Teraz jest 28 października 2020, 06:07 - Śr

• Reklama

Giorgio Armani - Acqua di Gio Essenza EDP

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Acqua di Gio Essenza (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
7
14%
2 - Słaby
1
2%
3 - Przeciętny
11
22%
4 - Dobry
14
27%
5 - Bardzo dobry
16
31%
6 - Genialny
2
4%

Liczba głosów : 51

• Autor
  • Wiadomość

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Giorgio Armani - Acqua di Gio Essenza EDP

Post31 maja 2012, 07:13 - Cz

Wróćmy do tematu. Wczoraj testy porównawcze Essenza z klasykiem. Wrażenia zapachowe w zasadzie zgodne z tym, co napisał Niszka. Zapach pozbawiony morskich konotacji, pikantno-cytrusowy, wydaje mi się skrajnie chemiczny. Przy czym na skórze wypadł wg mnie gorzej, niż go zapamiętałem z blotera w perfumerii. Zresztą testowałem wówczas kilkanaście pozycji, więc mój odbiór z pewnością nie był optymalny. Essenza nie ma w nazwie słowa "sport", ale spokojnie mógłby mieć. Moje wrażenia z testów porównawczych póki co jednak przechylają się na stronę klasyka, mimo że on sam jest fenomenalnie nijakim pachnidłem...

Pako

Forumowicz

Giorgio Armani - Acqua di Gio Essenza (2012)

Post03 czerwca 2012, 19:37 - N

Obrazek

Jako że Essenza jest już na sklepowych półkach, proponuję rozpocząć temat w tym dziale.
Dziś dorwałem nowego ADG w perfumerii S. Zapach bardzo podobny do pierwowzoru lecz mniej słodki. Moim zdaniem jest to świetne zastępstwo dla osób które lubią pierwsze Acqua di Gio, lecz mają już dość tej słodkiej nuty. Jeżeli ktoś używa AdG od młodzieńczych lat, uważam że powinien spróbować Essenzy, ponieważ jest to dojrzalsza wersja tego zapachu.
Na tę chwilę Acqua di Gio Essenza podoba mi się trochę bardziej, lecz na pewno nie zdecyduję się na kupno bo cena jest o wiele za wysoka. Na razie wolę zaopatrzyć się w klasycznego AdG, a gdy cena spadnie pomyślę nad Essenzą.

RoQ

Super Perfumaniak

Re: Giorgio Armani - Acqua di Gio Essenza (2012)

Post04 czerwca 2012, 00:34 - Pn

Cholera... W Polsce już jest? Ale chamstwo.... :mrgreen:

fqjcior

Post04 czerwca 2012, 18:51 - Pn

RoQ napisał(a):Cholera... W Polsce już jest? Ale chamstwo.... :mrgreen:

Tak my tu w Europie już go mamy :-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 czerwca 2012, 12:38 - Cz

Od czterech godzin mam go na ręce, bo zwyczajowo testuję wszystkie nowości. Nie oczekiwałem po Aqua Di Gio Essenza niczego wielkiego, ale i tak mnie zaskoczył tym, że dostałem jeszcze mniej niż to, czego nie oczekiwałem. Tak, ten zapach jest zły. Ostry cytrusowy początek, a potem przez około godzinę pojawiają się nuty, niespodziewanie przywodzące skojarzenia z latami 80. Zapewne dzieje się tak za sprawą szałwii i bazylii. Nie jest to plusem, ani nie jest to minusem. Po prostu tak się dzieje, trwa przez kilkadziesiąt minut, a następnie zapach nadspodziewanie ochoczo osuwa się koszmarny plastik-fantastic. Po przeszło czterech godzinach od aplikacji, Aqua Di Gio Essenza pachnie jak jedno z tysięcy pachnidełek w przedziale cenowym do 40 złotych ( nie uwzględniając Malizii Vetyver , oczywiście ). Trudno mi się na razie wypowiadać o trwałości, ale sądząc po dotychczasowym przebiegu tego zapachu na skórze, będzie cudem, jak dobije do 6 godzin ( zapach z " Essenza " w nazwie... ). Dawno nie wąchałem tak złego zapachu, o tak wywindowanych cenach ( sprawdźcie w sieci S. ). Moja ocena w powyższej ankiecie; "1".

P.S. Pierwszy Aqua Di Gio bije tego flankera na głowę.

fqjcior

Post14 czerwca 2012, 12:47 - Cz

Oceniłem na 3, bo to przeciętny zapach. Faktycznie gorszy od protoplasty. Tak czy siak niech każdy sam spróbuje. Szerzej opisałem go tu http://perfumowyblog.com/2012/06/14/armani-acqua-di-gio-essenza/. Zapraszam. :-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 czerwca 2012, 12:56 - Cz

Swoje wrażenia spisałem jeszcze przed lekturą Twojej recenzji. A zatem zabieram się za czytanie.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 czerwca 2012, 13:07 - Cz

fqjcior napisał(a):Oceniłem na 3, bo to przeciętny zapach. Faktycznie gorszy od protoplasty. Tak czy siak niech każdy sam spróbuje. Szerzej opisałem go tu http://perfumowyblog.com/2012/06/14/armani-acqua-di-gio-essenza/. Zapraszam. :-)

Jak zwykle bardzo kompetentna recenzja, chociaż jakby ocena była o punkt niższa, to nie zdziwiłbym się wcale. Piszesz, że jest bardziej męski od klasyka, i oczywiście jest to trafne spostrzeżenie. Ale przy tym te wszystkie nowoczesne aromamolekuły o których wspominasz, nie przełożyły się na dobry zapach, a szermowanie informacjami o nich, postrzegam jako bicie piany. Aqua Di Gio Essenza jest strasznie syntetyczny, w najgorszym tego słowa znaczeniu. Nawet jedna z ostatnich sportowych nowości Play Sport - Givenchy, ma przyjemniejsze i mniej chemiczne brzmienie.

