Teraz jest 20 lipca 2019, 13:20 - So

• Reklama

Eau d'Italie - Baume du Doge

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Eau d'Italie - Baume du Doge (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
22%
4 - Dobry
3
33%
5 - Bardzo dobry
3
33%
6 - Genialny
1
11%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Post28 sierpnia 2011, 19:33 - N

dzięki uprzejmości przesympatycznego kolegi Piotra dostąpiłem nie lada przyjemności zapoznania się z niewątpliwej urody pachnidłem....
Eau d'Italie Baume du Doge czyli balsamem doży (tego weneckiego, bo nie wiem czy dobrze odmieniłem :) )

to totalna niespodzianka, ot zapach wybrany przez niego jako godny spróbowania i trafił w 10-kę ;) i pomyśleć że gdyby nie Piotr i jego fenomenalne wyczucie, prawdopodobnie nigdy nie dowiedziałbym się o istnieniu czegoś tak cudnego, apetycznego, przytulnego i doskonałego w jednym! :D

dopisałem go natychmiast do listy AMH w zasadzie w ciemno opierając się na zapachu otwarcia nim zagościła na dobre nuta serca, ale who care's!
zaczyna się zjawiskowym połączeniem nuty słodkiej pomarańczy, bergamotki i doskonałej jakości cynamonu, tak sugestywnego, że aż dostałem ślinotoku podczas wąchania!

potem zapach nieco tężeje, jakby leniwie płynąc gondolą w zaułkach kanałów, roztaczając wokół siebie niezmąconą woń kadzidła, mirry i goździka... akord ten tworzy zgraną jednolitą kompozycję misternie ułożoną, jak szklana złota mozaika wewnątrz bazyliki św. Marka....
jest słodko i majestatycznie..... czuć dostojeństwo i niezmącony spokój.....

jedyny minus tej kompozycji, to fakt że nieco za szybko przechodzi z doskonałej nuty głowy i serca do nuty głębi, która jest już dla mnie nieco słabsza i deczko nie pasuje do fenomenalnego otwarcia i serca....
zapach robi się ostro żeśkawy... za sprawą czarnego pieprzu i vetiweru lekko tylko osłodzonych bardzo delikatną wanilią.... bardzo zaskakujący finisz....

jednak za fenomenalną w mym odczuciu głowę i serce i tak będzie mój ;) tak niewiele cynamonowych pachnideł jest dla panów na rynku... a tu taki rodzynek mi się trafił i to zupełnie przypadkiem...grazie Pietro! ;)

domurst

Perfumaniak

Re: Eau d'Italie - Baume du Doge

Post28 sierpnia 2011, 19:33 - N

Diesel Zero Plus Masculine - największa zawartość cynamonu w cynamonie
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

pirath

Super Perfumaniak

Post28 sierpnia 2011, 19:34 - N

dzięki - nie omieszkam sprawdzić przy najbliższej wizycie w d. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 sierpnia 2011, 19:34 - N

Baume du Doge to moim zdaniem największe - obok Jubilation XXV Man od Amouage - osiągnięcie Bertranda Duchaufour'a. Warto zaznaczyć, że pachnidła Eau D'Italie nie są wcale skandalicznie drogie; zwłaszcza jak na niszę.

pirath

Super Perfumaniak

Post28 sierpnia 2011, 19:35 - N

prawda? 380 zł to raptem 1/3 cena amouage ;)
sorry za umieszczenie tych dwóch marek w jednym zdaniu bez kropki ani przecinka :)

Tomek

Forumowicz

Niestety nigdzie nie widzę flakonów 50ml, czy są tylko 100ml?

pirath

Super Perfumaniak

możliwe, durbano też jest tylko w 100 ml ale wenecjanin ma przyjaźniejszą cenę ;)

Biral

Perfumaniak

Post11 czerwca 2012, 08:22 - Pn

Po pierwszym teście nie polubiliśmy się z Baume du Doge. Znałem już wcześniej dwie kompozycje tej marki, klasyczne Eau d'Italie oraz Bois d'Ombrie. Obie bardzo lubię i noszę z przyjemnością. Baume zaskoczył mnie swoim bardzo kuchennym charakterem. Początek bardzo piękny, przyprawowy z wyróżniającym się cynamonem i kardamonem. Niestety bardzo szybko przechodzi do monotonnej bazy i przyznaję się, że pachnie to na mnie jak "kuchenna" paczula. Nie wytrzymałem trzech godzin, niestety musiałem zmyć. Postanowiłem poczekać z kolejnymi testami na chłodniejszy dzień. Coraz bardziej podobają mi się perfumy kierujące się w kierunku orientalnych kompozycji i myślałem, że Baume będzie pomostem. Okazało się jednak, że nie dla mnie. Zdecydowanie dużo nudniejsza kompozycja Duchafoura w porównaniu z jego GENIALNYMI Dzongkhą, Timbuktu, czy Jubilation. Chyba wolę jego kreacje dla L'Artisana.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post11 czerwca 2012, 19:23 - Pn

Timbuktu zawsze bardzo ceniłem, ale ostatnimi czasy między nami bardziej zaiskrzyło. Rzeczywiście świetna kompozycja.

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 grudnia 2012, 19:14 - Wt

bardzo fajna i smaczna kompozycja, dla wielbicieli marokańskiego powietrza, casanovy, etc.... pozycja obowiązkowa do przetestowania

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post18 grudnia 2012, 21:20 - Wt

Mnie Baume mocno przypominało Jubilation XXV.
Z tym, że Amouage lepszy jest ...

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2012, 00:35 - Śr

kwiatek napisał(a):Mnie Baume mocno przypominało Jubilation XXV.
Z tym, że Amouage lepszy jest ...

Mnie aż tak bardzo nie. Tej jesieni nosiłem trochę BDD i miałem możliwość porównać oba zapachy dokładniej. W sumie BDD wydaje mi się bardziej pospolity jednak. Masa przypraw, trochę kadzidła, trochę wanilii, trochę ambrowych klimatów. Te nuty w podobnych konfiguracjach były już wykorzystywane nie raz, choć tu są ładnie połączone. Oryginalnym pociągnięciem jest specyficzny "mączny" twist, który wyróżnia te perfumy spośród innych. BDD jest trochę słodki też - przy pierwszych testach nie wydawał mi się taki. Ale tak to jest z testami z próbek. Niektóre zapachy po prostu powinny być testowane z dekantów co najmniej 3 - 4 ml.

Po pierwszych próbkowych testach byłem bardziej pozytywnie nastawiony niż teraz, choć dalej mi się ten zapach podoba. Może kiedyś go sobie kupię, ale już tak bardzo mnie do niego nie ciągnie.

Z wszystkiego, co znam, najbliższy JXXV jest jednak Al Oudh wg mnie.

Glint

Aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2014, 15:20 - Cz

Poniekąd sprowokowany opisami i przytaczanym podobieństwem do Jubilata postanowiłem podjąć dzisiaj pierwszy test z próbki... I od razu przyplaciłemy to bólem głowy. Otwarcie dla mnie bardzo nienaturalne, mdłe. Poźniej to kadzidło i mirra a u mnie migrena. Na otarcie łez dodam że po ok 10 min wyczuwałem podobieństwo do Fréderic Malle, Musc Ravageur ( chyba przez ten cynamon ). Z pewnością podejmę jeszcze próbę z racji podobieństwa do MR którego uwielbiam.

baphomet

Post05 kwietnia 2014, 11:31 - So

Mam podobne odczucia, do tych Glinta. Mnie ten zapach też przyprawia o ból głowy. Co do podobieństw, to JXXV w ogóle mi nie przypomina, lekkie skojarzenie z Musk Ravageur jest, ale tylko lekkie i tylko na początku, później wpada w klimat C.K. Obsession, z odrobiną kadzidla... i tak do końca. Zdecydowanie jestem na nie.

miś Eugeniusz

Forumowicz

Post06 kwietnia 2014, 10:37 - N

Ojej, ja również jestem na nie. Jest w tym zapachu coś po prostu brzydkiego i brudnego. Suchy i drazniący, lekko dentystyczny. :(

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex