Teraz jest 31 października 2020, 16:42 - So

• Reklama

Aquolina - Blue Sugar

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Aquolina - Blue Sugar (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
25%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
2
50%

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

domurst

Perfumaniak

Aquolina - Blue Sugar

Post29 sierpnia 2011, 13:34 - Pn

UWAGA! Ten post nie ma być zachętą do użycia w/w, a ostrzeżeniem!

Aquolina to włoska marka, która lansuje perfumy damskie, nazwijmy je roboczo "słodko-spożywcze", w rodzaju "Owoce kandyzowane", "Beza cytrynowa" czy "Cukier, lukrecja i jeżyna" (to wszystko nazwy perfum). W portfolio mają jeden zapach dla mężczyzn - tytułowy Blue Sugar.

I tu przechodzimy do meritum. Tak ulepkowej słodyczy, niczym nie zrównoważonej i nie złamanej nie wąchałem NIGDY. Nawet Au Masculin od Lempickiej jest przy niebieski cukrze ledwie "słodkawy". Już nuta głowy atakuje bezpośredniością - lukrecja i do tego rzucony na patelnię i, dosłownie, przypalony cukier. Jeśli ktoś patrząc na nuty miał jakąkolwiek nadzieję na chwilowe osłabnięcie nachalnej słodyczy zawiedzie się naprawdę srogo - do głosu dochodzi anyż i nuta waty cukrowej. Najmniej słodka baza i tak jest przerażająco słodka, ale znacznie zwalnia bieg - sporo karmelu z anyżkiem podlane mlecznym sosem - zapach jest zbliżony do batonika Mars albo Milky Way

Podsumowując krótko - nie wyobrażam sobie, że mógłbym to nosić. Mężczyzna zakładając BS na siebie, w moim odczuciu, automatycznie kwestionuje swoją męskość. Nie chodzi tu nawet o słodycz, ale o fakt, że jest tu ona nieposkromiona. Pierwsze w mojej historii obcowania z zapachami perfumy, które musiałem zmyć z siebie, bo nie pozwalały mi zasnąć. Oddać trzeba jednak, że pachną bardzo naturalnie i są równocześnie mega potentne i trwałe.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

kul@op.pl

Re: Aquolina - Blue Sugar

Post27 maja 2014, 12:49 - Wt

Nie czuję się mniej męski, gdy spryskam się Blue Sugarem. Opisał bym go następująco: Na początku agresywnie atakuje aromatem wyrabianej waty cukrowej z gorzkawym anyżem. Po paru minutach łagodnieje i spod waty oraz anyżu przebija się soczysta mandarynka. Zaletami zapachu jest jego siła, gdyż jest to perfuma z ogonem (niewiele takich na rynku) i cena ok 40 zł za 50 ml w sieci.

sbchp250

Forumowicz

Post27 maja 2014, 12:59 - Wt

intrygujacy opis, 70zl za 100ml... ale ta przypalenizna mnie zniecheca ;) W A menie tez czuje cos jak by przypalonego :)

A Aquolina Steel Sugar jak wypada w stosunku do Blue Sugar?

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 października 2014, 11:13 - Cz

Ta aquolinka nie jest taka zła. Czwóreczkę bym dał. Kosztuje 27zł,ale i tak bym nie kupił, to nie mój typ. Solidne parametry, całość nieco męczy. Otwarcie jest trudne, woń przypalonego cukru, zapuszczonej maszyny do robienia waty cukrowej, aspartamu i innych cudów... No ale potem jest fajnie, naprawdę. Lukrecjowe żelki haribo, nieźle.

sygfryd

Forumowicz

Post16 października 2014, 14:54 - Cz

Oceniłbym je na 4 lub 5 - są ładne, ale mało męskie, takie odniosłem wrażenie po pierwszym kontakcie.

Powrót do Perfumy męskie