Teraz jest 28 października 2020, 17:38 - Śr

• Reklama

Creed - Aventus 10th Anniversary EDP (2020)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Aventus 10th Anniversary EDP (2020) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
100%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Caruso

Moderator

Creed - Aventus 10th Anniversary EDP (2020)

Post12 października 2020, 16:49 - Pn

Aventus 10th Anniversary marki Creed to szyprowo - owocowe perfumy dla mężczyzn.
Aventus 10th Anniversary został wydany w 2020 roku.

Twórcami kompozycji zapachowej są Olivier Creed i Erwin Creed.

Obrazek

Nuty głowy: ananas, bergamotka, jabłko, czarna porzeczka, nuty zielone, pomarańcza i różowy pieprz.
Nuty serca: brzoza, paczula, róża, jaśmin, cyklamen, hedione, melon, jagody jałowca i neroli.
Nuty bazy: mech dębowy, piżmo, wanilia, ambra, ambroksan, cedr i skóra.
(źródło: Fragrantica.pl)
★★★★★★ Rarytasy pierwszej klasy !!! ★★★★★★
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=16493

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Creed - Aventus 10th Anniversary EDP (2020)

Post12 października 2020, 17:16 - Pn

Czy oprócz flakonu są jakiekolwiek różnice w stosunku do normalnego Avika?
Artur

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post12 października 2020, 17:20 - Pn

To zależy od bacza :mrgreen:
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 października 2020, 17:47 - Pn

Artur mnie uprzedził. Czy są różnice na tyle duże, żeby powstał nowy wątek? Wielu recenzentów twierdzi, że nie większe niż między batchami Aventusa, a wręcz, że sok jest identyczny jak w ostatnim zwyczajnym Aventusie.

kamolskee

Perfumaniak

Post12 października 2020, 18:16 - Pn

Artplum napisał(a):Czy oprócz flakonu są jakiekolwiek różnice w stosunku do normalnego Avika?

Cena jest 2 x wyższa :)
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Caruso

Moderator

Post12 października 2020, 18:36 - Pn

Aventus 10th Anniversary funkcjonuje na innych portalach (Fragrantica.pl, parfumo.de) jako odrębny byt perfumowy więc uznałem, że powinien mieć też na naszym forum swój wątek tematyczny.
Tym bardziej, że odbyła się już rozbiórka tego zapachu:
viewtopic.php?f=44&t=31800
w której padło wiele ciekawych spostrzeżeń i wniosków na temat tej odsłony Aventusa.
★★★★★★ Rarytasy pierwszej klasy !!! ★★★★★★
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=16493

Samuel

Forumowicz

Post12 października 2020, 20:34 - Pn

Zachęcony przez Caruso przykleję zbiorczo swoje gorzkie żale z wątku rozbiórkowego:

No tak się zastanawiałem czy zmilczeć czy nie i jednak uwiódł mnie mój demon kusiciel. Dla mnie ta czarna flaszka jest wieńcem pogrzebowym - aventus, żył lat 10, choć prawdę mówiąc to 8, bo dla mnie aventus skończył się w 2018 roku, dla tych co mieli flaszki z pierwszych lat produkcji (najstarsza flaszka jaka mam to rok 2015, a aventusa sprzed roku 2015 nigdy nawet nie wąchałem) pewnie jeszcze wcześniej. Reformulacja? Hmm, nie określiłbym tego w ten sposób, dla mnie ten avik pachnie jak klon i to taki za 200 zł. Otwarcie to syntetyczne! cytrusy, jabłka i ananasa nie wyczuwam wcale, później, później to trudno mi powiedzieć jak to pachnie poza tym ze pachnie jak skin scent. Kilka razy wąchałem flaszki z 2019 i mam nawet dekant, już wtedy czułem wyraźnie ze aventus jest po reformulacji i w zasadzie jest to cień aventusa który znałem ale powiem szczerze ze nie przypuszczałem aby creed zszedł poniżej tego miernego zreszta poziomu. Ale zmieniłem zdanie. Ten konkretny aventus który dziś dostałem nie tylko ze nie jest wart tej ceny czy połowy tej ceny ale dla mnie po prostu z aventusem łączy go jedynie nazwa. Pisze trochę w gniewie ale nie dlatego ze poszło trochę kasy na to, bo trudno się mówi ale dla mnie aventus był legenda i to taka prawdziwa, ja wiem ze nawet w pierwszych latach produkcji ten zapach był oceniany przez wielu członków forum niezbyt pochlebnie - mieli swoje argumenty; dla mnie jednak był w sumie wstępem do tego hobby i pierwsza flaszka niszowych perfum za niszowa cenę i muszę powiedzieć ze wbił mnie w fotel i uznałem go za zapach genialny który dawał mi plus 10 do pewności siebie poczucia atrakcyjności itd. - jakkolwiek głupio to teraz brzmi. Pociesza mnie jedynie myśl ze zrobiłem jakiś tam zapas starego aventusa i mogę się nim cieszyć bo to zapach który zawsze wymienię na pierwszym miejscu na długu po tym jak już nie będę siedział w tym hobby. Nie wiem, może jestem po prostu zmęczony i nie jest aż tak złe i powinienem odpocząć od avika i przetestować raz jeszcze przy wypoczętym nosie. Może tak być. Na te chwile - choć wiem ze to uwaga natury ogólnej, myśle ze stanowisko creeda czy jego nowego właściciela jest nie do obrony jeśli chodzi o pozycje aventusa i nie chodzi o to ze stare wilki się odwrócą, ja naprawdę uważam ze obecnie produkowany zapach jest po prostu kiepski i przy obecnej na rynku ilości klonów czy zapachów inspirowanych jest to nie do obrony. Cena była wysoka ale sam zapach według mnie się bronił, były klony ale to były tylko klony i nawet gdy kosztowały 1/4 ceny avika to nigdy nie był to po pierwsze taki sam zapach a po drugie no nie było tej jakości składników i kompozycji i ja zawsze uważałem ze jeśli ktoś chce aventusa niech kupi aventusa. W tym momencie nie wyobrażam sobie żebym miał kupić flakon tych perfum bez względu na cenę, gdyby cena wynosiłaby polowe obecnej czyli te 500 zł tez bym nie kupił bo dla mnie to po prostu kiepski zapach jest. Innym uczestnikom rozbiórki życzę odmiennych spostrzeżeń i oby to wszystko wynikało z mojego zmęczenia i kiepskiego nosa.
Mimo wszystko super ze Dawid wyszedł z ta inicjatywa i fajnie ze człowiek miał okazje jednak sam powąchać to jubileuszowe, teraz z dopiskiem pseudo wydanie, bo sam na flaszkę bym się na pewno nie zdecydował i ogólnie uważam ze idea rozbiórek formowych jest zajebista i dzięki nim poznałem czy po prostu mam możliwość używania perfum których wiem ze na pewno bym nie kupił w takiej ilość w pełnych flakonach chociażby z prozaicznych przyczyn finansowych. Dzięki raz jeszcze Dawidzie za te i wiele innych rozbiórek.
Edit - po kolejnym obfitym strzale z rana na nadgarstek stwierdzam, że sam początek to mało przyjemne uderzenie syntetycznych cytrusów, a po 30 min mamy skin scent. Osobiście nie rozpoznaje zbyt wiele cech wspólnych z aventusem z produkcji do 2018 roku; nie znam się na produkcji perfum jeśli chodzi o aspekt finansowy, ale myślę, że chyba zeszli poniżej jednego dolca na flaszce. Na ten moment rozczarowanie moje jest tego typu, że muszę powiedzieć coś, co myślałem, że nigdy nie przejdzie mi przez usta - na dzień dzisiejszy po prostu skreślam aventusa i uważam, że obecny właściciel kupił jedynie prawa do firmy czy znaku towarowego i nazwy, natomiast zapomnieli o recepturze i chyba wymyślili sami swoją (mówię to całkiem poważnie).
Niemniej, niech wypowiedzą się inni uczestnicy, bo nie zapominam o tym, że w rozbiórce brał udział także szef naszego forum czy Patryk33, który z baczologii ma chyba doktorat

Dla mnie cała ta akcja okazała się niczym innym jak zabiegiem marketingowym nowego właściciela - przy czym nie należy zapominać ze to po pierwsze korpo - czyli wynik finansowy jest królem, a tak w ogóle to ja to przy okazji sprawdzałem co to w ogóle za firma i okazało się ze to jedna z najbogatszych korpo w stanach poza rzecz jasna rynkiem IT. W sumie marketingowo zabieg jest bardzo dobry. Dobrze to wymyślili żeby zrobić specjalne opakowanie ale tylko tym pseudo blogerom to człowiek jak widzi to od razu special edyszym robi się bardziej special. Bloger powie wszystko co producent chce żeby powiedział bo dostanie za to pieniądze a dodatkowe za wyświetlenia i reklamy itd. Bloger powie ze fantastyczny ten zapach a jak się komuś nie spodoba to przecież jest to tak nieuchwytna rzecz ze każdy może powiedzieć - ty nie czujesz ale ja czuje bo mam taki wybitny zmysł powonienia. zresztą ja zauważyłem ze jest sporo materiałów znanych czyli bardzo przeciętnych blogerów czy youtuberow przy czym tytuł filmu jest wszędzie taki sam czy aventus jest wciąż dobry w 2020 roku - no i widać jak ledwo co im przez usta przechodzi i aż wzrok musza spuszczać ze wstydu w dół (poza rzecz jasna Jeremiaszem - temu bez wstydu wszystko przez usta przechodzi) - ze tak, ze aventus to wciąż super mega zapach i to wciąż ten sam aventus. Jakaś laska co mówi składnie po angielsku i jest średnio atrakcyjna obowiązkowo - żeby to ona powiedziała jak od razu jej się majtki ześlizgują z dupy jak czuje tego aventusa - to plus 10 do sprzedaży. No i zeby było głośno, znów o aventusie, żeby pogłoski o jakieś reformulacji przestały mieć znaczenie - nawet jeśli coś zmienili to co z tego skoro po pierwsze nikt nie wie co i czy na pewno a poza tym jakie to ma znaczenie skoro to wciąż działa skoro król dalej jest królem. To ze ta edycja specjalna niczym nie różni się od niespecjalnej tez jest zajebistym pomysłem - ta kampania od razu sprawia ze zwykły avik jest od razu bardziej specjalny niż był a poza tym co by to był za biznes gdyby zwykły avik był inny - a tak ludzie kupujcie bo to cud natury. Ludzie w przypadku produktów luksusowych kierują się wyobrażeniami o tych produktach - wystarczy pomalować flakon na inny kolor napisać specjalny i już ludzie uważają ze to coś specjalnego. Podsumowując - uważam ze marketingowo akcja mega - i to w sam raz przed ogłoszeniem podwyżki aventusa

Co do samego zapachu - jest to pierwszy i jedyny bacz z 2020 roku jaki wąchałem (sic!) wiec moje zdanie jest bardzo nieobiektywne (w ogóle w tym temacie uważam ze nie ma obiektywnych zdań czy opinii), dodatkowo jestem zły ze nieodwracalnie zjebali ten zapach który dla mnie był numerem 1 i któremu dałem 6 w ankiecie. Na ten moment uważam ze obecnie produkowany jest po prostu bardzo kiepski i z aventusem którego znam łączy go jedynie nazwa. Gdybym chciał mieć aventusa a nie mógł kupić flaszki z 2018 i wcześniejszej to bym kupił inny zapach choć muszę uczciwie przyznać ze aventus z 2019 roku choć jakościowo kiepski i dla mnie jest tylko cieniem starego aventusa to wciąż pachnie jak aventus, bo ten najnowszy z 2020 roku już jak aventus wg mnie nie pachnie. Dla mnie sytuacja jest po prostu absurdalna bo w moim odczuciu sprzedaje się za tysiaka (przed podwyższa) perfumy które są jakościowo i kompozycyjnie na podobnym obecnie poziomie co klony za ułamek ten kwoty które gdy powstały próbowały i to nieudolnie kopiować oryginał.
Ja poznałem trochę aventusa, inne creedy znam na tyle słabo ze nie będę się wypowiadał na ten temat. Prawdy i tak człowiek się nie dowie - jak wyglądała ta produkcja u creeda, ile kosztowała, co i jak zmienili, jak wyglądały tabelki w exelu z dolarami w przedmiocie zmiany składników i receptury, za ile sprzedali firmę, czemu sprzedali i co sprzedali w ramach swojej firmy - wszystko włącznie z pracownikami itd.i zmienił się de facto jedynie właściciel czy tez inne rzeczy tez się zmieniły; na ile IFRA miała na to realny wpływ, choć osobiście uważam ze ta IFRA to każdy sobie wygodnie tyłek podciera podobnie jak ekologia - tak samo Apple nieznające granic żenady w najnowszym iPhonie nie daje już ładowarki z troski o środowisko bo to by powodowało ze opakowanie będzie większe no a przecież te lasy w Amazonii i w ogóle, ale tak na marginesie to sprzedają ładowarki z osobnych mega zajebistych opakowaniach. Każdy kto już skończył liceum czy studia i po prostu ma takie czy inne doświadczenie zawodowe to wie ze kasa jest na pierwszym miejscu a wynik sprzedaży jest królem i można mówić o Amazonii IFRA kosmitach i podwodnych cywilizacjach ale kaska robi swoje.

Edit żeby nie robić totalnego oftopa to dodam ze dałem dziś kolejnego strzała na nadgarstek - no muszę częściowo odszczekać co napisałem - wyczuwam wspólne dna pomiędzy najnowszym wypustem a starym aventusem, niemniej pozostałe spostrzeżenia podtrzymuje. Oceniam go zdecydowanie słabiej niż bacz z 2019 który i tak wydawał mi się na tamten czas słaby. Niemniej otwarcie wydaje mi się w dalszym ciągu uderzeniem nieprzyjemnych cytrusów które ociera się o syntetycznosc i jest po prostu nieprzyjemne; no nie ma porównania do otwarcia baczy np z 2017 roku, aventus zawsze miał różne otwarcie na przestrzeni serii - bywało bergametkoko, ananasowo, raz tylko miałem otwarcie z dominanta jabłka czy po prostu zielono i to otwarcie było mega, sam zapach rozwijał się tez długo jeśli chodzi o środek i jego finisz; w tej partii wydaje mi się ze przejście do fazy brzozowej następuje bardzo szybko, później w sumie zapach siedzi blisko skory.

Raistlin

Post13 października 2020, 11:23 - Wt

kamolskee napisał(a):
Artplum napisał(a):Czy oprócz flakonu są jakiekolwiek różnice w stosunku do normalnego Avika?

Cena jest 2 x wyższa :)

Jak 2x wyższa, kosztuje tyle samo co w zwykłej butelce.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post13 października 2020, 12:35 - Wt

Dawid, znaczy się kiepski sok jest w jubileuszowej flaszce?
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 października 2020, 12:43 - Wt

[zgorzkniały tetryk mode on]
A czego kurła wyście się spodziewali? Że Wam dobry wujek Olivier w przypływie nobliwego sentymentalnego nastroju, naleje do tej nowej butelczyny soczek z pierwotnej formulacji :D ?

usel

Aktywny forumowicz

Post13 października 2020, 14:21 - Wt

:lol: :lol: :lol:

Special Edition - dodaliśmy nowy naturalny składnik, woda oligoceńska z lodowca w Antarktyce. Dlatego taka cena.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post13 października 2020, 16:21 - Wt

I moc :lol:
Artur

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post13 października 2020, 16:39 - Wt

Cookie13 napisał(a):[zgorzkniały tetryk mode on]
A czego kurła wyście się spodziewali? Że Wam dobry wujek Olivier w przypływie nobliwego sentymentalnego nastroju, naleje do tej nowej butelczyny soczek z pierwotnej formulacji :D ?

Przecież wujek Olivier sprzedał swoją markę i nie ma nic wspólnego z tym wydaniem :)
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 października 2020, 17:19 - Wt

Coś tam ma wspólnego. Na przykład nazwisko, milordzie ;) :D .

dragosteadintei

Aktywny forumowicz

Post13 października 2020, 21:09 - Wt

Dziś przyszla flaszka jubileuszowa batch code 20C01N strzał na nadgarstek o 15.00 i teraz jeszcze go czuje:-) Jest bardziej brzozowy. Otwarcie posiada jakis pierwiastek z aventus cologne(bardziej cytrusowe) a reszta to już aventus. Jesli mialbym go ocenic w procentach (90%aventus 10% aventus cologne) Flakon wyglada bardzo ladnie. Wiecej cos skrobne jak ponoszę pare razy globalnie.Ale na dzień dzisiejszy nie taki straszny jak go maluja:-)

morawagin

Post15 października 2020, 20:12 - Cz

Reformulacje i zabicie Napoleona złamało niejednokrotnie i moje serce;)
Ale powiadam Wam,jest życie po Aventusie;)
A tak poważnie.Dajmy już spokój z tym zapachem.Pozwólmy im klepać te swoje soczki
Niech żyją sobie komfortowo w swojej luksusowej bajce.

Samuel

Forumowicz

Post16 października 2020, 07:17 - Pt

morawagin napisał(a):Reformulacje i zabicie Napoleona złamało niejednokrotnie i moje serce;)
Ale powiadam Wam,jest życie po Aventusie;)
A tak poważnie.Dajmy już spokój z tym zapachem.Pozwólmy im klepać te swoje soczki
Niech żyją sobie komfortowo w swojej luksusowej bajce.

Amen

Powrót do Perfumy męskie