Teraz jest 29 października 2020, 17:03 - Cz

• Reklama

Givenchy - Monsieur de Givenchy

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
60%
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post16 maja 2012, 00:40 - Śr

Może nie potrafię znaleźć ale chyba nie mamy w katalogu tego zapachu.

Skład: bergamot, cytryna, limonka, lawenda, trzcina cukrowa, pomarańcz, bazylia, piżmo, drzewo cedrowe

Stoi sobie takie coś niepozornego w Superpharm, flakon wygląda jak z muzeum PRL, ponieważ dziś powąchałem masę fajnych zapachów, w międzyczasie dałem kolejną szansę innym, Givenchy Gentelman powiedział mi "do zobaczenia za 40 lat" ... więc sprawdzam ten....

Jestem troszkę w szoku, bo to co powąchałem bardzo mnie zaintrygowało. Kompozycja wygląda po butelczynie na starą. Sam zapach za to całkiem przyjemny. Mój nos miał już trudności z określaniem kolejnych składników, otwarcie orzeźwiające ale nie jakoś specjalnie cytrusowe. Tutaj wystawiam ocenę bardzo dobrą z czystym sumieniem. Potem składniki drugiego i trzeciego planu przejmują pałeczkę, niestety dla mnie, im dalej w las tym ciemniej. Baza finiszuje już w kierunku czasów, z których się wywodzi, by zakończyć drzewnymi akordami doprawionymi piżmem z jakiegoś biednego zwierzaka w okresie godowym. Tu muszę dać 3, zatem średnia 4. Ogólnie szkoda mi tego początku .... Polecam fanom lat minionych.

To taki całkiem wysportowany starszy Pan, który ma modny garnitur, przyszedł na siłownię, ze wszystkimi przybija piątkę, wyciąga nowego smartfona, jednak gdy zdjął garnitur, pod spodem były białe wypłowiałe slipy pod obwiśniętym brzuchem i pocerowane skarpeciny do kolan ...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

buk

Re: Givenchy - Monsieur de Givenchy

Post16 maja 2012, 11:24 - Śr

ZAintrygowałeś mnie swoim plastycznym i ciekawym opisem. Nie znam zapachu, więc przy najbliższej okazji chętnie go przetestuję.

Flakon Monsjehrr ma taki sam jak Gentleman - ja bardzo lubię taki klasyczny dizajn.

villager

Forumowicz

Post16 maja 2012, 19:53 - Śr

Zapach zupełnie nie w stylu Gentlemana. To raczej świeży zapach bardziej zbliżony do armani eau pour homme . Ja tam wogóle nie czuję jakiś geriatrycznych nut . Początek to cytrusy i zapach siana ,potem trochę lekkich przypraw. Jedyne co można mu zarzucić to trwałość a poza tym całkiem dobry zapach. Oczywiście nie ma tej siły i charyzmy co gentleman ,ale w porównaniu z niektórymi współczesnymi zapachami to niebo a ziemia.

windstoss

Forumowicz

Post13 lutego 2014, 21:38 - Cz

Dziwię się, że tak mało osób wypowiedziało się na temat tak dobrego zapachu, który niestety sporo traci na tym, że zwyczajnie nigdzie nie jest reklamowany (cóż, takie czasy...). Ja ostatnio wylicytowałem 100 ml (stara wersja) za 85 zł - byłem jedynym licytującym :)
Zapach w stylu Eau Sauvage i Chanel Pour Monsieur, tyle że te dwa mają bazę lekko słodką, a ten lekko gorzką. Przez to moim zdaniem jest bardziej męski. Dobrze, że nie ma w nim paczuli- jestem na nią ostatnio negatywnie wyczulony (a niestety w Gentlemanie jest jej sporo).

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post20 kwietnia 2016, 15:10 - Śr

Pomożecie określić przedział czasowy?
Kodu nie widać.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post20 kwietnia 2016, 15:11 - Śr

cd.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

colacoca

Forumowicz

Post01 czerwca 2016, 17:48 - Śr

Też mam takie dwie jeszcze. Dinozaury :-)
W internecie są zdjęcia czterech wersji butelek, w tym może jedna o mniejszej pojemności. Można więc przyjać, że były trzy - maksymalnie cztery wersje opakowania związane z datami produkcji.
Wg mnie (ale mogę się mylić) - patrząc na stylistykę butelki, korka, naklejki - to jest wersja najwcześniejsza lub co najwyżej druga.
Bardziej archaicznej wizualnie i organoleptycznie - nie kojarzę.
A biorąc pod uwagę, że zapach wyszedł w 1959r - może być prawdziwym dziadkiem. 30tkę na pewno już skończył wg mnie.
Brak kodów, tłoczenia na spodzie butelki też o czymś świadczą - prawdziwy vintydż :-)

Fajny jest, głowy nie urywa, uryny nie ma :-) - można się mentalnie przenieść do lat siedemdziesiątych.
Mało jest już teraz takich zapachów (i smaków), które to potrafią...

wxbx

Post07 sierpnia 2020, 09:27 - Pt

Szukałem ostatnio czegoś w stylu Armani Pour Homme. Trafiłem na tester Monsieur de Givenchy. Flakon w wersji jak tutaj:

Obrazek

Zapach spodobał mi się nawet bardziej niż Armani. Myślałem, że wygrałem w totka, bo cena bardzo atrakcyjna (119pln, a na forum widze nawet jest za 110 do dostania). Taka lżejsza i bardziej współczesna wersja Chanel Pour Monsieur, dałbym nawet 5 punktów. Niestety, tydzień testowania, a parametry wydają się na mojej skórze katastrofalne (pojedynek wygrywaja z nim o wiele lżejsze zapachy). Dlatego tylko 4. Na pewno będę jeszcze wracał do niego.

Embe

Forumowicz

Post07 sierpnia 2020, 10:28 - Pt

wxbx napisał(a):Szukałem ostatnio czegoś w stylu Armani Pour Homme.

W stylu Armani Eau Pour Homme jest Dior Eau Sauvage. Nie należy spodziewać się jednak dobrych parametrów.

wxbx

Post07 sierpnia 2020, 13:24 - Pt

DES oczywiście posiadam i parametry są dla mnie wystarczające. Givench w moim przypadku to nawet nie jest 50% projekcji i trwałości DES. Teraz leci do mnie Twój Capucci, a jeszcze czaję się na YSL Pour Homme i Rochas Moustache 1949

aleksander

Super Perfumaniak

Post07 sierpnia 2020, 13:53 - Pt

Embe napisał(a):W stylu Armani Eau Pour Homme jest Dior Eau Sauvage.
W bardzo ogólnym zarysie.
Gdy się przyjrzeć szczegółom, to całkiem inne zapachy.
Wspólny mianownik stanowi jedynie to, że są świeże i mają trochę cytryny w składzie.

YSL Pour Homme jest świetny w wersji skoncentrowanej.

Powrót do Perfumy męskie