Teraz jest 24 października 2020, 12:59 - So

• Reklama

Beckham - Signature Story Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Beckham - Signature Story Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
33%
4 - Dobry
5
56%
5 - Bardzo dobry
1
11%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

domurst

Perfumaniak

Beckham - Signature Story Men

Post29 sierpnia 2011, 12:37 - Pn

Poza nowościami od DB, których jeszcze nie miałem okazji powąchać (Intimately Yours, Instinct Ice) przetestowałem właściwie wszystkie Beckhamy i oprócz Intimately podszedł mi jeszcze tylko ten.

Ciekawe podejście do ananasa - zazwyczaj jest to nuta w zapachach typu "aquatic", która ma podkreślać wodnistość zapachu. Tu jednak jest to ananas zanurzony w lepkim sosie własnym, do którego po kilkunastu minutach dolewamy soku pomarańczowego (gdzieś daleko w tle nutka lawendy). Zakończenie również bardzo sympatyczne - przydymiony cedr z paczulą.

Zapach jest słodki i owocowy, z czasem staje się nieco przydymiony. Idealny na przejściową pogodę, kiedy świeżakom brakuje mocy, a ciężkie pachnidła mogą "podduszać". Tu jest wszystkiego po trosze. Trwałość średnia, ale zwiększenie ilości psików powoduje nie tylko polepszenie projekcji (która jest całkiem dobra) ale i wydłużenie żywotności zapachu. 6-7 godzin spokojnie się utrzyma. Mimo obecności lawendy charakterystycznej raczej dla perfum męskich SS może być, imho, spokojnie założony przez kobietę.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

domurst

Perfumaniak

Re: Beckham - Signature Story Men

Post29 sierpnia 2011, 12:38 - Pn

Swego czasu przetestowałem wszystkie dostępne w lokalnym Rossmannie Beckhamy. Oprócz Intimately jedynym, który wyróżniał się na plus był właśnie ten. Przede wszystkim dlatego, że jest inny. Inność jego polega na byciu prawdziwym "tutti-fruti". Rozpoczynamy od silnej nuty ananasa - i nie mam tu na myśli rozwodnionej ananasowej wody znanej z zapachów typu "aquatic", a ociekającego gęstym i lepkim sokiem, świeżo przekrojonego ananasa. Ta nuta jest najmocniej wyczuwalna i towarzyszy nam właściwie do końca. Faza serca wzbogaca się o owocową kwiatowość (przypuszczam, że to "kwiat pomarańczy") ale i delikatnie rozwadnia - za tą cechę moim zdaniem odpowiada nuta rozmarynu. Im bliżej finału, tym ananas bardziej "przysycha", ustępując miejsca dymnej paczuli. Stosować go trzeba jak inne zapachy od Coty - czyli zlewać się (ok. 10 chmurek). Dzięki temu wychodząc po 8 godzinach z pracy nadal czuję go wyraźnie. Co ciekawe (ciekawe bo to imho, największa wada innego Beckhama - Intimately) projekcja jest bardzo dobra - perfumy zostawiają pokaźny zapachowy ogonek. Największym minusem jest niestety spora liniowość - nie jest to mistrz przeobrażeń.

Mimo owocowości, jest nieco za słodki i delikatny na pełnię lata. Najlepiej nosi mi się go wiosną, albo w zimowe dni takie jak dziś - kiedy jest jednak relatywnie zimno, ale na błękitnym niebie świeci już całkiem mocno słoneczko. Dzięki temu, że mam go na sobie, ilekroć spojrzę za okno, mam wrażenie, że na zewnątrz jest 15 stopni, a świat budzi się do życia po zimie. Ceny w internecie bardzo przystępne - ok. 40zł za 75ml w opakowaniu testerowym.

pirath

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2011, 12:39 - Pn

uwielbiam ten owoc, opis brzmi zachęcająco, liniowość mnie nie razi więc na pewno spróbuję ;)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Nie znam zapachu, ale wtrącę, że stworzyła go Beatrice Piquet (m.in. L'Instant PH), co z pewnością nie jest bez znaczenia. Przywołuję to nazwisko przede wszystkim dlatego, że jestem zwolennikiem operowania danymi nt. twórców perfum i popieram w tym względzie zdanie F. Malle'a.

pirath

Super Perfumaniak

bo zawsze rzuca to na zapach więcej światła w kwestii "czego się spodziewać"

belor

Post29 sierpnia 2011, 12:40 - Pn

Właśnie dostałem próbkę od Domursta i powiem wam, że ten zapach jest naprawdę ciekawy. To spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania Beckhama. Mi osobiście bardzo przypomina D&G pour homme - podobny rodzaj ciepła, z dodatkiem ananasa. Jeśli będzie miał lepsza trwałość i projekcję, to... no cóż :)

edit
aromat utrzymał się na nadgarstku do rana po wieczornej aplikacji, coraz bardziej pozytywnie mnie to nastawia do tej wody.

domurst

Perfumaniak

Post29 sierpnia 2011, 12:40 - Pn

Jeszcze a propos projekcji - dosłownie przed 10 minutami bez problemu wyczułem go z odległości kilku metrów na koledze z pracy, a jesteśmy tu od 10.00. To tylko potwierdza lepszą niż przeciętną trwałość i "sillage". Miłe zaskoczenie...

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post05 maja 2012, 15:37 - So

Bardzo fajny zapaszek, podobny do bruno banani pure man

SORGE

Forumowicz

Post21 września 2012, 23:51 - Pt

Zapaszek może i fajny. Tyle, że krótko 3-4 h max na mojej skórze. Porównywałem dzisiaj z 3 innymi. Wypadł słabiutko. Szkoda... bo żonie się podobał. ;)
Jak dla faceta... chyba trochę przy słodki. Ale jestem "świeżak" więc mam prawo się nie znać. Skoro Victoria B. kiwnęła głową zatwierdzając... to ...

pagan_inc

Forumowicz

Post09 lutego 2015, 19:53 - Pn

Na zagranicznych forach już lamentują, że produkt ciężko osiągalny w mega kosmicznych cenach (chyba wkrótce i u nas to cacko będzie chodziło w cenie Bruno Banani Time to Play). Zapach słodki, leciutko coś jakby smoła wchodziła w trakcie i od razu wiedziałem, że coś mi przypomina tylko długo nie wiedziałem co. W końcu skojarzyłem spore podobieństwo to Bugatti design&motion (w mojej prywatnej opinii te zapachy są podobne). Może nie trzyma tak długo jak Beckham homme, który jest prawdziwym killerem i o którego znakomitych parametrach dowiedziałem się z dyskusji na tym forum, ale i tak uważam Beckham signature story za bardzo dobry zapach.

Powrót do Perfumy męskie