Teraz jest 20 października 2020, 00:03 - Wt

• Reklama

Amouage - Journey Woman

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Journey Woman (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
1
50%

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Amouage - Journey Woman

Post10 czerwca 2020, 22:16 - Śr

Fr: Journey Woman marki Amouage to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Journey Woman został wydany w 2014 roku. Nutami głowy są morela, osmantus, jaśmin, gałka muszkatołowa i kardamon; nutami serca są jaśmin wielkolistny, mimoza, miód i cedr; nutami bazy są tytoń, szafran, wanilia, cypriol i piżmo.

Obrazek

Jakież to śliczne!
Pierwszy raz czuję w perfumach prawdziwą mimozę, cudowna jest.
Do tego ten miód, nie przesłodzony i ulepny, ale pięknie nektarowy, soczysta morela, całość zgrabnie zrównoważona tytoniem i kwaśno -cierpką zielenią osmantusa.
Z czasem coraz bardziej wyłania się upojny jaśmin, skontrastowany żywicznym i cierpkim cedrem.
Naprawdę piękny kwiatowy orient.
Oluś, wielki cmok!

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Amouage Journey Woman

Post10 czerwca 2020, 22:57 - Śr

Nie miałem okazji powąchać, więc spytam.
To rzeczywiście typowo damskie perfumy, czy chłop może użyć? ;)
Artur

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post10 czerwca 2020, 23:15 - Śr

Raczej większość by uznała, że damskie.
Ale jak facet lubi jaśmin i mimozę, a nie boi się o swoją męskość, to spokojnie może użyć :)

nickynick

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post11 czerwca 2020, 00:07 - Cz

Podtwierdzam, bardzo ladny kremowy aromat, delikatny, nawet subtelny (w odroznieniu od meskiego Journey) ale niestety damski ;) Troche mi przypomina Opus-VIII, chyba przez jasmin.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post11 czerwca 2020, 10:29 - Cz

Dzięki. ;)
Ma jakieś wspólne pierwiastki z męskim odpowiednikiem, czy całkowicie inna bajka?
Artur

nickynick

Forumowicz

Post11 czerwca 2020, 15:23 - Cz

Inna bajka, tyle ze ladnie prezentuja sie w parze, to fakt :) Jeden dopelnia drugi idealnie

Mirx

Perfumaniak

Re: Amouage - Journey Woman

Post18 czerwca 2020, 13:59 - Cz

Przepiękny zapach! Cudowna, upajająca wręcz kompozycja z białymi kwiatami w roli głównej. Białe kwiaty nie są jednak niewinne, jak np. w Reflection Woman. Są ponętne, narkotyczne, podbudowane dojrzałą morelą i miodem. Gdy pierwszy raz powąchałem te perfumy, zaraz przyszły mi na myśl Cocaine Francka Bocleta, w których w gwiazdorskiej roli obsadzono tuberozę. W Journey Woman za kusicielkę mamy mimozę. Co prawda Amouage nie są tak diabelsko mocne, ale są pełniejsze, lepiej skomponowane. Słodycz nie jest tu mdła, jak w Cocaine, ale z lekko kwaskowym, soczystym wydźwiękiem. To nie jest pachnidło dla dziewczynek, ani nawet dla podlotków. To zapach kobiety, za którą odwróciło się głowę, bo spłonąć przyłapanym na grzesznym spojrzeniu. To zapach kobiety wampa, dla której facet robi głupstwa, by ich później żałować całe życie. Parametry zarówno trwałość, jak i projekcja, są na świetnym poziomie. Do noszenia przez cały rok, przy czym latem raczej wieczorami.

Perfumoholic

Forumowicz

Post17 lipca 2020, 23:15 - Pt

Moja żona twierdzi, że to unisex. Podobno lepiej leżą na mnie ;-) za jakiś czas global! :mrgreen:

PS: moj ojciec jak walnalem testa na gore dloni tez po utlenieniu powiedzial ze unisex idacy w strone meska...
Trust me Baby, I’m a Pharmacist :twisted:

emera

Perfumaniak

Post21 lipca 2020, 19:46 - Wt

No i nie wiem, jak mam teraz napisać od siebie kilka słów 'krytyki', kiedy wszystkie opinie są pozytywne. :oops:

Jak tylko otrzymałam odlewkę, wypsikałam włokcie i nadgarstki, i moja pierwsza myśl była, że 'mało amłażowy jakoś ten zapach'. Konsternacja. Nie ta gęstość, nie ta siła, projekcja.

To dla mnie gęsty woal, półprzezroczysty, podduszający (brak w nim powietrza). Może to kwestia, że nie przepadam za perfumami miodowymi, nie w takim ujęciu, a tu jest miód nie gryczany i szorstki, tylko mdlący, zasładzający. Jest duszno od białych kwiatów i za nic nie mogę wyczuć czegoś chociaż odrobinę wytrawnego. Chwilami pojawia się coś jak słodki cytrynowy dżem.
Za to czuję gumkę, rozgrzaną gumkę (taką do ołówka) - który składnik, do licha!, za to odpowiada?

Nie przypadł mi do gustu Journey. :oops:

nickynick

Forumowicz

Post26 lipca 2020, 21:43 - N

Gratulacje dla pieknej polowy tego forum, pojawil sie Journey w koncentracji Extrait de Parfum

Obrazek

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie