Teraz jest 23 października 2020, 08:35 - Pt

• Reklama

Amouage - Enclave EDP (2020)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Enclave EDP (2020) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
67%
5 - Bardzo dobry
1
17%
6 - Genialny
1
17%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

pablo9910

Forumowicz

Amouage - Enclave EDP (2020)

Post10 września 2020, 10:03 - Cz

Za fragrą; Amouage Enclave to orientalne fougere dla kobiet i mężczyzn.

Enclave został wydany w 2020 roku.

Twórcą kompozycji zapachowej jest Julien Rasquinet.

Nutami głowy są kardamon,mięta pieprzowa,różowy pieprz i cynamon;
nutami serca są róża,paczula,olibanum i wetyweria;
nutami bazy są skóra,amber xtreme i labdanum
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 10 września 2020, 12:03 - Cz przez pablo9910, łącznie edytowano 3 razy

Caruso

Moderator

Re: Amouage - Enclave EDP (2020)

Post11 września 2020, 17:09 - Pt

Ponieważ zapachu nie ma jeszcze oficjalnie w Polsce, a wątek rozrastał się w ekspresowym tempie dla zachowania przejrzystości całą dotychczasową dyskusję przeniosłem do dedykowanego wątku w dziale "Nowości i zapowiedzi"

viewtopic.php?f=43&t=31435

Wątek otworzę kiedy Amouage Enclave będzie na półkach perfumerii lub odbędzie się pierwsza rozbiórka.
★★★★★★ Rarytasy pierwszej klasy !!! ★★★★★★
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=16493

maxwell

Forumowicz

Post11 października 2020, 13:04 - N

Zapach (wymoderowano) nie urywa ale nie ma też dramatu. Słodka mięta, nie pasuje na upalne dni ale okolice 15-22 stopnie będzie ok. Przyjemniaczek, niekontrowersyjny, nienachalny, raczej nie zwróci uwagę otoczenia, a nawet jeśli tak, to będą to pozytywne opinie. Duży plus za trwałość, u mnie siedział na nadgarstku ponad 20 godzin, a ja mam raczej problem z trwałością. Za to +1 punkt więcej.

Gdl

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 października 2020, 13:10 - Wt

Zdecydowanie najlepsze perfumy z całej czwórki nowości od Amouage. Mają wspólny pierwiastek z Beach Hut, tylko tutaj mięta jest raczej dominująca. Wstrzymam się z oceną do testów globalnych i w innych temperaturach, konsystencja perfum bardzo podobna do Beach Hut ( zostawiają tłustą oleistą plamę na skórze). Trwałość bardzo dobra, projekcja też wydaje się całkiem w porządku.

Osobiście uważam że są to bardzo dobre perfumy, nie podzielam zdania większości 8-)

tornado

Post13 października 2020, 21:05 - Wt

Mniej gorsze ze słabej premiery.
Jak wspomniałem w wątku zbiorczym wyczuwam klimat rozczeńczonej Enigmy od Roja.

plq

Aktywny forumowicz

Post13 października 2020, 22:14 - Wt

Podobieństwo do Enigmy, można już po paru sekundach wyłapać, wąchając zapach z blotera... ;)
Ashton chyba pierwszy o tym wspominał na swoim kanale... 8-)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post14 października 2020, 07:27 - Śr

Tego podobieństwa do Enigmy póki co nie wyłapałem. Bliżej mi do tego, co napisał Gdl, choć ja akurat mam z tym zapachem taki problem, że - poza pierwszą godziną - słabo go na sobie czuję. A wiem że jest trwały, tylko chyba mój nos się do niego niestety szybko przyzwyczaja. Po pierwszych testach także uważam go za najlepszy z niestety ogólnie słabej czwórki, przy czym generalnie niedorównujący najlepszym męskim amułażom ery Chonga.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 października 2020, 13:55 - Śr

Jest coś na rzeczy z tą Enigmą, bo dopiero co odebrałem paczkę i po pierwszym psiku też mi skojarzenie pojawiło
Artur

jaro_

Aktywny forumowicz

Post17 października 2020, 21:55 - So

Ależ to są świetne perfumy. Trochę czasu już minęło odkąd testowanie dostarczało mi takiej przyjemności, a tu proszę, takie coś! To dopiero drugi poznany przeze mnie zawodnik z nowej czwórki, ale już negatywne opinie o premierowej serii oceniam jako chybione. No, cóż, multa sunt gustibus :) . Gdyby perfumy miały osobowość to Epic, Interlude, Myths, i jeszcze kilku innych, powstaliby ze swych miejsc i wyciągnęli swe prawice, aby przywitać nowego członka w rodzinie. Jednak najserdeczniej uścisnąłby mu dłoń Opus Szósty (żaden on tam niebinarny, toż to Opus, nie Opusica, ani jakieś Opusino). Tyle wspólnych tematów... Lecz tego w ten sposób na początku nie zrobi, bo Enclave wydaje się być gówniarzem irytującym starszych braci. Trzeba chwilę z nim pobyć, by się jednak przekonać, że to pierwsze wrażenie jest tylko powierzchowne. Czas pokazał, że to mocny wojownik godnie występujący w szyku ze swymi starszymi braćmi.
Na starcie jest listek miętowej gumy do żucia (nie podaję nazwy-nie będzie kryptoreklamy) i od razu przypomina mi to słowa Salmona przytoczone przez fqjciora w wątku o Meander: "chcemy wprowadzić Amouage do odbiorców młodszych, a nie wyłącznie koneserów perfum". No fakt, może wydawać się, że będzie słabo - ale nie jest. Enclave to naprawdę mocny zawodnik, może trochę bardziej wygładzony niż wspomniani przeze mnie powyżej, ale jest w końcu młodszy, powstał w innych czasach, chów już nie ten co kiedyś.
Tutaj ocena 5 to będzie chyba za mało, ale jeszcze się wstrzymam. Mimo entuzjamu po jednym teście chyba nie wypada podsumowywać perfum oceną liczbową. Chce się jednak sklecić kilka słów, choć czasy pisania wypracowań szkolnych dawno minęły, i nie idzie to już tak łatwo jak kiedyś.
Enclave - powrót Amouage do Amouage, Amouage przez duże A, 100% Amouage w Amouage :D .
Myrrą, aloe, i kassyją wszystkie szaty twoje pachną...Ps.45

borysbrzytwa

Aktywny forumowicz

Post17 października 2020, 22:44 - So

Enclave strąciło pozostałą 3 nowej kolekcji Amouage i zostało na podium. W mojej osobistej ocenie, oczywiście.
Miętowy start mógłby trwać 2x dłużej, jak nie więcej. Świetnie to zostało skomponowane. Te gałęzie mięty robią mega
energetyzujące wrażenie. A pod spodem czuć "ducha" Amouage, no i to trwa od 1 psiknięcia. Po tym jak miętowy przysmak
roztapia się, wchodzi wetyweria z paczulą i resztą orientu. Balans całości świetnie został tutaj stworzony. Radość z noszenia
jest naprawdę wielka, a jakość całokształtu na wysokim poziomie. Trwałość u mnie wypadła całodniowo - przed 7 rano na start
i zakończenie aż do prysznica. Cały, dosłownie cały dzień czułem Enclave.... A spać wcześnie to ja nie chodzę, mam netflixa :D

tornado

Post18 października 2020, 00:33 - N

jaro_ napisał(a):Enclave - powrót Amouage do Amouage, Amouage przez duże A, 100% Amouage w Amouage

Przepraszam bardzo, ale o jakim powrocie mowa? Do Gold, czy innych klasyków marki?

jaro_

Aktywny forumowicz

Post18 października 2020, 01:29 - N

Nie, nie idziemy do poprzedniego tysiąclecia; tak jak napisałem: początek poprzedniej (lub obecnej, zależy od przyjętej metody liczenia) dekady :). Ale mniejsza o czasy. Krótko: Opus VI, jego wydanie odzwierciedla dla mnie złoty[!] okres marki, w przeciwieństwie do czasu wydawania takich pozycji jak np. Imitation (trąci smutą). W moim odbiorze Enclave blisko jest do tego Opusa.
Myrrą, aloe, i kassyją wszystkie szaty twoje pachną...Ps.45

tornado

Post18 października 2020, 07:15 - N

Moim zdaniem, to w żadnym aspekcie Enclave do pięt nie dorasta Opus VI.

Machiavelli

Post18 października 2020, 09:50 - N

Wydaje mi się, że w kontekście tych premier ostatnio zbyt mocno skupiamy się na wartościowaniu i dysputach, czy to wciąż poziom Amouage czy już nie. Oczywiście to ważne i warto o tym dyskutować, ale brakuje mi w tym wszystkim pochylenia się nad tym, jak te zapachy właściwie pachną. Dlatego sam tym razem zrobię ruch wymijający i zamiast peanów pochwalnych lub wylewania krytyki, po prostu postaram się opisać co czuję. Może pomoże to osobom, które wciąż się wahają czy zamawiać próbki czy lepiej odpuścić.

Enclave ma ewidentnie bardzo jaskrawe, zwracające na siebie uwagę otwarcie. W centrum jest mięta, przy czym dla mnie nie jest to zapach świeżo roztartych liści, czy miętowego krzaka. To mięta delikatnie słodka, pudrowa - w stylu np. tic taców. Choć lekko energetyzująca, na pewno nie jest ostra i mocno mentolowa, więc nie trzeba się obawiać wrażenia pasty do zębów. To otwarcie jest dość rozwinięte, trwa dobry kwadrans, i w sercu mięta jeszcze wciąż jest dobrze wyczuwalna.

Po czasie rzeczywiście wchodzi coś, co jest łudząco podobne do Enigmy (bardziej tej EDP niż Cologne czy Parfum) - akord, który w Enigmie odpowiada za wrażenie imbiru i koniaku, tutaj zaś ma zapewne imitować połączenie przypraw z olibanum. To zapach, który można byłoby opisać jako ciepłą, orientalną kwaśność, taką jaką potrafią mieć w sobie właśnie żywica albo przyprawy (nie jest to cytrusowa kwaśność). W połączeniu z wciąż wyczuwalną miętą, efekt wzbudza uczucie jakiejś orientalnej świeżości. Zwłaszcza po czasie, kiedy dołącza do tego taka lekka, oczyszczona wetyweria (pachnie bardziej jak acetat wetyweriowy niż naturalny olejek). Najciekawszy etap Enclave, mimo że wyraźnie wtórny.

W stosunku do pierwszych godzin, baza wydaje się cicha, moją uwagę jednak zwraca bardziej uwagę, że jest bardzo niedookreślona (co jest chyba łączną cechą całej tegorocznej kolekcji) - pachnie niczym zlepek kilku materiałów o bursztynowym profilu w połączeniu z białym piżmem. Jest czysta, spokojna i pozbawiona żywicznych akcentów, na których często bazowało Amouage w swoich bazach. Pachnie za to rzeczywiście modernistycznie i "modnie" (żeby nie powiedzieć że wręcz mainstreamowo na tym etapie).

Projekcja jest bardzo wyraźna przez pierwsze 3-4 godziny. Używając 4 psiknięć usłyszałem po 3 godzinach, że jest wręcz zbyt napastliwy dla postronnej osoby. Bliżej bazy bardzo wyraźnie osiada i robi się bliskoskórny, nienachalny, ale komfortowy.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 października 2020, 10:00 - N

Czyli można rozumieć, że Rasquinet dość dobrze poradził sobie z zadaniem jak na wyśrubowane w przypadku tej marki oczekiwania?

Machiavelli

Post18 października 2020, 10:09 - N

Moim zdaniem tak, chociaż na pewno nie jest to najlepsze co ma w swoim bogatym portfolio. To będzie teraz tylko moje przypuszczenie, więc proszę nie brać go mocno do siebie, ale mam wrażenie, że brief na tę (i 3 pozostałe) kompozycję nakładał na twórców dość mocne ograniczenie finansowe (mocniejsze niż niegdyś), zaś Rasquinet po prostu wycisnął co mógł w takim budżecie produkcyjnym.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

kyloe

Post18 października 2020, 11:42 - N

Wydaje mi się, że w kontekście tych premier ostatnio zbyt mocno skupiamy się na wartościowaniu i dysputach, czy to wciąż poziom Amouage czy już nie

Alan, ja mam takie odczucie, że tym premierom za dużo czasu / uwagi się poświęca w ogóle, bo w zasadzie nie ma o czym pisać, za rok o tych zapachach nikt nie będzie pamiętał

brief na tę (i 3 pozostałe) kompozycję nakładał na twórców dość mocne ograniczenie finansowe (mocniejsze niż niegdyś), zaś Rasquinet po prostu wycisnął co mógł w takim budżecie produkcyjnym.

Nawet jeśli budżet produkcyjny był relatywnie niski ( chociaż to niczym niepoparte spekulacje, równie dobrze można byłoby założyć, że budżet był wyższy niż zazwyczaj tylko coś niestety nie pykło ;) ) - to w niczym nie umniejsza to blamażu, jaki popełniła marka tymi premierami. Poza tym cena sprzedaży pozostała bez zmian, mielibyśmy w takim razie do czynienia z celowym obniżaniem jakości w celu zwiększenia rentowności - bardzo dobry sposób dla każdej marki na zniszczenie sobie reputacji w stosunkowo krótkim czasie

Te zapachy są po prostu słabe, nikt by o nich trzech zdań nie napisał gdyby wyszły jako nie wiem - Parfums de Marly, Initio, czy coś podobnego - w zasadzie tak generyczne i pozbawione charakteru kompozycje mogłyby zostać wydane pod dowolną marką

Także na dzisiaj niestety Amouage <-> blama̱ge :(

Porównania do RD w przypadku Enclave są zdecydowanie uprawnione, gdyby odjąć tę miętę / pieprz to dostajemy faktycznie coś na kształt bazy Enigmy Cologne, ogólnie to męczenie pieprzu / kardamonu wpisuje się w modę na w/w składniki wśród marek wypuszczających perfumy z kategorii "compliments juice". Zapach Enclave zbliża Amouage do tej kategorii, mam nadzieję że tymczasowo

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post18 października 2020, 13:42 - N

Alan trafnie opisał Enclave.
Trafnie moim zdaniem, oczywiście, bo podobnie je odbieram.
Natomiast co do kondycji Amouage, to nie widzę podstaw do optymizmu.
Z reguły daleki jestem od "kurła,kiedyś to było!", ale akurat w przypadku Amouage samo się ciśnie na usta.
Ostatnie premiery są na ogół poprawne i nawet dobre, ale tu przecież oczekiwania są wyższe...
Enclave i tak są lepsze, niż Meander
Artur

tornado

Post18 października 2020, 15:07 - N

To byłoby na tyle, mozńa zamykać wątek ;) :lol:
Podpisuję się obiema rękami pod ostatnimi postami.

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post21 października 2020, 19:18 - Śr

Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex