Teraz jest 22 października 2020, 04:37 - Cz

• Reklama

Guerlain - Shalimar Parfum Initial L'Eau EDT

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Shalimar Parfum Initial L'Eau EDT (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Guerlain - Shalimar Parfum Initial L'Eau EDT

Post23 lipca 2020, 09:39 - Cz

Fr.: Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau marki Guerlain to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są neroli, bergamotka, grejpfrut i pomarańcza; nutami serca są irys, jaśmin, hiacynt, frezja, róża i konwalia; nutami bazy są fasolka tonka i wanilia.
Obrazek

Podoba mi się.
Czuć, że to Shalimar, choć jest to wersja delikatniejsza, zwiewniejsza i bardziej współczesna niż klasyk, przypominam, że z 1925 r.
Znacznie więcej cytrusów, szczególnie bergamotki, brak wszystkich trudnych nut (kadzidła, cywetu, skóry), ale mimo to charakter został zachowany, ten wyjątkowy irys nadal jest shalimarowaty.

Izaj

Forumowicz

Re: Guerlain - Shalimar Parfum Initial L'Eau EDT

Post23 lipca 2020, 20:54 - Cz

Zgadzam się. To lżejsza wersja, dla początkujących w temacie Shalimarów.
Zapach bardzo wyrafinowany, ale w pozytywnym znaczeniu, czuć klasę, dodaje pewności siebie. Trwałość całodzienna (na mnie). Bardzo lubię :)

Powrót do Perfumy damskie