Teraz jest 14 grudnia 2018, 20:03 - Pt

• Reklama

Lalique - Encre Noire

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Lalique - Encre Noire (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
11
2%
2 - Słaby
13
2%
3 - Przeciętny
23
4%
4 - Dobry
69
13%
5 - Bardzo dobry
202
38%
6 - Genialny
210
40%

Liczba głosów : 528

• Autor
  • Wiadomość

Ovc

Forumowicz

Re: Lalique - Encre Noire

Post06 września 2018, 10:02 - Cz

LEN (wersja 79%) zawitał u mnie, nabyty drogą "blind buy", jakiś czas temu.
Po pierwszej aplikacji zamurowało mnie. Nie jestem starym perfumowym wygą i nigdy wcześniej nie czułem czegoś podobnego.
Z początku pomyślałem "no to po ptokach, nie siedzi mi, to był ostatni strzał w ciemno"... a po godzinie nie mogłem oderwać nadgarstka od nosa, co musiało wyglądać dość osobliwie, biorąc pod uwagę fakt, że wrzuciłem na siebie Encre Noire przed spotkaniem ze znajomymi na mieście ;)

Od tamtego czasu codziennie rano, przed wyjściem do pracy, toczę walkę z wyborem pomiędzy Encre Noire a czymkolwiek innym z kolekcji. Zupełnie mnie oczarował.

Nie będę silił się na opisywanie nut zapachowych bo to w poprzednich postach zrobili już bardziej doświadczeni Forumowicze. Napiszę tylko, że projekcja przez pierwsze 3h-4h jest konkretna a przy aplikacji przed wyjściem do pracy (koło 6:30), czuję go spokojnie do 18/19 (choć pod koniec oczywiście już bliskoskórnie) .
Ostatnio edytowano 10 września 2018, 06:35 - Pn przez Ovc, łącznie edytowano 1 raz

Lazior

Post06 września 2018, 10:07 - Cz

To tylko pogratulować takich parametrów... u mnie aż tak długo nie pachnie, choć źle nie jest.
A ja w ostatnim czasie zamieniłem EN na BYTOM :), ale myślę, że wkrótce znów wrócę do EN... ten zapach nie daje o sobie zapomnieć ;)

RG

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post06 września 2018, 10:08 - Cz

Ovc napisał(a):Zupełnie mnie oczarował.

:)

Ja też kupiłem go na zasadzie "blind buy" i od pierwszej nuty byłem całkowicie oczarowany tym zapachem. :)
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 września 2018, 11:31 - Cz

Niestety z czasem te czary okazują się zwykłymi kuglarskimi sztuczkami:)

Ovc

Forumowicz

Post06 września 2018, 12:03 - Cz

Lazior napisał(a): ten zapach nie daje o sobie zapomnieć ;)

Nic dodać, nic ująć!

gienadi napisał(a):Niestety z czasem te czary okazują się zwykłymi kuglarskimi sztuczkami:)

Mam nadzieję, że nie w każdym przypadku - naprawdę bym tego nie chciał ;)

mam katar napisał(a):
Ovc napisał(a):Zupełnie mnie oczarował.

:)

Ja też kupiłem go na zasadzie "blind buy" i od pierwszej nuty byłem całkowicie oczarowany tym zapachem. :)

W zasadzie zastanawiam się czy to oczarowanie czy raczej... opętanie? ;)

Dodam jeszcze, że mam wersję z drewnianym "wykończeniem", które świetnie dopełnia całości - z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że to był bardzo udany zakup.

gienadi

Post06 września 2018, 12:09 - Cz

Idź za ciosem i kup Hommage l'homme

Ovc

Forumowicz

Post06 września 2018, 13:05 - Cz

Czytałem o nim trochę ostatnio (właśnie po zakupie EN) i zastanawiałem się nad jakąś próbką/większym testerem ;)

Martius777

Post07 września 2018, 22:13 - Pt

To był mój pierwszy i dotąd jedyny zakup w ciemno po lekturze na temat Encre Noire. Nie zawiodłem się na nim, zapach należy do kategorii niezapomnianych, to jest taki zapach, który jeśli tylko raz powąchasz potem w każdej chwili jesteś w stanie przypomnieć go o każdej porze dnia, czy to jutro czy za kilka lat. Trwałe zapachowe wspomnienie. Na szczęście nie muszę go przypominać bo posiadam flakon, który nawiasem mówiąc, jest tak doskonale skrojony pod zapach, że wlanie tego zapachu do innego flakonu byłoby zbrodnią.

Encre Noire na mojej skórze siedzi i siedzi, od 6 rano aż do prysznica po 22 godz, po prysznicu jest taki "duch zapachu". Każdorazowe użycie Encre Noire'a dla mnie oznacza wyprawę do ciemnego, tajemniczego lasu przez który przeszedł deszcz. Podczas "spaceru" po lesie dochodzą do mnie zapachy wetywerii, cyprysu, drzewnych nut i coś takiego na kształt zapachu wilgotnej ziemi. Coś niesamowitego. Psikasz i jesteś w lesie, nieważne, że idziesz do pracy, w odwiedziny, do domu, cały czas masz wrażenie, że jesteś w lesie.

Ten zapach przynosi mi niesamowity spokój i odprężenie, chyba gabinety terapeutów powinny rozpylać ten zapach. Gdy jest ciemno to podsuwa ciekawe skojarzenia i obrazy, zwłaszcza podczas lektury różnych książek związanych z awanturniczymi wyprawami, normalnie lektura 5D.

Daję ocenę 6.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Lalique - Encre Noire

Post07 września 2018, 22:30 - Pt

Martius777 - witaj w klubie :) . I na forum :p

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

Kamil_Plo

Post08 września 2018, 11:50 - So

Specjalnie pojechałem do Arkadii żeby dać mu drugą szansę, ale jak na złość nie mają w ogóle perfum Lalique :P

michson

Forumowicz

Post08 września 2018, 11:54 - So

Były jeszcze z miesiąc temu w D., może nieuważnie szukałeś :D

Nie cytuj całych ostatnich postów na które odpowiadasz

gienadi

Post08 września 2018, 13:07 - So

Incepcja :D

Marcin__

Super Perfumaniak

Post12 września 2018, 07:11 - Śr

Dzięki uprzejmości Leandrosa mam przyjemność testować Encre Noire z roku premiery. Nosiłem globalnie, porównałem także z moim flakonem 78% - rok produkcji 2013.

Cała różnica to otwarcie, które w wersji vintage jest dla mnie trudne. Mam skojarzenia z mokrą piwnicą, w której ktoś trzymał mokre zwierzęta przez jakiś czas - na szczęście wypuścił. Na szczęście albo i na nieszczęście, bo zapach piżma, mokrego piżma mnie tu lekko przytłacza. Wszystko dzieje się dosyć szybko i tak po 1-1,5 h nie czuję żadnej różnicy. Tak więc dla mnie wygrywa wersja trzecia (czy tam czwarta) po prostu 78%.

Co ciekawe mam wrażenie że jak poznawałem EN w D. jakoś w 2011/2012 to jeszcze w stacjonarce była ta właśnie wersja.

Vintage zaklasyfikowałbym jako prawdziwą niszę ze względu na to piżmo. Właśnie ta wersja spokojnie mogłaby się nazywać piżmowy niszczyciel.

Aha, jeśli chodzi o parametry to na mnie trwalsza jest wersja którą posiadam we flakonie.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

jm

Forumowicz

Post14 września 2018, 20:22 - Pt

Dla wielbicieli zapachu ciekawostka z dziś - Proraso Cologne Cypress & Vetyver daje namiastkę EN (cena niecałe 90pln za 100ml).

icu

Aktywny forumowicz

Post14 września 2018, 20:29 - Pt

jm napisał(a):...Proraso Cologne Cypress & Vetyver daje namiastkę EN (cena niecałe 90pln za 100ml).

Hmmm... tylko po co? Jako odpowiednik? Jako zamiennik? Przecież EN (normalnie dostępny) w podobnej cenie, więc po co kombinować? ;)
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

jm

Forumowicz

Post14 września 2018, 21:03 - Pt

Tak jak napisałem - jako ciekawostka :)
innymi słowy - wklej z powrotem to co usunąłeś cytując ;p

Bazyli

Aktywny forumowicz

Wersja 78% Encre noire? Proszę o weryfikację.

