegro opchnąłem za dyszke ostatnie 10 ml. Więc pomimo, że ogólnie nie jest to zły zapach to też mnie strasznie wymęczył..... Ale polecam do testów :)

Marciu

Post05 lutego 2013, 10:49 - Wt

Znam Notte, kompozycyjnie uwazam go za lepszego od Blv, przynajmniej czuc wiecej, niz mydlo :) Testowalem go z 5 razy i powiem, ze zapadl mi w pamiec przez mix mydla z czekolada, tytoniem i imbirem. Jednak jest to dosyc ciezki zapach, to fakt. Wiec nadaje sie na wieczor, no i na chlodne pory roku. Ode mnie dostanie 3.

Btr

Forumowicz

Post28 marca 2013, 16:11 - Cz

Ciężki do zdefiniowania zapach. Niby ostry, a jednak słodki. Otwarcie to głównie sucha, gorzka czekolada i trochę tytoniu. Gdzieś tam w tle chyba majaczy kardamon. Po jakimś czasie wszystko to się rozmywa i na wierzch wychodzi mydło. Odnoszę również wrażenie, że obok mydła wyczuwam jeszcze grafit, co jest dosyć dziwne. Przyznam szczerze, że jakiś czas temu miałem chrapkę na Blv Notte, z racji tego mydła właśnie. Wstrzymałem się jednak z zakupem, bo na nadgarstku wybrzmiewał całkiem przyjemnie, ale globalnie męczył mnie i wydawał się natrętny. Poczekam trochę i sprawdzę go jeszcze raz.

Powrót do Perfumy męskie