Teraz jest 30 października 2020, 08:54 - Pt

• Reklama

Hiram Green - Arbolé Arbolé EDP (2016)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Hiram Green - Arbolé Arbolé EDP (2016) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
50%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Hiram Green - Arbolé Arbolé EDP (2016)

Post09 października 2020, 17:27 - Pt

Obrazek

Arbolé Arbolé - Hiram Green
Premiera; 2016
Twórca; Hiram Green

Skład
N.G.; paczula
N.S.; drzewo cedrowe, drzewo sandałowe
N.B.; fasola tonka, wanilia

{Radioaktywna paczula <> paczula radioaktywna}

Początek to blast paczuli w jej kamforowym spektrum. Czyli coś raczej dla wprawnych nochalopagusów. Po kilku minutach widać już (a raczej czuć) na tym paczulowym horyzoncie, że zaczyna on falować pod wpływem czegoś, co zdaje się bulgotać pod tą powierzchnią.

Dzieje się coś osobliwego. Oto jakby pod powierzchnią kamforowego, bezsprzecznie niszowego paczulowego woalu, pojawia się musująca drzewna frakcja. W dodatku zaś o ewidentnie seledynowej barwie. Czy może być coś bardziej frapującego w zapachowym uniwersum, niż tak - nie bójmy się tego określenia - kreatywne podejście do znanego tematu (w tym przypadku do tematu rasowej, na wskroś niszowej nuty paczulowej)? Pytanie retoryczne.

Zapach lekko musuje zielonkawą drzewną poświatą, która oświetla charakterny paczulowy rdzeń. Efekt nie tylko ciekawy, co - o dziwo - po prostu zaskakująco ładny. Oczywiście zachowując wszelakie proporcje słowa "ładny" w tak specyficznym kontekście, jak niełatwa przecież ze swej natury paczula, w jej esencjonalnym, artystycznym ujęciu. A właśnie z takim mamy do czynienia w przypadku Arbolé Arbolé.

Musująca paczulowa zieleń powoli, aczkolwiek nieuchronnie, zaczyna nabierać miękkości, zdaje się jakby puchnąć. I oto nabrzmiewa czymś co może kojarzyć się z... kisielem. Z psychodelicznym kisielem o barwie świeżych, nie do końca jeszcze dojrzałych cytryn. Rześkość oraz cierpkość cytrusa przeciąga linę z puchatą słodyczą wanilii i migdałowym bobem tonka.

Radioaktywna seledynowa paczula zostaje utopiona w słodko-cierpkim oceanie, jak wielkie, zachodzące zielonkawe Słońce z halucynacji pod wpływem LSD.

[trwałość 10-11 godzin, przy ogromnej projekcji przez 1-1,5 godziny, stopniowo redukującej się do gęstej oraz wyraźnej aury - parametry godne szacunku, jak na zapach oparty tylko na naturalnych składnikach]
Ocena; zasłużone "5".
Ostatnio edytowano 09 października 2020, 17:35 - Pt przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Re: Hiram Green - Arbolé Arbolé

Post09 października 2020, 17:34 - Pt

Daniel - rocznik i koncentracja w tytule wątku :oops:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Hiram Green - Arbolé Arbolé EDP (2016)

Post09 października 2020, 17:47 - Pt

Widzę Lucjanie, że nawyk pilnowania porządku na Forum, mocno wszedł Ci w krew. Szanuję (a także w pełni to akceptuję) :) !
[już poprawione]

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 października 2020, 11:15 - So

Bezsprzecznie jeden z najlepszych paczulowców na rynku. Nie jest tak kompleksowy jak Psychedelique, ani tak bezkompromisowy, jak paczula od Villoresiego, ale największym atutem Arbolé Arbolé jest powiew świeżości, jaki wnosi na scenę. Połączenie paczuli z nutami gourmand wyszło naprawdę bardzo frapująco!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post15 października 2020, 11:05 - Cz

Zaprawdę powiadam Wam;
testujcie Arbolé Arbolé,
a zielonowniebowzięci będziecie!

wahoo

Perfumaniak

Post15 października 2020, 11:41 - Cz

Testuję, choć genialność tej kompozycji, czy też jej radioaktywny charakter, gdzieś mi jeszcze umykają. :)
Z pewnością jest do bardzo dobry paczulowiec. Na mnie układa się bardziej słodko, przez co luźne skojarzenia powędrowały raczej w kierunku Patchouli Boheme pozbawionej nuty skóry.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post15 października 2020, 11:49 - Cz

Przecież nigdzie nie napisałem, że to zapach genialny. Ale z całą pewnością bardzo dobry. Przez ten zielony aspekt, promieniujący, albo - jeszcze bardziej obrazowo - fluorescencyjny.
Mam gdzieś jeszcze odrobinę Patchouli Boheme w próbce, więc postaram się porównać. Bazując jednak tylko na zapachowej pamięci, odnoszę wrażenie, że Patchouli Boheme jest pachnidłem trudniejszym, zaś Arbolé Arbolé po prostu przyjemniejszym. Chociaż obydwa zapachy to rasowe paczulowce, każdy interesująco podany.

alezehe

Post16 października 2020, 20:16 - Pt

Nie wiem, czy jest druga taka marka, której geniuszu nie potrafię zauważyć. Mam też wrażenie, że spuszczono kurtynę milczenia na to domniemane piękno. Spodziewałam się, że na tle nagrodzonego Hyde, reszta zapachów będzie JAKAŚ i o czymś. Nie jest. Kiedy do mocno nijakiej kompozycji odrzucić cenę, to nie bardzo jedno do drugiego pasuje. Reakcję rozbiórkowiczów pokrywają się z moim odbiorem, bo... ile dekantów poszło w świat, tyle wylądowało na straganach.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post17 października 2020, 10:42 - So

Arbolé Arbolé jest - jak to ujęłaś (mam nadzieję, że nie missgenderuję w tym momencie ;) :D ) - "jakiś". I to nawet bardzo.
Nie dość, że to typowo niszowa paczula z charakterem, to jeszcze interesująco podana "na seledynowo" i w towarzystwie nut gourmand. Co ciekawe pomimo minimalistycznego składu, zapach jest kompletny i bogaty. Do tego bardzo dobra jakość i świetne parametry.
Czegóż chcieć więcej?

Powrót do Perfumy unisex