Teraz jest 27 października 2020, 03:28 - Wt

• Reklama

Ermenegildo Zegna - Essenza Di Zegna

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ermenegildo Zegna - Essenza Di Zegna (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
9
60%
6 - Genialny
6
40%

Liczba głosów : 15

• Autor
  • Wiadomość

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Ermenegildo Zegna - Essenza Di Zegna

Post08 czerwca 2012, 20:36 - Pt

Obrazek

Essenza Di Zegna…
to zapach dla macho, dla faceta szorstkiego i pociągającego, o silnych łapskach i lekkim zaroście na kanciastym, chłodnym obliczu;
jednak Essenza nie narzuca się, ale jest obecny – trzeba podejść bliżej, by poczuć tę wyśmienitą mieszankę korsykańsko-kalabryjskiej elegackiej, naostrzonej świeżości… tylko któż się odważy, po za laskami z zamglonymi oczyskami i napisem na czole: "bierz mnie, weź mnie i demoluj"..?
zapach z charakterem, z pazurem, ale oczywiście męskim – więc może okreslenie „z pazurem” nie bardzo adekwatne jest; z kłem wilczym..? no nie wiem... jakieś pomysły? e, może zostawmy te szczególy ;)
mandarynka spajając się z aromatem mięty i bergamotki początkowo musuje, leko kłując w nos; trochę jak zapach pracowni chwmicznej, wysprzątanej i przewietrzonej – ale pachnie ona cały czas tak, jak to pracownie chemiczne mają w zwyczaju; te nadmorskie znaczy;
wetiwer z odali dolatując podkręca ponownie wcześniej brzmiące akordy; i lekko przyprawowo się robi, i kaszmirowo, chociaż kwaskowato wciąż i wciąż i wciąż; świeżo wyprane koszule rozwieszone na sznurze, a w ich rękawy – wydymając je nieśpiesznie - zaglada letni wiatr, mieszając łąkowe wonie, które wysypały mu się się z kieszeni, z wyjątkowym, z cytrusowych skórek wyciętym confetti, które nie przestaje się unosić wokół; a do tego wszystkiego pojawia się metaliczność - tak na końcu, na dnie, w tle - metaliczna siakaś mgiełka;
no zaraz, zaraz! confetti? letni wiatr? mgiełka? żesz jak to się ma do wygarniturowanego macho o wilczym spojrzeniu i kanciastej szczęce kruca bomba..?? a no właśnie… szkopół w tym, że się właśnie ma jak najbardziej; i to jak jasna cholera;
zapach z klasą – najlepszy w mojej opinii z tego, co znaleźć można we flaszkach sygnowanych nazwiskiem „Ermenegildo Zegna”;
jest ciepły, jednocześnie będąc chłodno-kwaskowatym; jest chemiczny, a jednak jakże naturalnie czuć go morskim wiatrem Italli;
Essenza Di Zegna – esencja zysłowości twardzielowsko-uwodziecielskiej, odzianej gustownie i nienagannie;
słyszałem opinię, że wabi kobiety – cokolwiek to oznacza;
moja małżonka to potwierdza – a ja potwierdzam, że faktycznie ją wabi ;)
mógłby trwać dłużej, ale niewiele jest rzeczy doskonałych; ten mankament nie przeszkadza mi jednak uznać Essenza Di Zegna, za bardzo dobre i dość wyjątkowe pachnidło;
chcesz zwrócić na siebie uwagę?
śmiało! try it!
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

windstoss

Forumowicz

Re: Ermenegildo Zegna - Essenza Di Zegna

Post12 października 2012, 14:30 - Pt

Doskonała recenzja! Trochę mnie zdziwiło, że nie rozpoczęła się jakaś większa dyskusja na temat tego pachnidła. Dla mnie to bardzo oryginalna woda, z egzotycznymi, świetnie zmieszanymi składnikami. Nienarzucająca się, ale mocno intrygująca, szczególnie dla pań. Moim zdaniem może być używana na co dzień i w zasadzie pasuje do każdej pory roku, z lekkim przechyleniem na wiosnę i lato.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post12 października 2012, 17:11 - Pt

Raz miałem przyjemność testować na skórze.
Podobała mi się ta Essenza. No i flakon jest fajny.
Projekcję miał dobrą, trwałość też.
Świeżo, atrakcyjnie, na każdą okazję.

rafalec

Post19 listopada 2012, 14:55 - Pn

Faktycznie jest to świetny zapach, posiadałem go swego czasu w wersji podstawowej o pojemności 50 ml + balsam po goleniu. Trwałość i projekcja wołały o pomstę do nieba. Jednakże te braki zrekompensowała mi edycja limitowana intense - 75 ml Wengue wood (podstawa flakonu i korek z drewna). W tym przypadku projekcja i trwałość na bardzo wysokim poziomie. Obecnie widzę, że zapach co raz trudniej dostępny, nawet na stronie Zegny go nie widać. Szkoda, bo jest jednym z moich ulubionych.

brigade

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post30 sierpnia 2015, 06:52 - N

jeden z najpiękniejszych zapachów na świecie. Niestety biały już kruk:/

rafraf74

Forumowicz

Post25 czerwca 2016, 10:52 - So

Dotarły do mnie wreszcie dwie flaszki tego cuda.Po aplikacji rozumiem już Wasz zachwyt nad tą wodą.
To taka lajtowa wersja mojego number one wśród wód toaletowych GANTA ADVENTURE.
Mam wersje z 2007 i z 2013 roku.Różnią się kolorem cieczy i o dziwo wersja młodsza ma trochę więcej mocy,czyli w tym przypadku reformulacja na plus.
"Pochodzę" z jedną i drugą trochę zanim zdecyduje którą sprzedać.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post26 czerwca 2016, 20:06 - N

rafraf74 napisał(a):Dotarły do mnie wreszcie dwie flaszki tego cuda.Po aplikacji rozumiem już Wasz zachwyt nad tą wodą.
To taka lajtowa wersja mojego number one wśród wód toaletowych GANTA ADVENTURE.
Mam wersje z 2007 i z 2013 roku.Różnią się kolorem cieczy i o dziwo wersja młodsza ma trochę więcej mocy,czyli w tym przypadku reformulacja na plus.
"Pochodzę" z jedną i drugą trochę zanim zdecyduje którą sprzedać.

cos mi sie wydaje ze w 2013 to juz jej nie bylo

rafraf74

Forumowicz

Post27 czerwca 2016, 16:30 - Pn

Zawsze kupuje w tej samej perfumerii w stanach,nigdy się nie zawiodłem,pokazały się 3 sztuki i wszystkie 3 kupiłem,miałem jeszcze wersje z 2014 roku ale od razu mi poszła.
Wszystko wskazuje na to że zostawię sobie tą z 2013 roku,ma o wiele lepsze parametry.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post27 czerwca 2016, 18:29 - Pn

Też miałam wrażenie, że to jest dawno wycofany zapach.
Ale jak nie, to się bardzo cieszę :)

brigade

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 sierpnia 2016, 13:39 - So

rafraf74 napisał(a):Zawsze kupuje w tej samej perfumerii w stanach,nigdy się nie zawiodłem,pokazały się 3 sztuki i wszystkie 3 kupiłem,miałem jeszcze wersje z 2014 roku ale od razu mi poszła.
Wszystko wskazuje na to że zostawię sobie tą z 2013 roku,ma o wiele lepsze parametry.

hmmm, nigdzie tego już nie ma. Wrzucisz linka?

Powrót do Perfumy męskie