Teraz jest 21 października 2020, 16:53 - Śr

• Reklama

Dior - Oud Rosewood EDP (2020)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Oud Rosewood EDP (2020) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Dior - Oud Rosewood EDP (2020)

Post30 września 2020, 14:08 - Śr

Za polską Fragrą :arrow: Oud Rosewood marki Christian Dior to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn wydane w 2020 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są pigwa i malina; nutami serca są drzewo sandałowe i nuty zwierzęce; nutami bazy są agar (oud) i drzewo różane.

Obrazek

Zapach nie wnoszący zbyt wiele nowego w stosunku do Oud Ispahan. Wycięto różę i zastąpiono ją drzewem rózanym, które notabene fajnie się z oudem miksuje. Mając Ispahan moim zdaniem kompozycyjnie lepszym, można tą premierę sobie podarować.

Proszę o ankietę i dodanie zapachu do katalogu :idea:

Raw

Aktywny forumowicz

Re: Dior - Oud Rosewood EDP (2020)

Post02 października 2020, 15:24 - Pt

Bardzo przypadł mi do gustu. Co prawda nie jest to zapach wybitny, ale zasługuje na bardzo dobrą ocenę.
Z lini butikowej znam tylko Ambre Noir, który jest zapachem ciekawszym, ale on z kolei zasługuje na najwyższą notę.
Oud Rosewood otwiera się nieprzyjemne. Kiedyś podobne otwarcie czułem w zapachu marki Montale, czyli coś na kształt pylistego i niezbyt naturalnego drewna. Wraz z upływem czasu zapach się ociepla i zmienia bardzo na plus. Przeplatają się w nim nuty drzewne i zwierzęce. Granica nienoszalnośći z powodu nut animalnych nigdy nie jest przekraczana. Tak jak pisałem wraz z upływem czasu zapach pachnie bardziej ciepło i drzewnie.
Podoba mi się coraz bardziej. Lubię ten zapach suchego drewna.
Perfumy nie są męczące, chociaż ich baza potrafi pachnąć naprawdę długo, a i projekcja przez pierwsze godziny jest dosyć solidna.

Powrót do Perfumy unisex