Teraz jest 22 października 2020, 03:57 - Cz

• Reklama

Amouage - Ashore EDP (2020)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Ashore EDP (2020) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
33%
4 - Dobry
2
67%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Caruso

Moderator

Amouage - Ashore EDP (2020)

Post10 października 2020, 18:59 - So

Ashore marki Amouage to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn.
Ashore został wydany w 2020 roku.

Twórcą kompozycji zapachowej jest Mackenzie Reilly.

Obrazek

Nuty głowy: różowy pieprz, kardamon i ostryż.
Nuty serca: jaśmin wielkolistny, akord solarny i róża.
Nuty bazy: ambra, olibanum i drzewo sandałowe.
(źródło: Fragrantica.pl)
★★★★★★ Rarytasy pierwszej klasy !!! ★★★★★★
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=16493

inves

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Amouage - Ashore EDP (2020)

Post10 października 2020, 23:50 - So

Zapach jaśminowy, raczej z przechyłem w damską stronę.
Pierwiastka właściwego dotychczasowym perfumom Amouage raczej brak.
Nie bardzo orientuję się w kobiecych perfumach, a wpis jest
po to by zwrócić uwagę na pokrewieństwo z tym zapachem Perrisa:

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Perr ... 54811.html

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 października 2020, 00:10 - N

Jaśmin z dodatkiem herbacianego tła. Bardzo jednowymiarowy, bez urozmaicenia. Jak już w i innym temacie wspominałem, nie ma szans w porównaniu choćby do Portrayal Woman.

tornado

Post11 października 2020, 07:49 - N

inves napisał(a):wpis jest
po to by zwrócić uwagę na pokrewieństwo z tym zapachem Perrisa

Ashore to nawet nie stał obok Perrisa :lol:
Tam to się dzieje, są bardzo silne akcenty anomalne. Jeśli porównywać z Amouge to z Opus IX.

Natomiast tematyczne perfumy są dość proste, kompozycja mało skomplikowana. Wyczuwam podbicie na zielonej herbacie, której nie ma w składzie. Jak już wspomniałem wcześniej, nie pojmuję sensu tych perfum w ofercie Amouge. Temat jaśminowy już się pojawiał i to w znacznie bardziej udanej odsłonie (wspomniany Opus IX, Portrayal Woman).
Opowieści o rzekomym unisexowym charakterze traktuję jako przejaw specyficznego humoru że strony ludzi z Amouge. Oczywiście dzisiaj na upartego wszystko może być unisexem. Nie zmienia to mojej oceny, iż Ashore jest zapachem dobitnie kobiecym.

Machiavelli

Post11 października 2020, 10:04 - N

tornado napisał(a):Wyczuwam podbicie na zielonej herbacie, której nie ma w składzie.

Miałem dokładnie to samo skojarzenie. Zapach niemalże 1:1 jak zielona herbata aromatyzowana jaśminem, którą od kilku lat używam. I nie jest to w sumie zarzut, bo i herbata jest dobrej jakości i aromat jest naturalny. Tak więc ten jaśmin w Ashore pachnie naprawdę realistycznie, mimo że właśnie bardziej przypomina zapach suszu jaśminowego niż świeżych kwiatów jaśminu.

Nie powiedziałbym za to, że jest wyraźnie damski. Nie jest to jaśmin ani mocno pudrowy, ani wysłodzony, ani też uzupełniony akordem białokwiatowym (co Amouage lubi robić). Zwyczajnie neutralny jaśmin, tak więc obietnica o uniseksowym charakterze przynajmniej dla mnie zachowana w tym przypadku. Inne jaśminowce w portfolio marki bardziej wyraźnie skręcają w stronę damską (Portrayal Woman) albo męską (Opus IX).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

inves

Aktywny forumowicz

Post11 października 2020, 16:29 - N

tornado napisał(a):
inves napisał(a):wpis jest
po to by zwrócić uwagę na pokrewieństwo z tym zapachem Perrisa

Ashore to nawet nie stał obok Perrisa :lol:
Tam to się dzieje, są bardzo silne akcenty anomalne. Jeśli porównywać z Amouge to z Opus IX.

OK, dałem 'pokrewieństwo', nie 'podobieństwo'. :) Jak zwał tak zwał - dla mnie Amouage Portrayal Man
zdecydowanie przewodzi w tej rodzinie zapachowej, niezależnie od ew. przynależności / podziałów
typu 'męski, kobiecy, uniseks'...

tornado

Post11 października 2020, 16:49 - N

Machiavelli napisał(a):Zwyczajnie neutralny jaśmin, tak więc obietnica o uniseksowym charakterze przynajmniej dla mnie zachowana w tym przypadku.

Może jednak sam charakter jaśminu, jego częste wykorzystanie w perfumach damskich, niemalże z miejsca tak klasyfikuje dla mnie zapach :roll:

jaro_

Aktywny forumowicz

Post20 października 2020, 20:10 - Wt

Kolejny (trzeci) poznany przeze mnie z nowej serii i właśnie testowany. Ten również potwierdza to, że najnowsze wypusty Amouage to ruch w dobrą stronę. Ostatnio mam fazę na rzeczy lżejsze, radośniejsze, stąd pewnie moje zadowolenie z tych nowości. Niepotrzebna jest ta dziwna klasyfikacja każdej wody jako uniseks, wszak rodzaj zastosowanego flakonu dobrze oddaje to jakiej płci zdaje się ma być docelowy odbiorca danego produktu. Może chodzi o te jakże modne ostatnio próby rozmydlenia tego kto jest kim, kto mężczyzną, kto kobietą. Nie wiem, może jednak nie. Arabowie mentalnie raczej dalecy są od tego co się dzieje od jakiegoś czasu np. w Europie. Ale starczy już tych dygresji. Ashor to zapach jak najbardziej ładny i kobiecy. Z tego powodu na próbce moja przygoda z nim się zakończy. To w ogóle chyba pierwszy Amouage dla pań z jakim mam do czynienia. Na nutach, ich wyodrębnianiu, muszę przyznać słabo się znam, ale pierwszy niuch i myśl: białe kwiaty, jaśmin? Rzut oka na spis nut i... ha, zgadza się :lol: .
Myrrą, aloe, i kassyją wszystkie szaty twoje pachną...Ps.45

nickynick

Forumowicz

Post20 października 2020, 21:00 - Wt

Nie moge powiedziec ze Ashore jest zly, mimo ze w blind test nie rozpoznal bym Amouage. Jest na tyle Europejski ze reszta starych Amouage, ktore przed tym nazywano Europejskimi teraz wydaja sie 100% Arabskie.
Dla mnie jest bardziej zenski, i spdobal by sie na kims obok, badz zlapac gdzies ogon Ashore.
Duza wada jes fakt ze Amouage o kilka lat sie spoznil z takim dosc prostym i zrozumialym bukietem bialego jasminu (chyba dobrze pasowal by w Secret Garden Collection)
Zreszta dla mnie ciekawszy i bardziej unisex jasmin maja w Opus-VIII

Powrót do Perfumy unisex