Teraz jest 24 października 2020, 09:56 - So

• Reklama

Davidoff - Cool Water Deep (2004)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Davidoff - Cool Water Deep

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Davidoff - Cool Water Deep (2004)

Post30 kwietnia 2012, 19:09 - Pn

Nie widzę zapachu w bazie, a na pewno wielu forumowiczów zna ten zapach. Nie mam dziś weny, więc skopiuje swój opis z Wizaż, który skopiowałem skądś tam. Używałem go bardzo dawno temu, można powiedzieć, że za Niemca ;) Spodobał mi się na kimś i zużyłem 50 ml w okolicach premiery tego zapachu. Wspominam go dość dobrze, był świeży i aromatyczny. Był nawet dość popularny.

Davidoff Cool Water Deep został wykreowany przez dom projekt Davidoff w 2004 roku. Orzeźwiające nuty drewna i mchu czyni go idealnym do codzienego użytku. Mieszanka soczystych owoców cytrusowych z lekkim posmakiem mchu i piżma powodują ożywienie u osoby używającej zapahu jak i w otoczeniu. Cool Water Deep to głębsza interpretacja oryginalnego zapachu Cool Water.

Nuta głowy: kiwi, mandarynka, kaktus, jałowiec, jabłko.
Nuty serca: żywica jodłowa, szałwia muszkatołowa, drzewo cedrowe.
Baza: labdanum, cyprys japoński, drzewo gwajakowe, białe piżmo.

Obrazek

FourOfKind

Re: Davidoff - Cool Water Deep (2004)

Post01 maja 2012, 13:03 - Wt

Nikt nie zna? :)

Poproszę o ankietę. Ocenię na "3" bo taki właśnie jest. Przeciętny. Ale dobrze się nosiło.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post02 maja 2012, 09:18 - Śr

3 dla Ciebie, to może być 5 dla mnie ;), bo oryginalny CW już mi się dawno znudził, a na to być może bym zapolował. Jak trwałość i moc - porównywalna ze sławnym poprzednikiem ?

FourOfKind

Post02 maja 2012, 09:29 - Śr

Trwałość i moc była całkiem całkiem. Pamiętam, że na mnie spokojnie trwał 8h. Ale zaznaczam, że miałem go bliżej 2004 r. W okolicach 2009 r. dużo kompozycji zostało poddanych reformulacji. Nie wiem jak z nim wygląda sprawa.

Z poprzednikiem mało ma wspólnego IMO. Jest to głęboki, świeży zapach.

nowy48

Forumowicz

Odp: Davidoff - Cool Water Deep (2004)

Post17 czerwca 2013, 20:59 - Pn

Bardzo przyjemny letni odświeżajacy zapach. Wielokrotnie przewyższa wszystkie wody "pseudo fraiche". Chanel ze swoim trącącym stęchlizną allurem w wersji Sport równiez moze sie schowac, podobnie jak cytrusowo-słodkawy dior homme Sport.Przy pierwszym tescie przestraszyłem się wyczuwajac w nim znienawidzoną przezemnie nute ogórka-ale to tylko pierwszy niuch, dalej czuję aromatyczny las po burzy albo o poranku?  . Deep pomaga przetrwac upał nie męcząc nosiciela. Dosć intensywna nuta hinoki , delikatna woń aromatu mandarynek, odrobina jabłka oraz pozostałe nuty drzewne zwłaszcza cedr grają tutaj główne skrzypce. Na samym początku daje sie odczuć nutke kiwi oraz kaktusa. Trwałosć-powyżej 8godzin za to projekcja kulejąca- tylko bliskoskórna. Pod około 4-5 godzinach do głosu dochodzi przyjemne labdanum, które delikatnie wysładza nadajac mu bardziej samczego charakteru. Zrozumiały jest jednak fakt zaprzestania jego produkcji-zapach nie wyróżniający sie az tak bardzo na tle pozostałych-wg mnie brak mu jakiegoś takiego charakteru, który pozwoliłby zaistnieć na rynku. Ot taka ciekawostka stworzona przez p.Lorson na letnią porę roku. Jesli będzie w przystępnej cenie warto wypróbowac tę aromatyczno-drzewną kompozycję.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

Marciu

Post17 czerwca 2013, 21:08 - Pn

Znam tą wersję, jednak nie mogę się o niej pozytywnie wyrazić tak jak kolega powyżej.

Parametry są w zasadzie takie same jak w pierwowzorze. Jednak kompozycyjnie - tu jest tragedia. Nie wiem, co oni chcieli osiągnąć w tym zapachu... Czuję klasyczny sznyt CW, ale właśnie kłóci mi się to z czymś słodkim. Ja zdecydowanie mówię pas.

Wystawiam 3, bo jest to świeżak, a jak na taki typ zapachu - ok. 5-6 godz. na skórze to przyzwoity wynik. Kompozycja zdecydowanie zaniża ogólną ocenę.

Powrót do Perfumy męskie