Post18 września 2018, 19:41 - Wt

Jeszcze rok temu nie znałem EN i nabyłem wersję 79%, a teraz dokupiłem (jak, pewnie większiść tu obecnych :D) flakon 78% z 2012r. Zrobiłem dziś test włokieć włokieć i mam takie odczucia - zapachy w niebezpośredniej konfrontacji by było mi raczej trudno rozpoznać. W bezpośrednim porównaniu wersja 78% wydaje mi się być głębsza i chyba w otwarciu wilgotniejsza, czuć lekką ziemistość, no i wreszcie i ja wyczuwam tę słynną marchewkę, a właściwie nać. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia, o których za chwilę, ten będzie wiedział, co mam na myśli. Otóż kiedy małym kajtkiem, często bywałem u dziadków na prawdziwej mazowieckiej wsi. Choć dom już był murowany, to podłoga była z desek, na środku kuchni w owej podłodze była otwierana klapa i było można tam zejść po drabince do piwnicy. Nie była to taka piwnica, jakie dziś są pod domami, tylko po prostu wykopana poniżej głębokości przemarzania gruntu jama, na której dnie było klepisko i tam się trzymało na zimę ziemniaki i jeśli dobrze pamiętam, marchew właśnie. Dla kilkuletniego dziecka zejście z dziadkiem do tej piwnicy zawsze było wyprawą prawie że do innego świata. Panował tam chłód i wilgoć, pewnikiem gnieździły się tam pająki i myszy. I właśnie ten zapach... Lekką taką nutę czuję w otwarciu wersji 78%. Natomiast po takim pierwszym teście porównawczym mogę stwierdzić zdecydowaną różnicę w trwałości - po 6 godzinach wersja 79% była praktycznie niewyczuwalna, 78% siedziała na skórze mocno, co więcej nadal jest wyczuwalna po prysznicu i to z pewnością jej ogromna przewaga :)

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

Viking

Forumowicz

Post18 września 2018, 19:57 - Wt

Uwielbiam EN i mam głęboką nadzieję, że ludzie którzy mnie czują nie mają skojarzeń z marchewką z piwnicy :lol:
Ja kupiłem 1 zestaw, a następnie jeszcze 2 tak na wszelki wypadek :D
U mnie obie wersje 2016 i 2012 trzymają się 4 godzin tak samo i z zaznaczeniem, że dopiero co wyszedłem z kąpieli. Różnica między nimi stała się bardziej wyczuwalna - 2012 jest ostrzejszy, natomiast 2016 zrobił się cięższy i bardziej bagnisty. Obie wersje są jak dla mnie rewelacyjne.
Patrząc na tą promocję coś mi podpowiada, że powinienem jeszcze 4 zestaw kupić :lol:
Ale z drugiej strony obiecałem sobie Kourosa z 2010 :D
Taki dylemat...

Tracershy

Forumowicz

Post18 września 2018, 19:57 - Wt

No ja liczę że ta wersja 78% którą zamówilem będzie miała przede wszystkim lepsze parametry. Jestem bardzo rozczarowany tym obecnym wypustem z zawartością alko 79%. Sam zapach fajny, ale trwałość słaba a parametry wybitnie bliskoskórne. Na mojej skórze zapach jest zbyt delikatny :x
Podoba mi się w nim że jest taki suchy, ale dla odmiany miło będzie poczuć mokrą ziemię w tej wcześniejszej wersji.
Ostatnio edytowano 18 września 2018, 20:01 - Wt przez Tracershy, łącznie edytowano 1 raz

Viking

Forumowicz

Post18 września 2018, 19:58 - Wt

Uwielbiam EN i mam głęboką nadzieję, że ludzie którzy mnie czują nie mają skojarzeń z marchewką z piwnicy :lol:
Ja kupiłem 1 zestaw, a następnie jeszcze 2 tak na wszelki wypadek :D
U mnie obie wersje 2016 i 2012 trzymają się od 4 godzin tak samo i z zaznaczeniem, że dopiero co wyszedłem z kąpieli. Różnica między nimi stała się bardziej wyczuwalna - 2012 jest ostrzejszy, natomiast 2016 zrobił się cięższy i bardziej bagnisty. Obie wersje są jak dla mnie rewelacyjne.
Patrząc na tą promocję coś mi podpowiada, że powinienem jeszcze 4 zestaw kupić :lol:
Ale z drugiej strony obiecałem sobie Kourosa z 2010 :D
Taki dylemat...
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie