Teraz jest 31 października 2020, 17:39 - So

• Reklama

Calvin Klein - Encounter

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Calvin Klein - Encounter (nie oceniaj zapachu jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
5%
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
4
20%
4 - Dobry
12
60%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
2
10%

Liczba głosów : 20

• Autor
  • Wiadomość

lukas87

Calvin Klein - Encounter

Post08 czerwca 2012, 21:08 - Pt

Trafiłem ostatnio na notkę o wrześniowej premierze tego zapachu,moim zdaniem może to być udana produkcja,jak uważacie?

Nuty zapachowe:

Nuty głowy: kardamon, mandarynka, rum,

Nuty serca: koniak, egipski jaśmin, paczula, pieprz,

Nuty bazy: cedr z gór Atlas, oud, piżmo,

http://www.punmiris.com/himg/o.15250.jpg

FourOfKind

Re: Calvin Klein - Encounter

Post08 czerwca 2012, 21:12 - Pt

Proponuję o swoich oczekiwaniach dyskutować jednak tutaj, a do tego wątku powrócić jak już uda się Wam powąchać Encounter. Oczywiście dobrze, że wątek założony został i tutaj.

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post06 lipca 2012, 20:22 - Pt

no bez przesady - po to zapach ma założony wątek odrębny, by jego podmiocie pisać;
gdzie jest powiedziane, iż nie jest mile widziane przedstawianie swoich oczekiwań, co do zapachu?
czy wykroczeniem jest taki zapis:

"jak tylko zakupię tego klaina, to w ogóle nie będę go nigdy wąchał, tylko postawię na półce, siądę i będę się gapił na nierozpakowany kartonik"

zaznaczam, że nie ma w mojej wypowiedzi słowa o zapachu samym w sobie i nie został on powąchany
:twisted:
Ostatnio edytowano 18 lipca 2012, 19:31 - Śr przez cassyoosh, łącznie edytowano 1 raz
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

FourOfKind

Post06 lipca 2012, 20:30 - Pt

cassyoosh napisał(a):gdzie jest powiedziane, iż nie jest ile widziane przedstawianie swoich oczekiwań, co zapachu?

Nigdzie - to teraz napiszę elaborat oczekiwań o tym zapachu, pomimo, że będzie dopiero we wrześniu dostępny.

Oczekuję, że zapach będzie pachniał identycznie jak przedreformulacyjny YSL Kouros, byłoby cudownie. Chociaż gdyby pachniał trochę jak Hugo Boss Number One też bym się nie obraził. Czekaj, czekaj. Tu jest oud w składzie. Mam oczekiwania, że to będzie dzieło na miarę M7. Chociaż nie, M7 mnie nie porwał. Może niech to będzie co jak Black Oud, ale bez takiej kobiecej róży.

Dobrze jest? Przeciez nigdzie nie jest powiedziane, że tak nie można. A co. Pytanie tylko jaki jest sens pisania o oczekiwaniach w konkretnym dziale, skoro do tego są Nowości i Zapowiedzi?

Szanujmy się ludzie. Ten dział chyba służy do tego, żeby się dowiedzieć czegoś o zapachu, a nie poczytać fantastykę, co? Chociaż mam wrażenie, że się mylę, czytając to co napisałeś.

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post18 lipca 2012, 19:34 - Śr

udowodniłeś siekieś coś?
znaczy sobie, bo mnie nic a nic ;)
pozdro :lol:
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

FourOfKind

Post18 lipca 2012, 19:59 - Śr

Jakoś mnie to nie dziwi ;)

Pozdro :lol:

komak

Forumowicz

Post23 sierpnia 2012, 19:05 - Cz

Powąchałem dzisiaj pierwszy raz w lokalnym Bootsie.

W otwarciu czuje mandarynki, rum i cognac.
Później cognac i kardamon.

Próbki nie mieli ale maja mieć w sobotę i wtedy postaram się napisać więcej.

Jak na razie wrażenia bardzo pozytywne!!!!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 października 2012, 17:49 - Pn

Obrazek

Obrazek

Calvin Klein. Dwa słowa układające się w nazwę marki, która w perfumomaniackich kręgach nie cieszy się - delikatnie mówiąc - jakąś szczególną estymą. Ba, w ostatnim czasie stała się wręcz synonimem perfumowej tandety, czemu " przysłużyły " się premiery takich smrodawek, jak chociażby Euphoria Men, CK Free, CK Free Blue czy Eternity Aqua for Men ( wszystkie bez wyjątku chemicznie płaskie, homogeniczne i bez cienia charakteru ). A przecież ta firma w przeszłości wypuszczała na rynek zapachy naprawdę świetne, że wspomnę tylko o Obsession for Men z 1986 roku. Światełko w tunelu pojawiło się wraz z ubiegłoroczną premierą CK One Shock for Him, o lata świetlne dystansującą wszystkie ostatnie wypusty amerykańskiej firmy. Nic więc dziwnego, że mający nadejść w roku bieżącym Encounter, wzbudzał zainteresowanie jeszcze przed rynkową premierą, szczególnie w kontekście deklarowanego składu. Bo rum, koniak, paczula i oud, po prostu nie mogły nie pobudzać wyobraźni. Tymczasem Encounter już jest na półkach perfumerii i można osobiście zderzyć swoje wyobrażenia i oczekiwania z rzeczywistością. Co też już raz uczyniłem. Encounter prezentuje się w moim odczuciu bardzo korzystnie, chociaż upatrywanie w nim ekwiwalentu nieodżałowanego M7 - YSL, czy nawet M7 Oud Absolu, byłoby nieporozumieniem - to mimo wszystko inna liga. Ale ma Encounter swoje zalety, do których zaliczyłbym ładnie uwypuklony aspekt pralinowo-alkoholowy i subtelną drzewność podrasowaną przyprawami ( kardamon, pieprz ). Akord alkoholowy jest jednak jak na mój gust za bardzo ugrzeczniony, brak mu prawdziwie męskiej wytrawności, natomiast odrobinę za dużo w nim słodyczy, ale nie jest to oczywiście wada dyskwalifikująca, bo ogólnie Encounter - zwłaszcza jak na standardy marki - przedstawia się naprawdę nieźle. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby poprawić projekcję, bo ten parametr mogę uznać za nieco niewystarczający jak na grupę pachnideł, do których Encounter pretenduje ( emanacja jest po prostu średnia; zapach tworzy aurę, ale ogona nie zostawia ). Natomiast trwałość odnotowana w pierwszym teście wyniosła bite 8 godzin. Na razie oczywiście nie oceniam, ale generalnie jestem mile zaskoczony.

aleksander

Super Perfumaniak

Post22 października 2012, 17:56 - Pn

Wedlowskie baryłki i agar.
Obrazek
Klein wykorzystał montalowski patent na zapachy, oud + jakiś inny składnik.

Rozkoszna, niemęcząca słodycz, alkohol i drewno.
Jestem oczarowany.
O wiele przyjemniejszy niż L'Homme od Lalique.
(Cookie, przepraszam)

Kobiety będą kupować dla swoich mężczyzn, to pewne.

Udana recenzja: niemuzycznapieciolinia/encounter

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 października 2012, 18:04 - Pn

aleksander napisał(a):Wedlowskie baryłki i agar.
Obrazek
Klein wykorzystał montalowski patent na zapachy, oud + jakiś inny składnik.

Rozkoszna, niemęcząca słodycz, alkohol i drewno.
[b]Jestem oczarowany[/b].
O wiele przyjemniejszy niż L'Homme od Lalique.

Kobiety będą kupować dla swoich mężczyzn, to pewne.

Udana recenzja: niemuzycznapieciolinia/encounter

Czy oczarowany jest wyżej w Twojej gradacji odczuć od zachwycony ?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 października 2012, 18:09 - Pn

Aleks, nie przepraszaj, bo istotnie Encounter jest przyjemniejszy od Hommage a L'Homme. Od jednych zapachów oczekujemy przyjemności ( nawet na wysokim poziomie - jak w tym przypadku ), a od innych czegoś więcej; tajemniczości i tego czynnika, który sprawia, że się pochylamy nad pachnidłem na dłużej, nie mogąc niekiedy nawet zdefiniować emocji, jakie wywołuje.

aleksander

Super Perfumaniak

Post22 października 2012, 18:11 - Pn

Cookie13 napisał(a):Czy oczarowany jest wyżej w Twojej gradacji odczuć od zachwycony ?
Pogubiłem się. Nie potrafię odpowiedzieć.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post22 października 2012, 18:31 - Pn

Cookie13 napisał(a):Aleks, nie przepraszaj, bo istotnie Encounter jest przyjemniejszy od Hommage a L'Homme. Od jednych zapachów oczekujemy przyjemności ( nawet na wysokim poziomie - jak w tym przypadku ), a od innych czegoś więcej; tajemniczości i tego czynnika, który sprawia, że się pochylamy nad pachnidłem na dłużej, nie mogąc niekiedy nawet zdefiniować emocji, jakie wywołuje.

To musi być mega rzecz , jak Ciastek - wierny orędownik Lalique Hommage ma takie zdanie :mrgreen:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 października 2012, 18:33 - Pn

Zachowajmy proporcje - mega rzecz to jednak chyba nie jest. Ale jest dobrze, a jak na standardy Calvina Kleina, nawet bardzo dobrze.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post22 października 2012, 18:37 - Pn

Cookie13 napisał(a):Zachowajmy proporcje - mega rzecz to jednak chyba nie jest. Ale jest dobrze, a jak na standardy Calvina Kleina, nawet bardzo dobrze.

No i o to mi w gruncie rzeczy chodziło , bo nie przypominam sobie aby jakaś premiera od CK budziła nadzieje na coś konkretnego. BTW - jak chcesz rozbierać flaszkę , to musi być coś na rzeczy ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 października 2012, 18:40 - Pn

Do codziennego używania w zimowe dni, Encounter byłby bardzo dobrą propozycją. Ciągle jednak ubolewam nad jego przeciętną projekcją.

matlak

Aktywny forumowicz

Post22 października 2012, 18:43 - Pn

Dziś testowałem. Wg. mnie bardzo słaby, przypomina mi jakieś wody na poziomie mexxa, beckhama.. początek ładny ale potem coraz gorzej. Miałem na drugim ręku Black XS i trzyma już połowę dłużej od CK. A o Encounterze już dawno zapomniałem.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 października 2012, 18:47 - Pn

matlak napisał(a):Dziś testowałem. Wg. mnie bardzo słaby, przypomina mi jakieś wody na poziomie mexxa, beckhama.. początek ładny ale potem coraz gorzej. Miałem na drugim ręku Black XS i trzyma już połowę dłużej od CK. A o Encounterze już dawno zapomniałem.

Nie zgadzam się z przedmówcą co do ogólnej oceny Encountera, ale gdyby miał on moc przywołanego Black XS, to rzeczywiście mocno urósłby w moim nosie.

Prorok

Forumowicz

Post22 października 2012, 18:51 - Pn

dobry zapach - zbiera mase komplementów od Pań - dobrze nada sie do biura - tworzy wyczuwalną aurę wokół noszącego nie pozostawiajac jednoczesnie drazniacego ogona - jak to okreslila moja kolezanka z pracy " otula subtelną acz wyczuwalną i intrygujacą , lekko orientalną mgielką , ktorą kazda kobieta wyczuje , ale nie poczuje sie nia przytłoczona " 8-) zapomnialem dodac ze ten komentarz uslyszalem po 5 godzinach od aplikacji 6 chmurek
Ostatnio edytowano 22 października 2012, 18:52 - Pn przez Prorok, łącznie edytowano 1 raz

matlak

Aktywny forumowicz

Post22 października 2012, 18:51 - Pn

Z xsem u mnie też średnio..użyłem około 14, teraz ciągam nosem po nadgarstku i praktycznie nie czuje... a encountera nie czułem już przed teleexpresem. Bo na czysty nadgarstek użyłem Drakkrara. Co nie zmienia faktu że pomimo mizernej trwałości dalej jest to zwykły przeciętniak od CK. Z ceną wyższą niż być powinna.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie