Teraz jest 18 lutego 2019, 14:58 - Pn

• Reklama

Parfum d'Empire - Aziyade

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Parfum d'Empire - Aziyade (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
3%
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
2
5%
4 - Dobry
11
28%
5 - Bardzo dobry
13
33%
6 - Genialny
12
30%

Liczba głosów : 40

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Parfum d'Empire - Aziyade

Post29 sierpnia 2011, 09:20 - Pn

Aziyade było chronologicznie pierwszym niszowym pachnidłem z jakim się zapoznałem. Mam więc do tego zapachu ogromny sentyment, tym bardziej,że uważam go za udany orientalny przyprawowiec. Aziyade - w zamierzeniu twórcy - miało być najbardziej prowokującym (seksualnie?) zapachem w historii perfumiarstwa, wykorzystano bowiem w nim składniki które w dawnych kulturach uchodziły za afrodyzjaki. Efekt jest moim zdaniem bardzo frapujący; obok Aziyade nikt nie przechodzi obojętny, chociaż jest to pachnidło przez wielu uważane za kontrowersyjne. Nie sposób Aziyade pomylić z czymkolwiek innym; kto zna, wie co mam na myśli. Wobec powyższego chciałem zapytać Was, czy Aziyade jest typowym uniseksem, czy też bardziej/zdecydowanie bardziej skłania się ku kobiecej naturze? Jak myślicie?

---
Recenzja pod poniższym adresem, na 30 stronie magazynu;
http://issuu.com/dayandnight/docs/sierp ... ipBtn=true
Ostatnio edytowano 05 września 2012, 13:26 - Śr przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

pirath

Super Perfumaniak

Re: Parfum d'Empire - Aziyade

Post29 sierpnia 2011, 09:21 - Pn

mam do niego równie emocjonalne podejście co Ty, bo to również i moja pierwsza powąchana nisza ;)
uwielbiam ten zapach i uważam, że zarówno kobieta jak i mężczyzna bez zażenowania może go używać... jest owszem słodki i orientalno odużający w pierwszym kontakcie, i to może nieco panów onieśmielać, ale skoro potrafią utrzymać na sobie a*mena to co dopiero delikatne azyiade... ja sam nie mam najmniejszych oporów by sięw nim pławić :D

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 sierpnia 2011, 09:21 - Pn

Pirath'cie, co za niewiarygodny zbieg okoliczności z tą naszą "aziyadową inicjacją"! Przyznasz sam, że sympatyczna koincydencja...

pirath

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2011, 09:22 - Pn

fakt, w życiu bym się nie spodziewał że spotkam tu kogoś kto podziela mą miłość dla tego pachnidła.... :D zresztą widziałeś że na tamtego posta nikt nie odpisał...
azyiade to przebogaty orient w najlepszym wydaniu... jest aż gęsty i gorący od tego co bliski wschód ma nam do zaoferowania dla mnie ten zapach to pachnące ogrody jakiegoś haremu starożytnej Persji i Babilonu... i faktycznie nie da się wokół niego przejść obojętnie, jest tak niepowtarzalny i kosmiczny w odniesieniu do pachnideł jakich zwykliśmy czuć od innych i samemu używać... a jak działa na panie :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 sierpnia 2011, 09:22 - Pn

Pirath'cie, Aziyade jest bez cienia wątpliwości magicznym zapachem, używa go aktualnie moja pani, i jestem wniebowzięty z tego powodu!!!

pirath

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2011, 09:23 - Pn

rozumiem co czujesz, fqjcior też woli ten zapach na swojej żonie....
ale i na mężczyźnie pachnie to niczego sobie ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2011, 09:23 - Pn

wyobraź sobie upojną i niezwykle sugestywną słodycz kandyzowanych, suszonych i świeżych owoców pełnych słodyczy... woń jest tak sugestywna i naturalna że zaczynasz przełykać ślinkę przy pierwszych nutach tego pachnidła :)
w quality sprzedają solidne próbki tego cuda, naprawdę gorąco polecam, tym bardziej że jak na taką jakość zapach nie jest drogi...
http://missala.pl/index.php?id=3&produc ... -edp-100ml

pirath

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2011, 09:25 - Pn

Robert napisał(a):Pnowie nie podniecajcie sie tak damskimi pachnidłami ;) Dla mnie ten zapach jest w 100% damski.

rzecz gustu Robercie... sprzedawany jest jako unisex więc raczej od potencjalnego nosiciela zależy czy odważy się w nim wyjść z domu...

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 sierpnia 2011, 09:25 - Pn

pirath, co masz na myśli pisząc 'solidne próbki'? Czy są to próbki większe niż jeden mililitr?

pirath

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2011, 09:26 - Pn

całe 2 ml :) jak w przypadku amouage...

pirath

Super Perfumaniak

Post29 sierpnia 2011, 09:27 - Pn

dziś mam dzień leniuchowania, błogiego nieróbstwa i słodkiego nic nie robienia ;) z tej okazji użyłem Aziyade ;) słodki jak dojrzały pękający od soku granat uderzający w nozdrza w nucie otwarcia, upojny, przebogaty a zarazem delikatny jak ciepły oddech na skórze....

Macie czasem wrażenie wąchając ulubioną perfumę, że kojarzy się Wam z jakimś utworem muzycznym? Dla mnie godnym porównaniem dla wirtuozerii nosa który powołał do życia Aziyade jest Canon - Pachelbel'a w wykonaniu guildhall string ensemble i oczywiście wersji d ;)
prawdziwa orgia dla zmysłów, proponuję spróbować w wąchać się w nadgarstek przy wtórze ulubionej melodii, niekoniecznie muzyki klasycznej.
Eksplozja rozkoszy dla zmysłów zapewniona ;)

Simon

Post29 sierpnia 2011, 12:18 - Pn

Ja również należę do wielkich zwolenników tego zapachu. Na swojej skórze :) Pomimo tak wielu opinii, że jest to bardziej damski niż męski zapach, nie podzielam tego poglądu. Dla mnie Aziyade jest zapachem na wskroś niesamowitym. Po pierwsze bardzo złożony zapach - wiele owoców i przypraw. Słodkie daktyle, migdały, granat z dodatkiem orientalnych przypraw, kminku, cynamonu, kardamonu i odrobiny wanilii. W tym zapachu od razu czuje się jego niezwykłość i złożoność. Na początku wydawało mi się, że to bardziej zapach na wieczór niż na dzień. Tylko... no właśnie. Aziyade to jeden z tych zapachów, które po prostu lubię nosić. Lubię go czuć. Lubię jak mnie otula. Jest niesamowity. Zdecydowanie są to perfumy, które najzwyczajniej w świecie sprawiają mi wiele radości. Świetna trwałość i projekcja to dodatkowe atuty. Być może na kobietach Aziyade rozwija się w inny, pełniejszy sposób niż na mężczyznach. Być może na facecie nie ukazuje swojej pełnej krasy. Mimo wszystko jednak, jest to jeden z tych zapachów, o których długo nie można zapomnieć. Ja tak przynajmniej mam, dlatego bardzo sobie cenię ten zapach.

pirath

Super Perfumaniak

Post31 sierpnia 2011, 17:24 - Śr

ciekawe kto dał, że bardzo słaby... no jestem w takim razie ciekaw typów tej osoby w kwestii zapachów genialnych... aż boję się myśleć cóż to takiego 8)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post31 sierpnia 2011, 17:56 - Śr

Aziyade to pierwszy chronologicznie niszowiec jaki poznałem ( czerwiec 2009 ), i było to dobre wprowadzenie do tego, co nisza może zaoferować. Świetny zapach.

Simon

Post01 września 2011, 12:53 - Cz

pirath napisał(a):ciekawe kto dał, że bardzo słaby... no jestem w takim razie ciekaw typów tej osoby w kwestii zapachów genialnych... aż boję się myśleć cóż to takiego 8)

No cóż, ktoś mógłby o tym zapachu powiedzieć, że mu się nie podoba, ale że jest słaby czy przeciętny...

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post01 września 2011, 16:50 - Cz

Myślę, że nie :twisted:
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

pirath

Super Perfumaniak

Post01 września 2011, 22:26 - Cz

Simon napisał(a):
pirath napisał(a):ciekawe kto dał, że bardzo słaby... no jestem w takim razie ciekaw typów tej osoby w kwestii zapachów genialnych... aż boję się myśleć cóż to takiego 8)

No cóż, ktoś mógłby o tym zapachu powiedzieć, że mu się nie podoba, ale że jest słaby czy przeciętny...

owszem nie podoba mi się mogło by być an miejscu, ale na pewno nie jest to zapach słaby ani dno...
proponuję dodać do każdej ankiety taką opcję "nie odpowiada mi", wówczas osoby którym zapach dany nie pasuje, nie będą sztucznie zaniżać jego oceny przez pryzmat własnego odmiennego gustu...
przykładowo nie znoszę le male ale jako kompozycja to bardzo dobry zapach, więc czemu mam go szkalować pisząc że to dno?

Simon

Post01 września 2011, 22:55 - Cz

Piracie, podpisuję się obiema ręcyma :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post03 września 2011, 02:35 - So

pirath napisał(a):ciekawe kto dał, że bardzo słaby... (...)

To nie ja.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post03 września 2011, 12:00 - So

Pod trybunał stanu go :twisted: ;)
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex