Teraz jest 31 października 2020, 17:04 - So

• Reklama

Hugo Boss - Hugo Element

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Hugo Boss - Hugo Element

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
17%
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
4
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Hugo Boss - Hugo Element

Post05 lipca 2012, 13:55 - Cz

Żar lejący się z nieba chyba pomieszał mi zmysły, bo postanowiłem szukać ochłody w... perfumerii, a do tego obok półki z zapachami Hugo Bossa. Hugo Boss ma w swojej aktualnej ofercie aż piętnaście zapachów adresowanych do mężczyzn, ale oprócz Bottled ( No.6, " Szary " ), szczerze mówiąc nie ma na czym zawiesić nosa. Pośród tego licznego stadka wyróżniają się jeszcze in plus orientalno-przyprawowy Boss Soul, i bohater niniejszego tematu Hugo Element. Hugo Element to zapach stosunkowo nowy, bo wykreowany w roku 2009 ( inna sprawa, że Boss wypuszcza nowe zapachy praktycznie co rok ), ale nie sposób dociec, kto za tą kompozycją stoi. Niewykluczone, że to praca zbiorowa jakiegoś prefumeryjnego laboratorium. Ku mojemu zaskoczeniu, efekt tego partykularnego, czy też zbiorowego wysiłku, jest co najmniej zadowalający, bo w kategorii świeżych zapachów designerskich, Hugo Element zdecydowanie się wyróżnia na tle konkurencji spod znaku Lacoste, czy np. ostatnich premier Givenchy ( vide; Play Sport ). Najbardziej kontrowersyjną sprawą Hugo Element jest jego otwarcie - skrajnie detergentowe i chemiczne, za które jak sądzę odpowiedzialna jest końska dawka aromamolekuły Calone . Niewykluczone, że taki właśnie był zamysł, co w sumie pasowałoby do nowoczesnej i urbanistycznej koncepcji zapachu. Jednak po upływie mniej niż pięciu minut, zza tej ekstremalnie syntetycznej olfaktorycznej kotary, zaczynają wyzierać nuty ziołowo-przyprawowe, z kolendrą i imbirem na czele, podrasowane dynamicznymi molekułami różowego pieprzu ( którego jednak nie podano w oficjalnym wykazie nut, ale moim zdaniem jest on nader wyczuwalny ). Hugo Element jest zapachem ewidentnie świeżym, ale w tej w sumie minimalistycznej kompozycji, udało się uniknąć ogórkowo-wodnego sznytu. W moim odczuciu Hugo Element reprezentuje nurt nowoczesnej świeżości, z premedytacją nawiązującej do estetyki " szklanych domów ", nowoczesnych technologii i futurystycznego designu ( co znajduje także swoje potwierdzenie w projekcie świetnego flakonu, który nawiązuje stylistyką do ampułki z lekarstwem, lub jakimś chemicznym preparatem ). Odnoszę nieodparte wrażenie, że pachnąca faktura Hugo Element jest błyszcząca, twarda i jakby " lakierowana ", tym bardziej, że spod zimnych przypraw nieustannie prześwituje jakiś - nomen omen - chemiczny element tej kompozycji, co mi się , nie ukrywam, bardzo podoba. Zapach jest rześki, odświeżający, dość futurystyczny, i co najważniejsze, świetnie sprawdza się w upały, podczas których zapewnia uczucie nieskazitelnej czystości i niebanalnej świeżości. Po kilku testach stwierdziłem trwałość na poziomie 6-7 godzin, co jest - zwłaszcza w tak wysokiej temperaturze - wynikiem całkiem przyzwoitym.
No i tym sposobem, pierwszy raz w życiu pochwaliłem Boss'a. W ankiecie pewnie dam "4" z małym minusem.

Obrazek

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Re: Hugo Boss - Hugo Element

Post05 lipca 2012, 16:37 - Cz

Hugo element rzeczywiście nie jest jakis tragiczny.
Kiedyś nieśmiało próbowałem go u kolegi i pamiętam,
że nie tyle co mnie zaintrygował ale pomyślałem sobie,
że gdybym go dostał to spokojnie bym go nosił.
Z Boss'ów warto także wspomnieć o Energize...

Prorok

Forumowicz

Post05 lipca 2012, 17:22 - Cz

kwiatek napisał(a):Z Boss'ów warto także wspomnieć o Energize...

Hugo Boss soul , Hugo energise , Boss elements aqua i Boss Bottled night - to naprawde niezle bossowskie zapachy - oczywiscie niszowate snoby beda krecic nosami , ale pozostalym 99 procentom populacji naszej planety kazdy z tych zapachow przypadnie do gustu :mrgreen:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 lipca 2012, 18:03 - Cz

Jako entuzjasta niszy ( nie mylić jednak z niszowym snobem ), lubię od czasu do czasu poszperać w odmętach mainstreamu, i to tam, gdzie dobrych zapachów można spodziewać się raczej niewiele. Liczę bowiem na jakieś miłe niespodzianki, które niezmiernie rzadko, ale jednak się zdarzają. Tak właśnie jest z marką Boss, która aktualnie w swojej ofercie ma pachnidła raczej przeciętne i słabe, lecz i w portfolio tego niemieckiego producenta zdarzają się zapachy godne polecenia. Właśnie wróciłem z D., gdzie godzinę temu nałożyłem Hugo Element, żeby jeszcze raz solidnie go obwąchać przed oceną, jaką wystawię mu w powyższej ankiecie. Hugo Element - co już stwierdziłem we wcześniejszych testach globalnych - nieźle projektuje w upalne dni, a przecież o to m.in. chodzi. Hugo Element jest w mojej opinii naprawdę przyzwoitym, nowoczesnym zapachem na gorące dni w roku.
Moja ocena; bardzo słabe "4".

pachnidlo

Post18 sierpnia 2013, 12:49 - N

Uzywam tego zapachu od 3 lat. Swietny na codzien. Nie znudzil mi sie. Zapach nowoczesny, ozezwiajacy. Nic mi w nim nie przeszkadza. Jest w nim cos co bardzo mi sie podoba. Dla mnie osobiscie jest na rowni z "szarym". Oba sa dobre i oba bardzo lubie.
Zasluzyl na 5 ,poniewaz jest po prostu bardzo dobrym zapachem.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 marca 2014, 14:47 - Pt

pachnidlo napisał(a):Uzywam tego zapachu od 3 lat. Swietny na codzien. Nie znudzil mi sie. Zapach nowoczesny, ozezwiajacy. Nic mi w nim nie przeszkadza. Jest w nim cos co bardzo mi sie podoba. Dla mnie osobiscie jest na rowni z "szarym". Oba sa dobre i oba bardzo lubie.
Zasluzyl na 5 ,poniewaz jest po prostu bardzo dobrym zapachem.

... a przy okazji syntetyczny. Jednak w kwestii jego oceny swoje zdanie sprzed dwóch lat podtrzymuję. Jeden z fajniejszych Boss'ów.

mugler

Aktywny forumowicz

Post25 października 2014, 09:58 - So

Za dawnych czasów uzywałem hugo boss aqua elements czy hugo element to cos podobnego?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post26 października 2014, 13:24 - N

mugler napisał(a):Za dawnych czasów uzywałem hugo boss aqua elements czy hugo element to cos podobnego?

Zbliżona estetyka, ale zapachy nie są jakoś bardzo podobne, a tym bardziej bliźniacze.

Szaweł

Forumowicz

Post21 stycznia 2015, 16:06 - Śr

Używam tego zapachu od ok 2 lat i bardzo go lubię, za jego lekkość, świeżość i nowoczesność. Swego czasu miałem próbki prawie wszystkich HB jakie były w ofercie i wnikliwie je analizowałem. Z pośród nich własnie padło na Element. Jak dla mnie 5/6.

Powrót do Perfumy męskie