fqjcior

Post14 czerwca 2012, 13:17 - Cz

Cookie13 napisał(a):
fqjcior napisał(a):Oceniłem na 3, bo to przeciętny zapach. Faktycznie gorszy od protoplasty. Tak czy siak niech każdy sam spróbuje. Szerzej opisałem go tu http://perfumowyblog.com/2012/06/14/armani-acqua-di-gio-essenza/. Zapraszam. :-)

Jak zwykle bardzo kompetentna recenzja, chociaż jakby ocena była o punkt niższa, to nie zdziwiłbym się wcale. Piszesz, że jest bardziej męski od klasyka, i oczywiście jest to trafne spostrzeżenie. Ale przy tym te wszystkie nowoczesne aromamolekuły o których wspominasz, nie przełożyły się na dobry zapach, a szermowanie informacjami o nich, postrzegam jako bicie piany. Aqua Di Gio Essenza jest strasznie syntetyczny, w najgorszym tego słowa znaczeniu. Nawet jedna z ostatnich sportowych nowości Play Sport - Givenchy, ma przyjemniejsze i mniej chemiczne brzmienie.

Dziękuję. Nie chciałem aż tak dołować oceny, bowiem zdarzyło mi się kilka razy użyć tegoż globalnie i jakoś nie miałem sumienia...Ale zapach jest faktycznie skrajnie syntetyczny. Zresztą producent tego nie kryje.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 czerwca 2012, 13:23 - Cz

Proszę bardzo; po prostu stwierdzam fakt. A wspomnianego Play Sport - Givenchy już testowałeś ( wyraźnie lepszy od The One Sport - Dolce&Gabbana, który stał się bestsellerem w krótkim czasie - magia marketingu i otoczki firmy ) ?

fqjcior

Post14 czerwca 2012, 13:30 - Cz

Cookie13 napisał(a):Proszę bardzo; po prostu stwierdzam fakt. A wspomnianego Play Sport - Givenchy już testowałeś ( wyraźnie lepszy od The One Sport - Dolce&Gabbana, który stał się bestsellerem w krótkim czasie - magia marketingu i otoczki firmy ) ?

Nie testowałem. Testuję tylko wybrane nowości. Padło akurat na Essenza... :-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 czerwca 2012, 13:35 - Cz

Ja wstępnie testuję prawie wszystkie nowości pojawiające się w sieciówkach, potem dopiero przeprowadzam selekcję i załatwiam lub sporządzam sobie próbki, tudzież dekanciki, do testów kompleksowych. Jeśli chodzi o marki niszowe zamawiam via internet, bądź sporadycznie ( 2-3 razy w roku ) pojawiam się osobiście w Warszawie ( częściej ), bądź Krakowie ( rzadziej ).

fqjcior

Post14 czerwca 2012, 13:40 - Cz

To jakże ten Essenza przeszedł wstępną selekcję?? :P

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 czerwca 2012, 13:42 - Cz

Prosta sprawa; jestem okrutnie zdeficytowany olfaktorycznie. Przechodzi prawie wszystko ( ha,ha,ha ).

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 czerwca 2012, 17:07 - Cz

Baza jest zdecydowanie najkorzystniejszą fazą rozwoju tego pachnidła. Drzewno - syntetyczna, kłuje malutkimi drzazgami, na pewno nie jest to złe wrażenie. Gdyby zapach w całości prezentował się tak jak nuta głębi, to dałbym "3". Ale niestety tak nie jest.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post24 lipca 2012, 12:00 - Wt

Na mojej skórze lepiej wypadł niż starszy brat,
tyle moge powiedziec po pierwszych testach...

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post24 lipca 2012, 16:03 - Wt

W ostatnią niedzielę nabyłem próbkę i po pierwszym teście też stwierdzam,że jest dużo ciekawszy niż pierwsza wersja.Po nieco większych testach napiszę więcej.
Flaszki co prawda nie kupię,ale te 5-6 próbek trzeba będzie nabyć i przepsikać do buteleczki ;)

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post24 sierpnia 2012, 15:42 - Pt

Syntetyczny świeżaczek,trwałość na poziomie lekkich pachnideł (5godzin). Podobnie jak Code, cena wysoka i da się znaleźć lepsze pachnidła, choć przy kupnie flakonu 180 ml cena jest do przyjęcia za ml. Dam całe 3.

gurlen87

Perfumaniak

Post04 października 2012, 10:07 - Cz

Kto dał piątkę ? :P. Być może przez sentyment do klasyka, Essenza polubiłem. Choć nadal wyżej stawiam wersję wyjściową. Technicznie spisuje się lepiej, zaś kompozycyjnie zatarto dawną subtelność. Wciskam 4.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post04 października 2012, 16:54 - Cz

Bonifacy napisał(a):Syntetyczny świeżaczek,trwałość na poziomie lekkich pachnideł (5godzin). Podobnie jak Code, cena wysoka i da się znaleźć lepsze pachnidła, choć przy kupnie flakonu 180 ml cena jest do przyjęcia za ml. Dam całe 3.

Przepraszam, ale na mojej skórze trwa sobie spokojnie 7-8 h, a Code nawet dłużej.
Sama kompozycja jest dosyć uniwersalna. Trąca syntetykiem,
ale to dosyć nieinwazyjny syntetyk. Nie wart swojej ceny.
Projekcja w pierwszych 3h bardzo dobra, po 3h wyczuwalna
w promieniu pół metra czyli spoko.
Na plus magnetyczny korek.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie