Teraz jest 30 października 2020, 09:05 - Pt

• Reklama

Giorgio Beverly Hills - Wings for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Beverly Hills - Wings For Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
7%
3 - Przeciętny
5
36%
4 - Dobry
7
50%
5 - Bardzo dobry
1
7%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

domurst

Perfumaniak

Post30 sierpnia 2011, 11:21 - Wt

Obrazek

wg fragrantiki

Rok wydania : 1994
Nos : Jean-Claude Delville

Zapach można zakwalifiować jako aromatyczny - fougere

Głowa : lawenda , neroli , bergamotka , cytryna i nuty zielone
Serce : kolendra , szałwia muszkatołowa , jaśmin , geranium i konwalia
Baza : fasola tonka , ambra , pizmo , mech debowy i cedr

wg basenotes spis nut serca najbardziej sie rózni a znajduje sie tam z kolei : mięta , brzoskwinia , bazylia

-------------------------------------------

Powoli, bo aura na razie nie rozpieszcza, ale rozglądam się za czymś na lato, bo właściwie poza Eau de Paco Rabanne nie mam nic, co w letnie dni używałbym z nieskrywaną przyjemnością. Od dłuższego czasu się na tytułowe perfumy "czaję" kierując się pozytywnymi recenzjami, jedna z nich tutaj - http://www.fragrantica.com/news/Wings-f ... -1503.html. Biorąc pod uwagę, że w jednej z internetowych perfumerii pojawił się ten zapach za śmieszne 59zł to mam pytanie -

Czy ktoś z Was miał przyjemność?

--
dodałem spis nut i zdjęcie flakonu
pknbgr
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Giorgio Beverly Hills - Wings for Men

Post30 sierpnia 2011, 11:22 - Wt

Oczywiście miałem :) To dość dobra kopia Cool Water. Po kilku testach podarowałem ojcu, który lubi takie pachnidła. Ja mam flakonik Cool Water od kilku lat i to mi wystarczy.

domurst

Perfumaniak

Post30 sierpnia 2011, 11:22 - Wt

Dzięki. Chyba w takim razie odpuszczę, przynajmniej na razie, licząc, że w międzyczasie trafię coś ciekawego
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post30 sierpnia 2011, 11:23 - Wt

domurst napisał(a):Powoli, bo aura na razie nie rozpieszcza, ale rozglądam się za czymś na lato, bo właściwie poza Eau de Paco Rabanne nie mam nic, co w letnie dni używałbym z nieskrywaną przyjemnością. Od dłuższego czasu się na tytułowe perfumy "czaję" kierując się pozytywnymi recenzjami, jedna z nich tutaj - http://www.fragrantica.com/news/Wings-f ... -1503.html. Biorąc pod uwagę, że w jednej z internetowych perfumerii pojawił się ten zapach za śmieszne 59zł to mam pytanie -

Czy ktoś z Was miał przyjemność?

Właśnie stałem się posiadaczem owej wody (kupiłem w ciemno) i muszę powiedzieć, że bardzo trafia w moje gusta. Na dodatek niewiele kosztuje.

Legis

Aktywny forumowicz

Post30 sierpnia 2011, 11:24 - Wt

A można zapytać gdzie nabyłeś i w jakiej cenie? Znam ten zapach bardzo dobrze i rozglądam się za możliwością nabycia go na okres letni. W Anglii parę lat temu w Tk Maxx można było setkę skrzydełek kupić za około 16 funtów, podobnie zresztą jak Dunhilla Desire w zestawie.

Bendigo

Na www.perfumeria.pl - 100 ml za ok. 58 zł. Niestety w tym momencie nie mają go już na stanie.

Bendigo

Właśnie pojawił się na perfumeria.pl -> http://www.perfumeria.pl/produkt,giorgi ... 1,1,3.html

Legis

Aktywny forumowicz

Post30 sierpnia 2011, 11:26 - Wt

Bardzo mi podchodzi ten zapach, na sieci spotkałem się z wypowiedziami że to Cool Water na sterydach i w sumie jest w tym trochę prawdy.

Peter

Post20 maja 2012, 08:23 - N

Dla mnie jest w nim 95% Eternity i 5 % Cool Water ;)
Bardzo dobra trwałość,dobra projekcja.Z czystym sumieniem daje mocną czwórkę :)

karoluss91

Aktywny forumowicz

Post09 marca 2013, 19:49 - So

Eternity, cool water zapach z tego segmentu i wszyscy piszą o znakomitej trwałości i dobrej projekcji ... Dlaczego dopiero teraz dowiedziałem się o tym zapachu ?? :) Panowie proszę jeszcze o potwierdzenie jak z trwałością i projekcją bo piszecie że dobra ale dobra tzn. jaka 5-6h a może 10-12 h?? Przyznam że cena jest zachęcająca do zakupu :)

xentrix

Super Perfumaniak

Post17 marca 2013, 08:20 - N

posiadam miniaturkę,do której podchodziłem kilka razy. Faktem jest, ze i może zima nie jest odpowiednią porą dla tego zapachu dlatego tez nadgarstkowo testowany (przedrameniowo w moim przypadku).No i co ? Mając w kolekcji mały dekancik Giogio Beverly Hills - Giorgio , ktory dla mnie jest naprawde świetnym zapachem z klasą o bardzo dobrych parametrach spodziewałem sie, że wings w miare bedzie także trzymał jak nie tak wysoki poziom, to chociazby odrobine gorszy.No i tutaj po wstępnych testach sie nieco zawiodłem.Zapach jest nieco sztuczny ale przede wszystkim wydaje mi sie, ze zbyt słodki.Troche jakby do tego proszkowy. Jakos na wiosne/lato gdzie oczekuje odswieżenia dostajemy tutaj jakis słodki mix . Nie jest to sama słodycz, lecz dla mnie chyba jest zbyt słodko.Nie wiem,podobno zapach w ciepłe dni "rozwija SKRZYDŁA" - zobaczymy...Po wstepnych testach mnie nie porywa...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

lukesho

Moderator

Post16 czerwca 2013, 20:10 - N

Zapach faktycznie w klimatach detergentowej świeżości, ale o ile Cool Water to sam proszek do prania, GIT to jego mniej syntetyczna wersja, to z kolei Wings for Men pachnie dla mnie świeżym, wywietrzonym praniem. Nie czuję tej ostrej, drażniącej nuty proszku. Jak trwałość okaże się wystarczająca to możliwe, że dołączy na stałe do mojej kolekcji.

Will5on

Aktywny forumowicz

Post12 marca 2014, 21:56 - Śr

I jak Panowie z trwałością?
jestem posiadaczem GBH Giorgio i szukam też czegoś świeżego, ale interesuje mnie nadzwyczajna trwałość.
Jak Wings wypada pod tym względem?

Muzzer27

Aktywny forumowicz

Post31 października 2014, 09:02 - Pt

Rzeczywiście Wings ma w sobie coś z proszkowej świeżości, co może odpowiadać lub nie. Mnie nawet taki zapach odpowiada, zastanawiam się tyko, czy z Wings tajemnica nie leży w sposobie aplikacji zapachu, bo wydaje mi się, że zapach ten może dużo zyskać jeśli użyje się go odpowiednio, tzn nie więcej niż 3 psiki, z czego jedno np. na ubranie. Paradoksalnie na ubraniu może być lepszy w odbiorze dla otoczenia niż na skórze, bo jak pisali koledzy: zapach przypomina świeżo wyprane pranie, no i potrafi być słodki i mocny, jak na świeżaka oczywiście. Ja w przypadku Wings postawiłem na zestaw EDt plus Aftershave, który dodatkowo potęguje siłę rażenia zapachu, tak że muszę uważać podwójnie, żeby nie przesadzić;) Ogólnie zapach przyjemny i jakościowo dobry, ale na pewno nie dla każdego. Co do porównania z Cool Water - nie widze między nimi nic wspólnego, Cool Water to kompletnie inny rodzaj świeżości.

agat1969

Post11 maja 2017, 05:24 - Cz

Brzmi dość syntetycznie,
jak dla mnie za bardzo zmierza w stronę damską,
trwałość bardzo dobra, na mojej skórze trzyma się 8 godzin,
projekcja więcej niż zadowalająca,
zapach raczej dla młodych chłopaków na ciepłe dni,
dla mnie ze względu na zbyt syntetyczne brzmienie zapach odrzuca i niestety nie mogę go nosić globalnie.

Ode mnie ocena 3.
Mente et Malleo

mizuage

Post07 czerwca 2017, 09:54 - Śr

Był to jeden z pierwszych moich zapachów na początku lat 90.
W tym roku postanowiłem powrócić do niego latem po wielu eksperymentach ze świeżakami,
mimo że muszę przyznać mam lekkie poczucie obciachu. :-)
Ta pretensjonalna nazwa i ta grupa zapachowa...
Chyba nie do końca lubię tą grupę zapachów ozonowo-morskich, więc na ogół ze swieżaków wybieram zapachy cytrusowo-ziołowe.
Ale pomyślałem, że to będzie fajny zapach latem "po domu", na rower albo do biegania lub na wakacje w ciepłych krajach,
gdzie świeżaki za 10x ceny Wings i tak nie dają rady. Value for money. :-)
Pamiętałem, że był bardzo trwały, a ze świeżakami jest zawsze z tym problem. Do dzisiaj taki jest.
Zgodzę się, że ma w sobie coś detergentowego, ale to wynika z nadużycia suchej lawendy stąd takie skojarzenie,
Ja akurat lawendę lubię, co prawda nie do końca taką, ale w o wiele bardziej wyrafinowanych zapachach też czuć taką proszkową lawendę.
Nie zgodzę się, że ten zapach jest bardzo morski i bardzo bliski Cool Water.
Jest w nim więcej zieloności, ziół, cedru które OK można znaleźć w lepszym wydaniu, ale to nie jest typowo morski zapach.
Jest trochę krzykliwy i kakofoniczny w tym przypomina innego hiciora z tego okresu Joop! Homme.
Czy syntetyczny? Hmmm pierwszoligowe marki stosują aromamolekuły. A tutaj mamy wodę w śmiesznej cenie, a wrażenie syntetyczności wynika detergentowego efektu lawendy i przesadzonego piżma (charakterystycznego dla tego okresu).

bractenma

Post07 czerwca 2017, 11:12 - Śr

Trwałość całkiem przyzwoita, zapach delikatnie podchodzi mi pod jego damską wersję :) Ale ogólnie jest okej.

arken

Post09 października 2018, 14:06 - Wt

Witajcie,

jestem nowy na forum, od kilku lat Was tylko czytam, więc nadszedł czas na to, żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A więc Wings. Na początku mi się nie podobał, faktycznie jest to zapach pokroju Cool Water / Aspen jednak zdecydowanie ostrzejszy i hmm wydaje mi się, że po jakimś czasie słodszy. Używam go w chłodniejsze dni, daje dużo energii :)

BlueJeans

Moderator

Post09 października 2018, 17:29 - Wt

Zapach sam w sobie jest mocno syntetyczny i faktycznie chwilami nawiązuje do CW czy Aspen. W tym przedziale cenowym pewnie będzie faworytem na tyle Playboyów itd... ale szału nie ma :P.

Euz

Forumowicz

Post09 października 2018, 18:44 - Wt

Nie podoba mi się, w klimacie proszków do prania o wiele bardziej wole Nightflight Podobieństwa do Cool Water nie widzę tam za bardzo.

Powrót do Perfumy męskie