Teraz jest 02 grudnia 2020, 21:13 - Śr

• Reklama

Bon Parfumeur - 902 EDP (2017)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Bon Parfumeur - 902 EDP (2017) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

• Autor
  • Wiadomość

Bond

Bon Parfumeur - 902 EDP (2017)

Post31 października 2020, 11:27 - So

902: armagnac, tabac blond, cannelle - woda perfumowana unisex.
Wydana w 2017r.
Twórcą jest Karine Dubreuil-Sereni.
Nuty zapachowe.
Głowa: pomarańcza, bazylia, imbir, koniak
Serce: cynamon, goździk, geranium, śliwka
Baza: paczula, labdanum, wanilia, tytoń

BonP902.jpg

Źródło: bonparfumeur.com

Otwarcie jest ostre i drażniące i nie można wyróżnić składników. Na szczęście szybko się to zmienia i zapach łagodnieje. Pojawia się tytoń, a po chwili w tle śliwka. Z czasem śliwka nabiera mocy, jest czarna i suszona. Później pojawia się wanilia, która łagodzi ostrzejsze nuty. Cały czas nad wszystkim unosi aromat koniaku. Perfum zauważalnie ewoluuje przez około godzinę, później zmiany już są niewielkie. Trochę mi przypomina Double Whisky, a po dwóch, trzech godzinach można znaleźć podobieństwa do CKOne Shock i Burberry London for Men. Według mnie zapach przechyla się bardziej w stronę męską.
Projekcja nie jest duża. Zapach otula nas delikatną mgiełką, nie narzuca się, ale jest zauważalny. Niestety tak jest tylko przez 4 godziny. Po tym czasie jeszcze czuć go jak przyłożymy nos do nadgarstka, a po 7 godzinach znika praktycznie całkowicie.
Podsumowując: 902 to dobry zapach, jest przyjemny, nieliniowy, gdyby tylko był trwalszy...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Bond

Re: Bon Parfumeur - 902 EDP (2017)

Post31 października 2020, 21:24 - So

W związku z tym, że to pierwszy opis perfum od Bon Parfumeur, to przybliżę trochę firmę.

Założycielem marki jest Ludovic Bonneton. Pierwsze zapachy pojawiły się w 2017 roku, aktualnie w ofercie jest ich 27. Bon Parfumeur współparcuje z 11 perfumiarzami, między innymi: Philippe Romano (A&F - First Instinct Extreme), Alexandra Monet (TDC - Adjatay), Benoist Lapouza (Killian - Angel's Share).

Nazwy zapachów to trzycyfrowy numer oraz trzy główne nuty (nie zawsze pokrywają się ze składem w piramidzie). Dodatkowo większość perfum oznaczona jest kolorowym kodem, który przypisuje je do danej grupy: kwiatowe, orientalne, drzewne itd. Wszystko to przyświeca celowi, który jest wyróżnikiem tej marki: możliwość miksowania zapachów. Na stronie, przy każdym perfumie mamy podpowiedź, z czym zmieszać, aby zmienić charakter w określonym kierunku. Można też kupić już sparowane zestawy perfum.

Firma oferuje 3 pojemności: 15, 30 i 100 ml. oraz testery w postaci uroczych buteleczek o pojemności 2,5ml (bez atomizera). Jak na markę niszową, to ceny są naprawdę przyzwoite. :)

Podoba mi się podejście do klienta, poniżej parę przykładów:

- darmowa przesyłka przy zamówieniach powyżej 50 euro
- zestaw 21 próbek w woreczku za 45 euro (darmowa przesyłka)
- 10% upustu przy pierwszym zakupie po zapisaniu się do newslettera (wtedy próbki mamy za 40,50 euro, a 1ml wychodzi około 3,50 zł)
- zniżka przy poleceniu klienta: nowy klient dostaje 10 euro rabatu na zakup. Jeżeli coś kupi, to polecający też dostaje kupon na 10 euro zniżki.
- promocje dla istniejących klientów (ostatnio skorzystałem z weekendowej promocji -20%).

Myślę, że warto zapoznać się z tą marką.

Jedyne, do czego bym się przyczepił, to moc perfum. Jestem po pierwszym globalnym teście 902. Zobaczymy jak będzie dalej.

Na zdjęciach: zestaw 21 próbek oraz 15 ml flakoniki.

BPPróbki.jpg

BP15.jpg

P.S. Dzisiaj testuję 302 i trwałość jest znacznie lepsza niż 902.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Powrót do Perfumy unisex