Teraz jest 26 października 2020, 20:07 - Pn

• Reklama

Cartier - Pasha de Cartier Parfum (2020)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - Pasha de Cartier Parfum (2020) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
33%
6 - Genialny
2
67%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Cartier - Pasha de Cartier Parfum (2020)

Post29 maja 2020, 14:02 - Pt

Pasha de Cartier Parfum to wydane w roku 2020 męskie perfumy z grupy orientalno–fougere. Podając za Fragrantiką, kompozycja zawiera nuty ambrocenide, drzewo sandałowe, liść indonezyjskiej paczuli, jodła balsamiczna, likier, labdanum, benzoes i fasolka tonka. Twórcą kompozycji zapachowej jest Matilde Laurent.

Bardzo długo zasadzałem się na te perfumy i w końcu je mam. Co prawda to tylko niewielka odlewka, ale wystarczyła, by zachwycić się kompozycją. Pasha de Cartier EDT – oryginalne perfumy, które dały początek całej rodzinie, poznałem jeszcze w latach 90-tych. Zapach mi się spodobał, więc bez specjalnego zastanawiania się kupiłem je na jakimś lotnisku. W domu, gdy już miałem czas dłużej im "przyjrzeć", zaczął przeszkadzać mi ich oldskulowy charakter. W końcu zestaw – woda toaletowa i płyn po goleniu podarowałem Tacie, który chwalił sobie ten zapach bardzo. Przez ponad 20 lat od czasu do czasu wracałem do Pashy i ciągle nie mogłem przekonać się do tych perfum. W końcu kupiłem Pasha de Cartier Edition Noire, jedyne z całej rodziny, które mi się podobały. Aż do teraz! Pasha de Cartier Parfum to perfumy skrojone dokładnie pod mój gust. Związek z oryginałem jest niewielki, ale jest. W każdym razie, nie ma tu ani grama oldskulu, no może lekkie mrugnięcie okiem w stronę lat 90-tych. Jest za to przepiękne likierowe otwarcie. Faktycznie to co producent podaje w nutach jako "likier" można bez problemu odszukać. Coś jak Cointreau czy Grand Marnier. Niestety, faza likierowa nie trwa za długo, bo po 20-25 minutach już je nie ma. Pojawia się za to faza bursztynowa – z olibanum, benzoiną i tonką. No i rzecz najważniejsza – pojawia się genialny sandałowiec, który być może wzmocniony jest z wymienionym wśród składników kompozycji syntetykiem – ambrocenide.

Przez 1,5-2 godziny perfumy projektują mocno. Później, przez następne może 2, a może 3, zapach jest wyczuwalny, ale przy bliższym kontakcie. Na skórze ja go czuję delikatnie może z 8 godzin. Spotkałem się z opinią o genialnych parametrach. No cóż, ja tego nie potwierdzam. Są bardzo przyzwoite, szczególnie w odniesieniu do trwałości, ale co do projekcji, to jest to raczej typowy "parfum".

Jak dotąd, dla mnie jest to najlepsza premiera mainstreamu pierwszej połowy roku 2020.

Obrazek

Lopez

Forumowicz

Re: Cartier - Pasha de Cartier Parfum (2020)

Post29 maja 2020, 15:49 - Pt

Zaciekawiłes z nim
Gdzie to można kupić lub przetestowac
Perfumy to moj nalog

Mirx

Perfumaniak

Post29 maja 2020, 18:40 - Pt

Ja dostałem po znajomości. :-) Widziałem też w Parfumdreams. Na półkach w Douglasie jeszcze ich nie widziałem.

fyrste

Forumowicz

Post02 czerwca 2020, 10:14 - Wt

jakby ktoś zobaczył to stacjonarnie to niech podzieli się wiedzą gdzie, bo perfumy zapowiadają się zacnie.

voro

Post21 czerwca 2020, 13:56 - N

Flakon/tester pojawił się w aleperfumerii na allegro. Wkleiłem link w odpowiednim wątku. Jeszcze mają 3 sztuki.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post21 czerwca 2020, 14:19 - N

fyrste napisał(a):jakby ktoś zobaczył to stacjonarnie to niech podzieli się wiedzą gdzie, bo perfumy zapowiadają się zacnie.

Problem w tym, że cała marka Cartier jest słabo dostępna stacjonarnie :roll:

Antarjami

Aktywny forumowicz

Post21 czerwca 2020, 23:01 - N

przecież od 3 tyg on jest dostępny w polskim D. Zapachem się już racze od dwóch tyg. Teraz nawet jest przecena:

Obrazek

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 czerwca 2020, 07:33 - Pn

Pod latarnią najciemniej :D .

Patronr

Forumowicz

Post22 czerwca 2020, 11:43 - Pn

To ciekawy zapach, nie porywający ale porządny. Propoagacja mniej więcej jak napisał kolega w pierwszym poście. Jest w nim na początku ciut przykurzona, ale elegancja. Lubię jego tło.
Nie znam wersji innych. Ta czarna może okazać się ciekawa.
Tu też można kupić: https://www.beautyboutique.pl/pl/c/zapachy/cartier/
na dodatek 10ml Pleina "No limits" dostać można.

Mirx

Perfumaniak

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post22 czerwca 2020, 14:07 - Pn

Antarjami napisał(a):przecież od 3 tyg on jest dostępny w polskim D. Zapachem się już racze od dwóch tyg. Teraz nawet jest przecena:

Obrazek

Asortyment polskiego D zależy od wsi, w której się znajduje :P

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post23 czerwca 2020, 09:24 - Wt

Mirx napisał(a):Te ceny są bardzo wysokie.

Jak to w autoryzowanym sklepie. Za parę miesięcy pojawią się w bardziej przyjaznych (czyt.; normalnych) cenach. Jaki maksymalny górny limit powinna Twoim zdaniem osiągnąć ich cena?

Mirx

Perfumaniak

Post23 czerwca 2020, 10:04 - Wt

W Douglasie, to ta cena 431 zł za te perfumy jest normalna, tyle że jest to sklep stacjonarny. Mają wysokie koszty funkcjonowania, obsługę, testery, próbki itp. Natomiast sklep, do którego link wysłał kolega jest, jak rozumiem, bytem internetowym, więc ceny te są w mojej ocenie za wysokie. Mając do wyboru Douglasa i "beautybutique" nie bardzo umiałbym sobie wytłumaczyć zakup nie w Douglasie.

Ile ja za te perfumy zapłaciłbym? Gdyby nie było taniej, dałbym 300 zł. Spokojnie tyle są warte. To mój zapach. Pewnie tyle będę musiał zapłacić (no może 250), bo chcę mieć z korkiem. Mam już tester Edition Noire i nie mogę na ten zdekapitowany flakon patrzeć. Inna sprawa, że gdybym trzymał perfumy w szafie albo w pudełku, to byłoby mi wszystko jedno. :-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post23 czerwca 2020, 10:15 - Wt

Mirx napisał(a):Ile ja za te perfumy zapłaciłbym? Gdyby nie było taniej, dałbym 300 zł. Spokojnie tyle są warte.

No to sporo jak na mainstream. Trzeba koniecznie będzie przetestować.
A co do Beauty Boutique, to chyba jest też sieć sklepików stacjonarnych. Pamiętam, że w 2007 roku był nawet salonik w Rzeszowie. Poznałem tam wówczas Encre Noire i Anarchistę od Carona. Mieli także markę Il Profumo w swojej ofercie. Szybko jednak się zawinęli ze swoim interesem. Lokalny rynek prawdopodobnie słabo zareagował na ich ofertę.

plq

Aktywny forumowicz

Post02 lipca 2020, 17:00 - Cz

Pierwszy test nadgarstkowy i od razu konsternacja...morze kremowego sandałowca ( ładnie to pachnie ) -
tyle tylko że jakoś za bardzo przypomina Elie Saab Essence No. 8 Santal... :o
Może testy globalne wykażą znaczące różnice, ale na ten moment, mając dzieło cenionego na tym forum
Pana Franciszka, nie widzę potrzeby posiadania obu pachnideł... :(
Nie oznacza to rzecz jasna że zapach jest słaby, ale o tym pewnie więcej bliżej jesieni... ;)

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post03 lipca 2020, 18:12 - Pt

Zapach jest świetny. Widać, że pomysł na zapach został całkowicie zrealizowany - pachnidło poukładane, co na dzisiejsze premiery jest coraz rzadszym zjawiskiem. Jutro zrobię test globalny i zobaczymy jak zagra w cieplejszej aurze co nie zmienia faktu, że ocenę 5 mogę już śmiało wystawić.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post03 lipca 2020, 20:04 - Pt

Cóż, na razie raczej rozczarowanie.
Owszem przyjemny, ale jakiś taki wtórny mi się wydaje i nie mający nic wspólnego z Pashą.
Testy trwają
Ostatnio edytowano 03 lipca 2020, 21:55 - Pt przez Artplum, łącznie edytowano 1 raz
Artur

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post03 lipca 2020, 20:12 - Pt

Literka Ci przeskoczyła na klawiaturze :lol:

Według mnie reinkarnacja Pashy jest na solidnym poziomie, nie ma co się za bardzo odwoływać do pierwowzoru, sam wiesz z jakiego powodu.

Bardzo cenię markę Cartier jako przedstawiciela branży perfumeryjnej, może nie wszystkie premiery spotkały się z odpowiednim przyjęciem ale to nie zmienia faktu, że po wspaniałym L'Envol powstały takie perfumy.

Teraz czekam na Santosa w wersji Parfum :mrgreen:

Mirx

Perfumaniak

Post03 lipca 2020, 20:58 - Pt

Będę bronił tych perfum do upadłego. Mam je nawet na wakacjach. Czy wtórne? No cóż, pomysł na fougere nie jest zbyt oryginalny. No a Pasha Parfum to fougere, bardzo orientalne, ale fougere.

marez777

Aktywny forumowicz

Post03 lipca 2020, 21:22 - Pt

Narobiliście mi smaka, jutro podjadę po sampelek :mrgreen:
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie