Teraz jest 28 października 2020, 05:55 - Śr

• Reklama

Creed - Royal Water

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Royal Water (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
5%
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
4
18%
4 - Dobry
5
23%
5 - Bardzo dobry
11
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 22

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Creed - Royal Water

Post16 maja 2012, 23:49 - Śr

Skład:
bergamotka, cytryna, mandarynka, mięta pieprzowa, werbena
kminek, bazylia, pieprz, jagody jałowca
ambra, piżmo z Tonkin

Jak zawsze u Creeda mamy do czynienia z zapachem skomponowanym ze świetnej jakości składników. I to się czuje. Również jak zawsze u Creeda mamy do czynienia z zapachem skomponowanym perfekcyjnie i elegancko w każdym calu, specjalnie dla wyższych urzędników królewskiego dworu, którzy w każdej sytuacji wiedzą, jak się zachować i absolutnie nie pozwalają sobie nawet na odrobinę szaleństwa, nieopanowania, nieprzewidywalności. I to również się czuje. W związku z tym dla niektórych będzie to zapach nudny.
Co jeszcze się czuje?

Royal Water jest propozycją chyba raczej dla dojrzałego już, acz wciąż młodego księcia - następcy tronu, niż dla miłościwie panującego monarchy-ojca.
Jest cytrusowy. Ale nie w ten drażniący większość z nas sposób, o nie. Śladu detergentowej cytrusowości odświeżaczy nie ma tu żadnego!
Zapach balansuje w idealnej równowadze pomiędzy świeżakiem a cologne. Bez wyraźnego przechyłu na którąkolwiek ze stron. Wszystko idealnie wyważone, także przyprawy, które też nie wybijają się na pierwszy plan.
Projekcja dobra z początku, stopniowo słabnie - po 4-5 h już tylko bliskoskórnie.
Trwałość - na razie (od aplikacji) upłynęło 7 h. Zaraz idę spać, więc nie dowiem się prawdopodobnie, kiedy zniknie.
Cena oczywiście z kosmosu, ale to przecież dla dworów królewskich są zapachy :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Creed - Royal Water

Post17 maja 2012, 08:18 - Cz

Bardzo trafny wg mnie opis, kj. W zasadzie nie mam nic do dania. Może prócz tego, że Olivier Creed ma prawdziwy dar do tworzenia perfum niebywale harmonijnych.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post17 maja 2012, 12:40 - Cz

Tajest! Harmonijność Creedów to ich cecha charakterna. Uważam, że jest znacznie lepsza/ciekawsza niż, hmm... harmonijność (czy to dobre słowo?) linii Allure od Chanela. Tam wszystko stapia się zbyt mocno, jak w jakiś amalgamat - powstaje bardziej jednorodna kompozycja (w EB cytrynka się wybija z tej jednorodnej kompozycji). U Creedów nie ma stopu, jest mieszanka, składniki są bardziej wyczuwalne w ich różnorodności, a harmonijność dotyczy idealnie wyważonych proporcji (żaden nie dominuje).

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 maja 2012, 15:10 - Cz

kjgeneral napisał(a):składniki są bardziej wyczuwalne w ich różnorodności, a harmonijność dotyczy idealnie wyważonych proporcji (żaden nie dominuje).

Świetnie powiedziane!

Prorok

Forumowicz

Post17 maja 2012, 18:55 - Cz

zapach piękny ale wg mnie niebezpiecznie dryfuje w stronę damskiego - zresztą ponoc dedykowany Ksieżnej Dianie - ciekaw jestem jak go odbieracie pod tym wzgledem - jako męski , unisex ze wskazaniem na meski , unisex ze wskazaniem na damski czy moze damski - co ciekawe w niektórych perfumeriach internetowych jest oznaczony jako męski w innych jako unisex a w jeszcze innych jako damski :?

Bach_rules!

Perfumaniak

Post17 maja 2012, 19:05 - Cz

Ma kolońską nutę, więc męski. JAkby kto protestował, to mogę ustąpić o 5 cm i zgodzić się, że unisex z wyraźnym przechyłem w męską stronę :)

JayKay

Post27 marca 2014, 11:14 - Cz

Mają wydźwięk lekko staroświecki, delikatnie koloński. Wodne cytrusy, świeże przyprawy, owoce leśne i sam las. W bazie kwiatowo-piżmowe, mocno uniseksowe z przechyłem na damskie! Zagłosowałem na 3 (nie na przeciętny, po prostu na 3).

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post05 kwietnia 2014, 21:48 - So

Nie czuję w tym zapachu staroświeckości.
Czuję natomiast bardzo dobrą jakość składników, przemyślaną kompozycję i niezwykłą harmonię tych perfum.
Czy to jest zapach nudny? Jeśli ktoś liczył na spektakularne zestawienie składników, na dramatyczne zwroty akcji w rozwoju tego zapachu, na coś szokującego, to zapewne zapach go rozczaruje. Jeśli jednak ktoś szuka eleganckiego, pięknie skomponowanego, nie nachalnego zapachu o świeżym charakterze, to z pewnością się nie zawiedzie.
W moim odczuciu jest to po prostu piękny, niezwykle przyjemny zapach szczególnie godny polecenia na wiosenne i letnie dni.
Co do jego uniseksowności - wg mnie to męski zapach, choć ze względu na jego wyważenie i delikatność na kobiecie też nie będzie raził
Artur

HMR

Aktywny forumowicz

Post06 kwietnia 2014, 10:42 - N

Co do jakości i kompozycji absolutnie się zgadzam. Dla mnie niestety jest zbyt damski.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post06 kwietnia 2014, 21:23 - N

No właśnie - ilu użytkowników, tyle ocen. W ogóle ten podział na zapachy damskie i męskie jest dosyć umowny i wiele zapachów trudno zaklasyfikować.
Artur

kowi.gavrone

Forumowicz

Post01 września 2014, 21:55 - Pn

ładny,ale bardzo nietrwały
za taką kasę nie warto...

Artplum

Sensei Perfuforum

Post01 września 2014, 22:19 - Pn

No, niestety, mistrzem trwałości nie jest :(
Szkoda, bo to piękne pachnidło. Ale tego typu zapachy niemal z reguły nie są zbyt trwałe.
A czy warto, to już kazdy sam musi ocenić
Artur

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post01 września 2014, 23:35 - Pn

mam stara flachę i jest tam bardzo wyraźnie wyczuwalna obecność naturalnych skladników, jest to zapach z nuta kolonską wiec dla mnie bardziej meski niż damski

Szaweł

Forumowicz

Post31 stycznia 2015, 23:09 - So

Ja również bardziej zakwalifikowałbym go jako damski zapach, bardzo ładny ale nie porwał mnie.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post13 marca 2015, 13:49 - Pt

Tęsknię już za świeżymi zapachami, więc zaaplikowałem sobie RW. Mimo, że pogoda jeszcze nie najlepsza dla niego, to pachnidło pięknie się rozwinęło.
Najpierw energetyczne, ale niedrażniące cytrusy z pikantną miętą. Potem trochę przypraw z pieprzem na czele, a na koniec ciepła baza.
Komfort, harmonia, klasa... Miło się nosi Królewską Wodę. Czuję się w niej ożywiony, czysty i świeży, a jednocześnie leciutko zdystansowany wobec codziennych, szarych dni. Jakiś taki, hmmm... Wypoczęty? Pogodniejszy? Sympatyczniejszy i bardziej empatyczny? Lepszy?
Artur

Vidocq

Post25 grudnia 2015, 00:01 - Pt

Właśnie dostałem takie cudo (właściwie to sobie wybrałem ;) ). Nie da się ukryć, że ma nuty delikatne, kobiece, ale mnie się bardzo podoba, choć dziś usłyszałem pytanie: Tato... byłeś w aptece? :P
Creed Royal Water

xentrix

Super Perfumaniak

Post17 stycznia 2016, 18:54 - N

unisex w nieco klasycznym stylu . Otwarcie mocno kolońskie typowo meskie , pozniej do głosu dochodza nuty lesne i na mojej skórze nieco kwiatowe . Okreslić mozna ten zapach jako cytrusowo-aromatyczny. Jego pora to wiosna/lato. Oceniam na 4. Pachnie naturalnie.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post06 lutego 2017, 14:12 - Pn

Nie wiem w sumie czego się spodziewałem ale trochę jestem zaskoczony.
Otwarcie mocno cytrusowo-kolońskie.
Nie do końca mnie przekonuje po pierwszy użyciu ale z pewnością testy będą powtórzone.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Artplum

Sensei Perfuforum

Post06 lutego 2017, 15:18 - Pn

To nie jest najlepsza pora na RW. Zobaczysz, jak ożyje wiosną! ;)
Artur

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post12 marca 2019, 22:00 - Wt

Obok Original Vetiver, moim zdaniem najbardziej letni z Creed'ów. Zapach świeży, koloński, ale oryginalny i niepospolity.
U mnie sprawdza się w gorące dni.
pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex