Teraz jest 20 października 2020, 09:18 - Wt

• Reklama

Hermes - un Jardin en Mediterranee

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
8%
3 - Przeciętny
2
17%
4 - Dobry
2
17%
5 - Bardzo dobry
4
33%
6 - Genialny
3
25%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 czerwca 2012, 08:42 - Pt

Z okazji tego, że zbliżają się wakacje i lato, zakładam wątek dla Hermes un jardin en Mediterranee.

Obrazek

Genialna kompozycja przedstawia się jak na obrazku. Morze, morze a na wygrzanych słońcem piaskowych kamieniach wielka góra zielonych poszatkowanych grubych liści, rozgniecionych kaktusów, plus zielone skórki limety, a potem pachną pnie drzew i soczysta kora na nich. Bardzo zielony zapach, przestrzenny, intensywny. (Verdant Andy'ego Tauera - przy nim jest bardziej jak pluszowe zielone zasłony ). Trwałość jakieś 5 godzin - ale przecież można dopsikać. :]

Nie ma nic wspólnego ze świeżakami z chemicznym posmakiem, ten perfumiarz by sobie na to nie pozwolił. :]

Mam go od jakiegoś czasu, ale wciąż nie miałam okazji przetestować go w temperaturze ok 30 stopni. (jest połowa czerwca, a my tu mamy 10 stopni "ciepła") Myślę, że sprawdzi się idealnie.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Hermes un Jardin en Mediterranee

Post15 czerwca 2012, 09:16 - Pt

Kompozycja trzyma poziom wedle ellenowskiego standardu, ale trwałość ( na mnie ok. 6 godzin ) jest dyskwalifikująca. Szkoda.

RoQ

Super Perfumaniak

Post15 czerwca 2012, 10:42 - Pt

Cookie13 napisał(a):Kompozycja trzyma poziom wedle ellenowskiego standardu, ale trwałość ( na mnie ok. 6 godzin ) jest dyskwalifikująca. Szkoda.

6 godzin to mało??? :mrgreen:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Hermes - un Jardin en Mediterranee

Post15 czerwca 2012, 10:47 - Pt

Dla mnie dobra trwałość ( tak jak ją oceniam w cyklu " Pachnidła " dla Day&Night ) zamyka się w widełkach 7-9 godzin. Wtedy daję "4" za ten parametr.

belor

Post15 czerwca 2012, 14:21 - Pt

Cookie13 napisał(a):Dla mnie dobra trwałość ( tak jak ją oceniam w cyklu " Pachnidła " dla Day&Night ) zamyka się w widełkach 7-9 godzin. Wtedy daję "4" za ten parametr.

mam takie same standardy odnośnie trwałości :)
sorki za offa.

zolt

Post15 czerwca 2012, 16:12 - Pt

RoQ napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Kompozycja trzyma poziom wedle ellenowskiego standardu, ale trwałość ( na mnie ok. 6 godzin ) jest dyskwalifikująca. Szkoda.

6 godzin to mało??? :mrgreen:

A dużo? Nawet cały okres bycia w pracy to nie jest. 6 godzin to jest stanowczo mało.

Niacha

Post24 czerwca 2012, 07:45 - N

Tak na żywo prosto z Turcji. Ten Hermes podobno miał pachnieć świeżo roztartym w ręku liściem figowym. I tak pachnie. :) Sprawdziłam.

Biral

Perfumaniak

Post24 czerwca 2012, 19:44 - N

Rok temu jeszcze mnie odrzucały, w ogóle mi się nie podobały. Widzę jednak, po swoich przygodach z dwoma ogródkami Hermesa, że trzeba im dać trochę czasu i przede wszystkim pogody. W upale zyskują inne oblicze. Monsun mnie odrzucał, lecz zabrałem ze sobą odlewkę do wilgotnego i ciepłego Wietnamu. Tam chwyciło i doceniłem kompozycję Elleny do tego stopnia, że cenię ją bardziej do ogródka nilowego. Teraz chyba najlepsza pora, by dać szansę trzeciemu z rodzeństwa.

cortezthekiller

Forumowicz

Post25 czerwca 2012, 21:49 - Pn

Biral, zdecydowanie tak.

Mysza

Forumowicz

Post28 czerwca 2012, 20:52 - Cz

Ostatnio na lotnisku powąchałam sobie wszystkie ogródki.
Nu ładne one, ładne, każdy inny, wszystkie miłe, świeże, wakacyjne takie...
Ale na kolana nie rzucają.
Śródziemnomorski chyba najładniejszy, gdzieś mu po chwili wyłazi jakaś beczka po kiszonych ogórach, czyli dość przyjemny cedr, co pozbawia nieco zapach "summerowego", drogeryjnego charakteru, o który niebezpiecznie ocierają się wszystkie ogródki.
Dla mnie chyba najciekawszym elementem jest całość koncepcj "ogródkowej" i właśnie porównanie wszystkich ogródków jednocześnie.

estel

Post05 sierpnia 2012, 21:05 - N

To mój ulubiony ogródek na upały. Nil jest lepszy jak temperatura jest poniżej 30st C. Ten natomiast powyżej 25 rozwija się cudownie. Zapach staje się świeższy. Ci którzy piszą o zapachu krzaków pomidora i beczki po kapuście zapewne testowali go w niższych temperaturach.

illusion

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post23 czerwca 2013, 00:27 - N

Drugi ogródek jaki mam przyjemność poznać. Myślałem, że będzie lepszy od Nilowego. Okazuje się, że jednak nie. Zapach trąci jakimiś zielonymi liśćmi. Z początku nawet dosyć ostro. Ktoś napisał, że to figowe...... cóż, o wiele bardzie spodobały mi się te w Diptyque Philosykos. Szczerze mówiąc ciężko mi sobie wyobrazić jak miałbym to nosić w gorące lato. Może pachnie i ładne, kolorowo, ale dalekie od mojej filozofii zapachów na lato...... Jakoś niespecjalnie orzeźwiające. W tym pojedynku +1 dla Nilowego.

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post19 lipca 2013, 17:07 - Pt

Fajny zapaszek, taki idealny na upalne lato. Myślałem, że będzie coś podobnego do Dune - Dior, ale to całkowicie inne wydanie figi i inny zapach. Niacha, piszesz w pierwszym poście, że Un Jardin nie ma chemicznego posmaku i rzeczywiście tak jest - pachnie bardzo naturalnie. Dla mnie może nawet trochę za bardzo - Dune przedreformulacyjne było bardziej chemicznym zapachem, ale dla mnie właśnie zapachem na 11/10. Obecna wersja też daje radę, choć to już trochę nie to samo.

A sam Un Jardin, fajny, letni pryskacz o umiarkowanej projekcji i trwałości. Zapach w moim odczuciu trochę w stylu L'Eau d'Issey Pour Homme, również bardzo dobrego i również z pewnym niedoborem projekcyjno-trwałościowego pierdnięcia.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

snaut

Aktywny forumowicz

Post13 maja 2014, 11:58 - Wt

To rzeczywiście jak warzywniak po dostawie pachnie ;)

Meister

Super Perfumaniak

Post13 maja 2014, 18:54 - Wt

Czasem tak, czasem nie ;)
Początkowo zachwycił mnie aromat krzaków pomidora, ale jak w końcu nabyłem własny flakon i zacząłem używać, coraz mniej tych warzywnych nut wyczuwałem, a coraz bardziej figę, która notabene układała się na mnie w dziwny sposób. Jak początkowo był to dla mnie uniseks z przechyłem na męską stronę, tak nosząc zapach globalnie miałem wrażenie, że jest to pachnidło bardziej damskie. Koniec końców pozbyłem się flakonu.

macles2

Post20 czerwca 2014, 14:15 - Pt

Mam mały problem, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :)Nie mogę zdecydować się, który ogródek wybrać. Bardziej podoba mi się ogródek nilowy, ale ten jest wg mnie bardziej damski. Z kolei śródziemnomorski jest dla mnie najbardziej męski z całej ogródkowej kolekcji. Dla mojego niezbyt obeznanego z zapachami towarzystwa oba ogródki są "babskie". Mi strasznie się podobają, pomóżcie i powiedzcie, który wybrać, żeby nie wzięli mnie za np. pana o odmiennych zainteresowaniach :)

yhmmma

Perfumaniak

Odp: Hermes - un Jardin en Mediterranee

Post20 czerwca 2014, 14:38 - Pt

Bierz ten, ktory Ci sie najlepiej nosi i w ktorym sie najlepiej czujesz :)
Ja stawiam na Nilowego, w upaly pachnie znakomicie i wcale nie mega damsko

macles2

Post20 czerwca 2014, 15:02 - Pt

Teraz już utwierdziłem się całkowicie, że Nilowy jest ładniejszy. Przez bardzo niemiłą obsługę w mojej ukochanej perfumerii D. miałem zdecydowanie utrudniony wybór, Panie odradzały mi ogródki twierdząc, że są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Szkoda, że Hermes dostępny jest tylko w D. W żadnej S. nie byłem niemalże zmuszany do zakupu, po jednym powąchaniu, w D. "Nienormalne" jest powąchanie i nie zakupienie -wtedy człowiek staje się wrogiem pań konsultantek.

LeChiffre

Post20 czerwca 2014, 17:17 - Pt

macles2 napisał(a):Mam mały problem, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :)Nie mogę zdecydować się, który ogródek wybrać. Bardziej podoba mi się ogródek nilowy, ale ten jest wg mnie bardziej damski. Z kolei śródziemnomorski jest dla mnie najbardziej męski z całej ogródkowej kolekcji. Dla mojego niezbyt obeznanego z zapachami towarzystwa oba ogródki są "babskie". Mi strasznie się podobają, pomóżcie i powiedzcie, który wybrać, żeby nie wzięli mnie za np. pana o odmiennych zainteresowaniach :)

Każdy inaczej odbiera zapachy, co Tobie wydaje się być męskie, komuś innemu będzie wydawać się damskie i na odwrót...
Dla mnie oba te zapachy są uniwersalne i każdy z nich ma w sobie to coś, co mi się podoba, więc ciężko zdecydować...najlepiej nabyć dwa ;)
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

Doniek

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2015, 00:37 - Śr

Jak obecnie z trwałością tego ogródka ?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex