Teraz jest 28 września 2020, 03:25 - Pn

• Reklama

Amouage - Interlude Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Amouage - Interlude Man

1 - Bardzo słaby (DNO)
15
7%
2 - Słaby
10
5%
3 - Przeciętny
8
4%
4 - Dobry
19
9%
5 - Bardzo dobry
32
15%
6 - Genialny
132
61%

Liczba głosów : 216

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Amouage - Interlude Man

Post06 lipca 2012, 10:31 - Pt

Właśnie trafiła do Polski kolejna odsłona olfaktorycznej opowieści Amouage, tym razem o nazwie zaczerpniętej z terminologii muzycznej, bądź literackiej - interludium to rodzaj wyabstrahowanej z większej całości wstawki czy wtrętu, w utworze muzycznym, scenicznym bądź literackim. Cała ta otoczka jest oczywiście elementem marketingu marki Amouage, i chociaż tę całą story, jaka towarzyszyła wszystkim odsłonom pachnideł tej marki począwszy od Jubilation ( bez uwzględnienia uniseksów z serii Opus ), traktować trzeba z przymrużeniem oka, to bardzo wysoki poziom dotychczasowych męskich zapachów Amouage, nie powoduje jednak zażenowania tą rozdmuchaną otoczką.

Oficjalnie deklarowany skład, wygląda niezwykle ekscytująco;
N.G.; bergamotka, oregano, pieprz
N.S.; olibanum, opoponaks, mirra, labdanum, ambra
N.B.; drzewo sandałowe, paczula, skóra, oud

Zapowiada się więc bardzo intrygujące pachnidło - dymne, żywiczne i o niezwykle gęstej fakturze. Pozostaje mieć nadzieję, że z deklarowanych składników Pierre Negrin ( współodpowiedzialny za powstanie świetnego Opus VI z tego roku ) wyczarował zapach - jak przystało na Amouage - nie tylko jakościowo znakomity, ale także oryginalny. A czy tak się stało, okaże się już za kilka dni, podczas pierwszych testów. Jest bowiem nadzieja na znakomity zapach.

Obrazek
Ostatnio edytowano 31 stycznia 2020, 17:27 - Pt przez Cookie13, łącznie edytowano 5 razy

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Amouage - Interlude Man

Post06 lipca 2012, 11:06 - Pt

No także jestem ciekaw, co też takiego Negrin wyczarował dla Amouage?

Swoją drogą te flakony Amouage są przepiękne!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post06 lipca 2012, 11:16 - Pt

W realu wyglądają nieco gorzej niż na wymuskanych zdjęciach, ale i tak są naprawdę bardzo estetyczne, i świetnie wykonane.

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 lipca 2012, 12:38 - N

Póki co przypominał mi Cuir, ale to tak na szybko; najbardziej wyczuwałem oud i skórę, zapach ciężki i raczej mało noszalny, wieczorem użyję więcej i napiszę coś wtedy...

matlak

Aktywny forumowicz

Post08 lipca 2012, 12:50 - N

Skąd go masz :> ?

Simon

Amouage - Interlude Man

Post08 lipca 2012, 13:10 - N

lolek napisał(a):Póki co przypominał mi Cuir, ale to tak na szybko; najbardziej wyczuwałem oud i skórę, zapach ciężki i raczej mało noszalny, wieczorem użyję więcej i napiszę coś wtedy...

Póki co to pomyślałem sobie po Twoim opisie: w sam raz dla mnie ;) Muszę koniecznie skosztować. Czekamy zatem na dalszy opis wrażeń :)

gilbert

Perfumaniak

Post08 lipca 2012, 13:19 - N

matlak napisał(a):Skąd go masz :> ?

W Quality są już dostępne próbki, z tego co widzę.

matlak

Aktywny forumowicz

Post08 lipca 2012, 13:30 - N

Ostatnim razem jak wchodziłem to jeszcze ich nie było :mrgreen: trzeba sprawdzić co 5

gilbert

Perfumaniak

Post08 lipca 2012, 13:45 - N

Simon napisał(a):
lolek napisał(a):Póki co przypominał mi Cuir, ale to tak na szybko; najbardziej wyczuwałem oud i skórę, zapach ciężki i raczej mało noszalny, wieczorem użyję więcej i napiszę coś wtedy...

Póki co to pomyślałem sobie po Twoim opisie: w sam raz dla mnie ;) Muszę koniecznie skosztować. Czekamy zatem na dalszy opis wrażeń :)

Oud i skóra.. może być ciekawie. Czekam na dalsze relacje.

matlak

Aktywny forumowicz

Post08 lipca 2012, 13:49 - N

Zawsze kolor butelki dobrze dobrany jest do zawartości ... teraz to już nie wysiedzę czytając o zawartości i patrząc na flakon :mrgreen:

lolek

Post08 lipca 2012, 16:54 - N

matlak napisał(a):Skąd go masz :> ?

byłem w Q. przy zakupach poprosiłem o niego, genialnie że próbka fabryczna, ach ta pojemność, starcza nawet na tydzień bez zbytniego skąpego używania :mrgreen:

lolek

Post09 lipca 2012, 07:55 - Pn

po wieczornym teście trochę zelżał, ale nadal według mnie najmniej noszalny zapach Amouage jaki poznałem, za drugim razem czułem już mniej tego dymu, bardziej natomiast kojarzył mi się z 'Complex', czyli ogólnie mówiąc połączenie dymu i nut zwierzęcych+oud, z przechyłem na tą drugą stronę, po kilku godzinach czuć było wyraźniej już słodszą sandałową bazę i skórzano-zwierzęce nuty wciąż, a rano jak się obudziłem już tylko słodki sandał przy nadgarstku, jak się dobrze wwąchałem :)

honoris causa

Post09 lipca 2012, 10:23 - Pn

Spodziewałem się tego, bo już od "serca" mamy nuty ciężkie, kojarzące się z bazą.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 lipca 2012, 14:35 - Pn

Pojutrze, lub nawet jutro, dysponować będę własną próbką - nie mogę więc doczekać się pierwszych testów.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 lipca 2012, 13:38 - Pt

Po raz pierwszy testuję dzisiaj Interlude Man globalnie. Oczekiwania wobec tej marki zawsze są wygórowane, i tak też jest przy okazji premiery Interlude Man. Przede wszystkim muszę powiedzieć, że niezmiernie cieszy mnie zachowanie tendencji ewidentnej " europeizacji " zapachów Amouage, rozpoczętej od pary Memoir. Bowiem Interlude Man, pomimo naszpikowania ingrediencjami o proweniencji orientalnej i arabskiej, brzmi na wskroś nowocześnie i europejsko, przy jednoczesnym zachowaniu sznytu charakterystycznego dla marki z Omanu. Uzyskanie takiej równowagi uważam za dużą sztukę, i jest to niewątpliwy atut Interlude Man, chociaż nie jest to zapach aż tak pozbawiony orientalnych konotacji, jak chociażby Honour Man. Inna sprawa, że najnowszy męski Amouage to zapach o diametralnie różnym charakterze, aniżeli starszy brat Honour Man, ponieważ mamy tutaj do czynienia z zapachem bezkompromisowym - ale wbrew wcześniejszym wypowiedziom - naprawdę jak najbardziej noszalnym. Muszę także zdementować jakiekolwiek pokrewieństwo z Complex - Boadicea The Victorius, który jest zapachem znacznie bardziej dzikim i bezpardonowym. Ogromną zaletą Interlude Man, jest jego zmienność w funkcji czasu. Eteryczne, ostre i przestrzenne otwarcie jest bardzo oryginalne, i nie przypomina mi niczego, co już znam ze sceny niszowej. Po kilkunastu minutach Interlude Man rozpoczyna jedną ze swoich metamorfoz, ujawniając ekspansywne akordy skórzano-żywiczne, spowite kadzidlanym dymem. Na tym etapie Interlude Man chyba najbliżej jest do C for Man - Clive Christian, chociaż nie są to oczywiście zapachy bliźniacze. Z biegiem czasu Interlude Man przemienia się w wielką, ciemną kadź, w której bulgocze szlachetna ambra a la Opus VI, oraz cielesne labdanum, a na dnie pulsuje niczym membrana, przepastny i czarny niczym bezgwiezdna noc, oud. Tak przedstawia się sytuacja w ponad siedem godzin po aplikacji, w trakcie których zapach charakteryzuje się bardzo dobrą, ale nie rewelacyjną projekcją. Ostatecznej oceny póki co nie wystawiam - konieczny będzie przynajmniej jeszcze jeden test. Na dzień dzisiejszy daję mocne "5".
Ostatnio edytowano 14 lipca 2012, 17:53 - So przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post13 lipca 2012, 14:30 - Pt

Cookie,Twoje recenzje perfum są niezwykle cenną wartością dodaną do naszego forum. Nikt nie pisze tak, jak Ty. Jestem, jak zwykle, pod wrażeniem stylu i wnikliwości.

Co do Interlude, to będąc już po kilku testach nieglobalnych przyznam, że zapach budzi we mnie mieszane uczucia. Oczywiście parametry użytkowe są na bezdyskusyjnym poziomie, tylko ta zgniła i fermentująca zieloność....Nie przepadam za takim typem woni, być może tu jest mój problem. Na razie nic więcej nie dodam, bo byłoby to w moim przypadku zbyt pochopne. Kolejne testy przed mną.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 lipca 2012, 17:52 - So

Dziękuję.
A wracając do meritum. Trwałość Interlude Man wyniosła ostatecznie ponad 15 godzin. W ostatnich godzinach zapach upodobnił się jeszcze bardziej do Opus VI. Nie wystawiam jeszcze ostatecznej oceny, bo mam dylemat pomiędzy piątką, a oceną najwyższą. Na chwilę obecną, skłaniałbym się raczej ku mocnej "5".
Ostatnio edytowano 30 lipca 2012, 20:03 - Pn przez Cookie13, łącznie edytowano 2 razy

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post16 lipca 2012, 11:26 - Pn

Moja ostateczna ocena; bardzo mocne "5".

lukesho

Moderator

Post30 lipca 2012, 20:00 - Pn

Bardzo wyraźnie wyczuwam tutaj zapach spalenizny i skóry. Zupełnie inny rodzaj spalenizny niż w Black Tourmaline. Na jesienne dni będzie świetny.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post30 lipca 2012, 20:08 - Pn

Amouage to ekskluzywna niszowa marka, ale Interlude Man penetruje raczej te trudne obszary niszy, wymagające od odbiorcy obycia i olfaktorycznej otwartości. Bardzo mi się podoba takie podejście Amouage, tym bardziej, że Interlude Woman jest jeszcze dziwniejszy.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie