Teraz jest 14 października 2019, 01:34 - Pn

• Reklama

Amouage - Interlude Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Amouage - Interlude Man

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
2%
2 - Słaby
4
2%
3 - Przeciętny
6
4%
4 - Dobry
13
8%
5 - Bardzo dobry
28
17%
6 - Genialny
114
68%

Liczba głosów : 168

• Autor
  • Wiadomość

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Amouage - Interlude Man

Post13 września 2019, 20:51 - Pt

Lucjan napisał(a): bo to najbardziej " charakterny " Amouage

W Amouage piękne jest to, że akurat ten przymiotnik może być zastosowany jeszcze do kilku innych zapachów (np. Gold) ;)

Pozostając przy gastronomicznych porównaniach; jeden lubi "parmeńską", drugi hiszpańskie jamon, trzeci słoną "szwarcwaldzką". A przecież to "tylko" szynka, podobnie jak "konserwowa".

futureproof

Forumowicz

Post13 września 2019, 21:17 - Pt

A ja tam od tych wszystkich szynek wolę zwykły, pieczony schabik. A jak pieczony, to z oregano :lol:

sulek

Forumowicz

Amouage - Interlude Man

Post13 września 2019, 21:57 - Pt

A gdzie zginął mój ostatni post?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

El Perez

Forumowicz

Post13 września 2019, 22:09 - Pt

Ortodoksyjni tępiciele klonów zjedli go niczym szynkę o której napisałeś.

Artplum

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 września 2019, 09:10 - So

Major Tom napisał(a):
Artplum napisał(a):...niektórzy sa, jak to ładnie okresliłeś, pryncypialni.

Myślę, że jest to właściwe słowo dla określenia osób, które potępiają w czambuł każde perfumy przypominające inny, wcześniejszy produkt, niezależnie od ich szeroko pojętej jakości i tego czy się pod niego podszywają czy nie.

Z tym z kolei zupełnie się nie zgadzam i nie czuję się pryncypialny w takim znaczeniu.
Co innego bowiem coś przypominać, z czymś się kojarzyć, w pewnych momentach brzmieć podobnie, czy mieć podobny charakter, a co innego być tak wierną kopią sławnego protoplasty, jak tylko na to pozwala budżet.
Podałem wcześniej przykłady zapachów, w których można doszukiwać się inspiracji, nawiązań i odwołań, których jednak nikt nie uznaje za klony.
Można takich przykładów znaleźć znacznie więcej .
Ba! Są pewne tematy perfumeryjne, które podejmuje wielu perfumiarzy dla niemal kazdej szanujacej się firmy, jak choćby przeliczne wariacje na temat klasycznej kolońskiej.
Nie starają się oni jednak skopiować coś modnego, drogiego i opchnąć taniej, ale tworzą własne interpretacje danego tematu.
Takie podejście kupuję i szanuję.
Podróby, nawet dobrej jakości i pod inną nazwą mam, pozwól, że zacytuję, w pompie! ;)
Artur

Major Tom

Forumowicz

Post14 września 2019, 14:41 - So

Pozwalam, używaj tego określenia do woli, jeśli Ci się podoba :)

Zostawmy na boku wszystkie Boosy, Firenighty etc, bo jeśli chodzi o tego rodzaju twory wątpliwości nie ma.
Zajmijmy sie resztą.
Piszesz, że "coś przypominać, z czymś się kojarzyć, w pewnych momentach brzmieć podobnie czy mieć podobny charakter" jest dla Ciebie całkowicie akceptowalne. Nieakceptowalne jest natomiast tworzenie perfum nawet dobrej jakości, które starają się być wiernymi kopiami swojego protoplasty. Te są dla Ciebie podróbami, koniec, kropka.
Problem wg mnie polega na tym, że granica między jedną grupą a drugą jest bardzo cienka. Czy to "perfumy inspirowane" czy produkty nazywane przez Ciebie podróbami nigdy nie są takie same jak pierwowzory. Jesteś w stanie z całą odpowiedzialnością w każdym przypadku stwierdzić czy ta różnica wynika z twórczego podejścia do tematu czy z niewystarczającego budżetu czy z innego powodu? Co jest dla Ciebie kryterium odróżniającym jedną kategorię od drugiej ? Niższa cena? Odpada, bo to by oznaczało, że skopiowanie dajmy na to przez Amouage jakiegoś no name'a i sprzedawanie go 5 razy drożej już podrabianiem nie jest. A wiec co innego? Chęć nabicia kabzy? Nie bądźmy naiwni - to jest cel wszystkich w tym biznesie. O jakości już pisałeś, że nie a wiec co? Chętnie poznam jak oddzielasz ziarno od plew.
Ja tej metody jeszcze nie poznałem, dlatego nie podejmuję się nawet dzielić perfum na jedną i drugą kategorie. Dzielę je za to na lepsze i gorsze, biorąc pod uwagę ich kompozycję, zmienność w czasie, naturalność składników, parametry itp. Nie daję im punktów za pochodzenie, nie badam ich drzewa genealogicznego i nie interesuje mnie ile wysiłku kosztowało kogoś ich stworzenie. Jeśli klon byłby dla mnie lepszy niż pierwowzór (inna sprawa, że to rzadkie zjawisko) nie miałbym żadnych oporów przed wybraniem klona, nawet gdyby był droższy niż pierwowzór. I nie nazwałbym go w żadnym razie podróbą. I tu się chyba różnimy. ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 września 2019, 21:56 - So

Szczerze mówiąc, spodziewałem się podobnych pytań ;)
Gdzie jest granica, między inspiracją, a podróbą, czy jeśli coś jest droższe od oryginału, to już nie podróba itd.
Gdybym chciał w jakiś sposób bronić podrób, to pewnie w taki sam sposób bym drążył temat ;)
Cóż, może się zdarzyć, że w jakimś przypadku granica między inspiracją, a klonem może rzeczywiście być cienka, a dyskusję można ciągnąć długo i dzielić włos na części.
Rzeczywiście, takie przypadki mogą mieć miejsce, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, jak subiektywny i niedoskonały jest ludzki węch, jak perfumy oddziałują z naszą skórą itd. itp.
Tylko ile takich przypadków znasz tak naprawdę? Bo ja musiałbym się mocno skupić, żeby podać przykłady takich perfum.
Na ogół po prostu wącham i czuję, że perfumy A są bardzo zbliżone do perfum B i jakoś w takie przypadki nie wierzę.
Moja wiara zaś dodatkowo słabnie, jeśli B to znane, modne i drogie pachnidło, a A można kupić za ułamek ceny B.
Od razu też mówię, że (w przeciwieństwie do miłośników GO) nie jestem w stanie określić, że podobieństwo wynosi 90, a może 93,5%.
Trudno mi się pokusić o zdefiniowanie takiego podobieństwa, tym bardziej, że liczę się, że każde sformułowanie przeze mnie użyte mogłoby wywołać dalsze pytania itp.
Po uważnym, analitycznym przewąchaniu wielu setek perfum po prostu "koń jaki jest, widzę".
No i nie jestem w tym odosobniony, bo pewne zapachy powszechnie uważane są za klony, o czym pisze setki użytkowników różnych for.

PS. Na dowód, że cena nie jest dla mnie znaczącym argumentem przy rozgraniczaniu inspiracja/klon, przytoczę, co napisałem o Danger autosrstwa Roja Dove:
26,5zł/ml EDP? Ten zapach absolutnie nie jest wart takich pieniędzy.
Owszem, znakomite perfumy, ale jednak wtórne wobec Heritage.
Ale to tylko moje zdanie i najlepiej, żeby każdy się przekonał na własnej skórze.

Nie nazwałem ich podróbą, bo to raczej tuning, niemniej niesmak pozostał.
Artur

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post15 września 2019, 10:01 - N

Jest jeszcze kwestia na ile nam się dany oryginalny zapach podoba by inwestować w niego dużo więcej niż w klona. Mi się bardzo podoba Tuscan Leather, uważam że to wspaniała kompozycja więc wolę dołożyć i kupić właśnie Toma Forda, nawet mimo tego że La Yuqawam to naprawdę bardzo dobry zamiennik. Mnie jednak w tym przypadku nie zadowala substytut. Identycznie jest z Interlude, również oryginał bo go uwielbiam.
Zupełnie odmienna sytuacja jest z Aventusem. Owszem doceniam niejako kompozycję, choć w moich oczach nie jest wybitna. Uważam Aventusa za przyjemny zapach ale nie dostrzegam jego geniuszu. Dodatkowo cena jest zbyt wysoka a parametry zbyt przeciętne. W tym przypadku w zupełności wystarczy mi dobrej jakości zamiennik w dużo niższej cenie.

Major Tom

Forumowicz

Post15 września 2019, 10:27 - N

No dobra, ale gdyby ceny Aventusa i jego zamiennika były takie same to co byś kupił?

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post15 września 2019, 11:54 - N

Kupiłbym zamiennik bo na mnie ma lepsze parametry (w tym przypadku Armaf).
Podkreślam że fanem Aventusa nie jestem, jest ładny i uważam ten zapach co najwyżej jako bardzo dobry. Jednak zarówno trwałość jak i projekcja na mojej skórze lepsza jest w przypadku zamiennika, którego kompozycja jest na tyle dobra że w zupełności mi odpowiada.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post15 września 2019, 13:27 - N

Major Tom napisał(a):No dobra, ale gdyby ceny Aventusa i jego zamiennika były takie same to co byś kupił?

Takiej sytuacji nigdy nie będzie heh więc nie ma o czym mowic

Major Tom

Forumowicz

Post15 września 2019, 15:20 - N

To prawda, chciałem się tylko upewnić czy Tracershy kupuje zamiennik z powodu niższej ceny czy dlatego, że ceni go wyżej.

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post15 września 2019, 15:59 - N

Głównym czynnikiem są lepsze parametry zamiennika. Podchodzę do tego praktycznie, jeśli klon pachnie dłużej i głośniej wybieram jego, nawet gdyby kosztował tyle samo co oryginał, oczywiście w przypadku gdy oryginalna kompozycja nie należy do mojej czołówki ulubieńców i nie dostrzegam większych różnic w zapachach, albo inaczej, różnice nie są dla mnie istotne. Przy Aventusie i jego klonach wystarczy mi że pachną PRAWIE tak samo i nie widzę problemu by ocenić klona który jest bardzo dobrej jakości równie wysoko jak oryginał.
W przypadku Interlude i Tuscan Leather wybiorę je bo kompozycje są dla dla mojego węchu genialne i PRAWIE taki sam klon mi nie wystarczy.
Nie zmienia to faktu że La Yuqawam jest świetnie zrobionym klonem nieco różniącym się od TL i nie mam nic przeciwko posiadania również jego w swojej kolekcji.

Fungi

Amouage - Interlude Man

Post15 września 2019, 17:30 - N

Tracershy napisał(a):W przypadku Interlude i Tuscan Leather wybiorę je bo kompozycje są dla dla mojego węchu genialne...

I tutaj ja, niezwykle błyskotliwie, nawiąże do mojego pytania, wbijając się klinem w Waszą dyskusję - założyłbyś tego genialnego Interlude na imprezę? ;)

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post15 września 2019, 17:38 - N

Hmm nie wiem czy jest to najlepszy wybór do klubu ale gdybym chciał zrobić naprawdę ciekawe i mocarne wrażenie to tak :D
Załóż go na imprezę i po prostu sam sprawdź jak się będziesz w nim czuć i jakie będą reakcje otoczenia. Nie jest to stricte klubowy zapach, ale jest piękny i nie ma przeszkód by mógł się nim stać.
Ja bym za bardzo nie polegał na radach innych tylko sam testował.
Ale jeśli chcesz go kupić z myślą tylko o ubierania go na imprezy to są chyba lepsi kandydaci.
Odpowiadając krótko - tak ubrałbym go na imprezę ;)
Ostatnio edytowano 15 września 2019, 17:41 - N przez Tracershy, łącznie edytowano 1 raz

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post15 września 2019, 17:40 - N

jedno jest pewne bedziesz sie czul bardzo wyjatkowo ;)

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post15 września 2019, 17:44 - N

W tym zalewie słodkich, klubowych wabików na panny na pewno będziesz wyjątkowy i oryginalny :)

El Perez

Forumowicz

Post15 września 2019, 18:51 - N

Ja bym na pewno nie założył go na imprezę!

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 września 2019, 21:59 - N

Ja tam już z 3 razy zaaplikowałem na taką okazję.
Jedno jest pewne - piżmowe, milionowe i inne straszydła milkną w sekundę.

El Perez

Forumowicz

Post15 września 2019, 22:09 - N

Oj tam, chciałem mu zasiać trochę zamętu. Przez 3 dni i tak by nie podjął decyzji skoro impreza dopiero w grudniu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie