Teraz jest 25 października 2020, 22:17 - N

• Reklama

Custo Barcelona - Blue Wind

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
13%
3 - Przeciętny
2
13%
4 - Dobry
6
38%
5 - Bardzo dobry
5
31%
6 - Genialny
1
6%

Liczba głosów : 16

• Autor
  • Wiadomość

jaceknik

Post13 lipca 2012, 09:55 - Pt

Custo Man jednych zachwycał, dla innych to przykład na to jak twórca może dokonać plagiatu swojego produktu. Teraz pokazała się wersja "wodna".

Blue Wind marki Custo Barcelona to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Blue Wind został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są Mandarynka, Bergamotka i Nuty wodne; nutami serca są Różowy pieprz i Paczula; nutami bazy są Piżmo i Nuty drzewne.
Bardzo ciekawi mnie Wasze zdanie. Ponoć pojawił się już w sephorze.

xif

Forumowicz

Re: Custo Barcelona - Blue Wind

Post16 lipca 2012, 15:42 - Pn

Mógłby ktoś potwierdzić, czy zapach jest już dostępny w Sephorach?

Custo man bardzo przypadł mi do gustu(pomimo, iż niektórzy widzą w nim plagiat LM, inni FdM - imho zapach jedynie naznaczony piętnem autora, może i podobny, ale w zasadzie zupełnie inny), więc z chęcią(a także nieukrywaną ciekawością, czy kolejny zapach Custo Barcelona będzie choć trzymał poziom starszego brata) przetestowałbym go na sobie.

co mi się już nie podoba:

Obrazek

Flakon to klon Custo Man, zmieniona jedynie jego wersja kolorystyczna.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post16 lipca 2012, 15:44 - Pn

xif napisał(a):Mógłby ktoś potwierdzić, czy zapach jest już dostępny w Sephorach?

Widziałem go w Sephorze w Zabrzu.

jaceknik

Post17 lipca 2012, 17:41 - Wt

Mam nadzieję, że będzie to godne uzupełnienie starszego brata, tak jak L'Homme Libre :P
Z telefonicznej informacji wiem, że jest w krakowskiej sephorze. Muszę wystawić nos z tej mojej wsi i wybrać się w końcu do Miasta 8-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 sierpnia 2012, 13:26 - Pt

Jestem już po kilku testach nadgarstkowych, i muszę z przykrością stwierdzić, że Blue Wind do pięt nie dorasta starszemu bratu, Custo Man. Przede wszystkim to dwa różne zapachy, ale oczywiście nie w tym rzecz. Chodzi o to, że Custo Man jest po prostu znacznie lepszą kompozycją ( chociaż nawiązującą estetyką do Fleur Du Male ) od Blue Wind, który jest po prostu kolejnym świeżakiem w ofercie sieci S. Owszem to świeżak o dobrej projekcji i ponad siedmiogodzinnej trwałości, ale sama kompozycja nie wnosi absolutnie niczego nowego w świat perfum. Blue Wind jest niczym skrzyżowanie Bvlgari Aqua ( w mniejszym stopniu ) z Laguna Pour Homme - Salvador Dali ( w stopniu większym ) i ze szczyptą Free Time - Salvatore Ferragamo. Zaś w późnej bazie zaczyna Blue Wind upodabniać się do Aqua Di Gio Essenza - Giorgio Armani ( nota bene także autorstwa Alberto Morillasa ). Mam bardzo mieszane uczucia wobec Blue Wind, dlatego jeszcze go nie oceniam. Póki co waham się między bardzo mocną "3", a naciąganą "4".
Ostatnio edytowano 01 października 2012, 18:50 - Pn przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

xif

Forumowicz

Post03 sierpnia 2012, 13:34 - Pt

Próbkę z Sephory posiadasz, czy z innego źródła?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 sierpnia 2012, 13:38 - Pt

Posiadam kilka próbek z S.

xif

Forumowicz

Post03 sierpnia 2012, 13:43 - Pt

niesprawiedliwość, mi ostatnio z wielką łaską zrobiła ekspedientka próbkę jednego zapachu :roll:

lichu

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post03 sierpnia 2012, 13:59 - Pt

wcale się nie dziwie skoro tam zakupów nie robimy :-)

No chyba że sa promocje jak z loewe 7 :)

jaceknik

Post09 sierpnia 2012, 08:56 - Cz

Cookie13 napisał(a):Jestem już po kilku testach nadgarstkowych, i muszę z przykrością stwierdzić, że Blue Wind do pięt nie dorasta starszemu bratu, Custo Man. Przede wszystkim to dwa różne zapachy, ale oczywiście nie w tym rzecz. Chodzi o to, że Custo Man jest po prostu znacznie lepszą kompozycją ( chociaż nawiązującą estetyką do Fleur Du Male ) od Blue Wind, który jest po prostu kolejnym świeżakiem w ofercie sieci S. Owszem to świeżak o dobrej projekcji i ponad siedmiogodzinnej trwalości, ale sama kompozycja nie wnosi absolutnie niczego nowego w świat perfum. Blue Wind jest niczym skrzyżowanie Bvlgari Aqua ( w mniejszym stopniu ) z Laguna Pour Homme - Salvador Dali ( w stopniu większym ) i ze szczyptą Free Time - Salvatore Ferragamo. Zaś w późnej bazie zaczyna Blue Wind upodabniać się do Aqua Di Gio Essenza - Giorgio Armani ( nota bene także autorstwa Alberto Morillasa ). Mam bardzo mieszane uczucia wobec Blue Wind, dlatego jeszcze go nie oceniam. Póki co waham się między bardzo mocną "3", a naciąganą "4".

A ja miałem nadzieję na rewolucję z Cool Waterem w tle. Czyli szału nie ma, ale może być trwały świeżak na letnie wieczory ;) .

Peter

Post09 sierpnia 2012, 09:01 - Cz

Zgadzam się w pełni z Cookie'm ,kolejny świeżak,kompozycyjnie o wiele słabszy od Custo Man.

Krzysztof M.

Post09 sierpnia 2012, 13:16 - Cz

Cookie13 napisał(a):.... sama kompozycja nie wnosi absolutnie niczego nowego w świat perfum...

Ja też jestem po testach (nawet jednym globalnym) i z przykrością stwierdzam, że każdy nowy świeżak bardziej spłyca mi świat perfum.

Podszedłem tylko dwa razy i wystarczyło.
Czekam na chłody i przez najbliższe trzy lata nie wzbogacam kolekcji o żadne letnie zapachy, bo szkoda szukać.
Na mnie trwałość nie była tak zadowalająca.

jaceknik

Post15 sierpnia 2012, 16:15 - Śr

No to na świeżo pozostają nieśmiertelne "starocie" Kenzo - Bvlgari - Versace :D

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post12 listopada 2012, 00:29 - Pn

Panowie czy on w początkowej fazie nie przypomina Wam Dior Dune?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post27 września 2013, 13:05 - Pt

Cookie13 napisał(a):Jestem już po kilku testach nadgarstkowych, i muszę z przykrością stwierdzić, że Blue Wind do pięt nie dorasta starszemu bratu, Custo Man. Przede wszystkim to dwa różne zapachy, ale oczywiście nie w tym rzecz. Chodzi o to, że Custo Man jest po prostu znacznie lepszą kompozycją ( chociaż nawiązującą estetyką do Fleur Du Male ) od Blue Wind, który jest po prostu kolejnym świeżakiem w ofercie sieci S. Owszem to świeżak o dobrej projekcji i ponad siedmiogodzinnej trwałości, ale sama kompozycja nie wnosi absolutnie niczego nowego w świat perfum. Blue Wind jest niczym skrzyżowanie Bvlgari Aqua ( w mniejszym stopniu ) z Laguna Pour Homme - Salvador Dali ( w stopniu większym ) i ze szczyptą Free Time - Salvatore Ferragamo. Zaś w późnej bazie zaczyna Blue Wind upodabniać się do Aqua Di Gio Essenza - Giorgio Armani ( nota bene także autorstwa Alberto Morillasa ). Mam bardzo mieszane uczucia wobec Blue Wind, dlatego jeszcze go nie oceniam. Póki co waham się między bardzo mocną "3", a naciąganą "4".

Po kilku dodatkowych testach wystawiam jednak konkretne "4". Nie ma tu mowy o żadnej rewolucji wśród świeżaków, ale Blue Wind jest wyrazisty, bardzo dobrze projektuje i - dopiero teraz to stwierdzam - ten zapach rzeczywiście jest blue ( przynajmniej nie widzę przeszkód, żeby rzeczywiście ten rodzaj aromatu zestawiać z tym, a nie innym kolorem ). Reasumując, Blue Wind w homogenicznym świecie mainstreamowych świeżych zapachów wyróżnia się na plus zarówno samą kompozycją, jak i parametrami użytkowymi. Myślę, że nie bez znaczenia jest także ewidentnie niewielka popularność tego zapachu.

F. Bardamu

Post18 grudnia 2013, 17:52 - Śr

Świeżak wybitnie na lato. Do bólu "surferski", mało oryginalny, przy tym, jak na męskie zapachy, dość subtelny (wielu powiedziałoby bezpłciowy), podchodzący pod unisex. Mi na przykład trochę przypomina damskie Light Blue DG. Niemniej jednak, jak ktoś nie szuka rewolucji, na lato jak znalazł. Do tego ma dobrą trwałość, na moim nadgarstku jest nieźle wyczuwalny po 24 godzinach i dwóch kąpielach.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post19 grudnia 2013, 13:16 - Cz

F. Bardamu napisał(a):Świeżak wybitnie na lato. Do bólu "surferski", mało oryginalny, przy tym, jak na męskie zapachy, dość subtelny (wielu powiedziałoby bezpłciowy), podchodzący pod unisex. Mi na przykład trochę przypomina damskie Light Blue DG. Niemniej jednak, jak ktoś nie szuka rewolucji, na lato jak znalazł. Do tego ma dobrą trwałość, na moim nadgarstku jest nieźle wyczuwalny po 24 godzinach i dwóch kąpielach.

W rzeczy samej. Wprost nie wyobrażam sobie tego zapachu użytego o aktualnej porze roku.

Bezguscie

Forumowicz

Post18 grudnia 2015, 12:31 - Pt

Dziwnie mało popularny zapach. Ludzie szukają dobrych odpowiedników znanych i drogich zapachów, a jak mają je pod ręką to omijają szerokim łukiem. Czym jest Blue Wind? Jest deczko delikatniejszą. delikatnie podsłodzoną wersją AHS - mowa o podstawowym. Dokładnie tak. Co ciekawe gdybym miał zrobić ranking, to jedynie AHS Edition Blanche EDP mogę uznać za perfumy wyraźnie lepsze, natomiast wersję zwykłą AHS za odrobinę gorszą - nie będę się jednak upierał. Nie gwarantuje też każdemu, ze na nim te zapachy będą aż tak zbliżone. Po prostu sugeruję, że jeśli komuś bliskie są tematy podobne do AHS, to koniecznie powinien umieścić sobie Blue Wind na liście do sprawdzenia. Przy czy jak widać po opiniach, może się ten zapach Custo kojarzyć z wieloma innymi świeżarkami. To teoretycznie wada, ale jak perfumy robią swoje i nie wymagają od nas rozbijania świnki skarbonki? No właśnie. Warto też dodać, że zapach pomimo przyzwoitych parametrów jest mało inwazyjny dla noszącego i choć tego nie sprawdzałem, to powinien nadawać się do użycia nawet w największe upały - również uwzględniając kraje znacznie cieplejsze od Polski. I za to wystawiam mu piątkę z wyraźnym i dużym minusem za wtórność.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

maruz

Perfumaniak

Post17 lutego 2016, 14:21 - Śr

Dziś poznałem go po raz pierwszy. Niby nic odkrywczego, jednak nos sam się wyrywa do nadgarstka. Jak dla mnie, to krzyżówka Allure sporta, Medusy , a i być może versace eau fraiche. Nawet przyjemne to to. Parametry na plus. Wtórność i syntetyczność mi nie przeszkadzają. Czekam na odpowiednie temperatury do testów.

Bezguscie

Forumowicz

Post17 lutego 2016, 18:10 - Śr

Jak się skupić ;) to można tam wyczuć jeszcze wiele innych zapachów, ale ten ma coś fajnego w sobie. Ta nazwa idealnie oddaje klimat. Ta musiałby pachnieć niebieski wiatr, gdyby istniał oczywiście. Czekam na upały.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie