Teraz jest 24 października 2020, 15:57 - So

• Reklama

Amouage - Crimson Rocks EDP (2020)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Crimson Rocks EDP (2020) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

Caruso

Moderator

Amouage - Crimson Rocks EDP (2020)

Post10 października 2020, 19:01 - So

Crimson Rocks marki Amouage to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn.
Crimson Rocks został wydany w 2020 roku.

Twórcą kompozycji zapachowej jest Domitille Michalon Bertier.

Obrazek

Nuty głowy: różowy pieprz i cynamon.
Nuty serca: róża i miód.
Nuty bazy: dąb, cedr atlaski i wetyweria.
(źródło: Fragrantica.pl)
★★★★★★ Rarytasy pierwszej klasy !!! ★★★★★★
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=16493

maxwell

Forumowicz

Re: Amouage - Crimson Rocks EDP (2020)

Post11 października 2020, 12:59 - N

Z całej 4 dla mnie to najciekawszych zapach. Cynamon i pieprz. Do Interlude, Sunshine i Fate czyli moich 3 ulubionych Amłaży to nie porównuję, bo nie ma co kopać leżącego. Ale podoba mi się bardziej niż Imitation i Portrayal i przykładając miarę do nich to Crimson jest dla mnie lepszy. Cóż, chyba już nie mamy co liczyć na zapachy w starym stylu. Dałem 5, bo po pierwsze to cieszę się, że nie wyszło coś gorszego niż dwaj poprzednicy, a po drugie z sentymentu dla marki ocena automatycznie poszła o 1 w górę.

wahoo

Perfumaniak

Post11 października 2020, 20:43 - N

Wypada zacząć od pochwał: Crimson Rocks z pewnością ma amłażowe parametry - te zecydowaie trzymają poziom marki. :)
Sama kompozycja zaś, słodka i orientalna, "już gdzieś była". Podobne połączenie cynamonu i słodkiej rózy było w testowanym przeze mnie niedawno Galaor. Tam również miałem wrażenie, że gdzieś już ten temat był grany. Być może oba zapachy mają jeszcze innego wspólnego przodka, którego nie mogę sobie przypomnieć. A może po prostu są dość typowe dla eksplorowanej przez siebie grupy zapachowej? Kompozycja Lubina, z racji na wyczwalny dodatek mirry i osadzenie na balsamie peruwiańskim (zamiast miodzie z Crimson Rocks), pachnie bardziej orientalnie i chyba również bardziej ciekawie, choć sam z siebie specjalnie skomplikowany również nie jest. Na plus Amouage'owi można z kolei z pewnością zapisać doskonałe parametry i wyczuwalną jakość.

Nie darzę marki z Omanu nabożną czcią (choć oczywiście wiele ich perfum posiadam i b. lubię), więc nie wystawiam oceny przez pryzmat "rozczarowania" kolekcję The Renaissance.
Galaor oceniłem na "4", Crimsonn Rocks nie jest gorszy, ale też i na więcej jak 4+/6 nie zasługuje.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post17 października 2020, 12:44 - So

No widzisz a na mnie Crimson nie jest słodki a wytrawny, a po 2 lub 3 użyciu zaczął brzmieć jak stary Davidoff Zino! To jest naprawdę droby Amoauage , a ten co klasyfikował, chyba się pomylił bo on jest według mnie bardziej męski niż 3 pozostałe nowości.
Rozważam zakup flakonu,!

wahoo

Perfumaniak

Post18 października 2020, 20:02 - N

Nigdy bym go nie skojarzył z Zino, ale dobrze słyszeć, że znajduje swoich wielbicieli.
Choć musiałaby to być miłość naprawdę niezachwiana, żeby usprawiedliwić flaszkę w oficjalnej cenie. ;)

Jester

Super Perfumaniak

Post22 października 2020, 17:58 - Cz

Noszę go sobie dzisiaj z tak ogromną przyjemnością, że gdyby tylko wyglądał inaczej, to pewnie również mógłbym rozważać zakup flakonu ;)

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Jester

Super Perfumaniak

Post22 października 2020, 18:20 - Cz

Uroku mu odmówić rzeczywiście nie można, ale zdecydowanie lepiej by się komponował z flakonami mojej żony ;)

Powrót do Perfumy unisex