Teraz jest 22 października 2020, 15:34 - Cz

• Reklama

Guerlain - L'Homme Idéal Extrême

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - L'Homme Idéal Extrême (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
22%
4 - Dobry
3
33%
5 - Bardzo dobry
3
33%
6 - Genialny
1
11%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post19 maja 2020, 18:36 - Wt

Za polską Fragrą :arrow: L'Homme Idéal Extrême marki Guerlain to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn wydane w 2020 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są bergamotka, migdał i różowy pieprz; nutami serca są heliotrop, cynamon i Śliwka; nutami bazy są skóra, tytoń, paczula i cedr.

Obrazek

Bardzo zgrabnie skonstruowane pachnidło... ma według mnie wszystko to, co powinien zawierać klasyk na sterydach ;)

Jestem bardzo mile zaskoczony, mimo że temperatura nie pozwala na wydobycie większej ilości doznań.

Proszę o ankietę i dodanie zapachu do katalogu :idea:

fyrste

Forumowicz

Re: Guerlain - L'Homme Idéal Extrême

Post19 maja 2020, 19:11 - Wt

a gdzie testowałeś?

Criss

Aktywny forumowicz

Post19 maja 2020, 19:14 - Wt

U Borysabrzytwy :P

Czyli to pachnidło idzie bardziej w stronę klasyka - EDT?

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 maja 2020, 19:44 - Wt

Dobre to. Fajne. Ale... no dupy mi nie urwało. Całkiem, bym powiedział, przewidywalny zapach. Migdały i cynamon wiodą prym, skóra i tytoń gdzieś majaczą w tle. Szkoda, że nie są zarysowane wyraźniej. Cała seria Ideal jest sensowna i ciekawie opowiada o migdałach. Guerlain miał nosa to tej nuty, żeby ją wykorzystać i zrobić z niej tyle wariacji.
Ponoszę globalnie to napisze coś więcej, jak mi się spodoba :)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post19 maja 2020, 19:47 - Wt

supermariobros napisał(a):Dobre to. Fajne. Ale... no dupy mi nie urwało. Całkiem, bym powiedział, przewidywalny zapach..

Mariusz - nie ma czego żądać od marki Guerlain w 2020 roku... smutne to, ale prawdziwe.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post19 maja 2020, 20:35 - Wt

Lucjanie, jest tak jak napisałeś wyżej, zapach jest dobrze skonstruowany. Ma fajny skład, całość jest zrobiona na przyzwoitym poziomie. Od siebie dodam: nic przełomowego, nic szczególnie wyjątkowego ale z drugiej strony kompozycja trzymająca poziom pozostałych Ideali ;)

Dla przykładu na drugiej dłoni testuję Loewe 7 Anonimo i ten wydaje mi się już ciekawszy niż L'Homme Idéal Extrême :roll:

Oczywiście Extrême ponoszę, zużyję dekant i zobaczymy co pokaże w pełnej krasie.
Foliowy Ranger

Sirqtavon

Post21 maja 2020, 13:36 - Cz

Mam juz u siebie flakon od paru dni i moge powiedziec ze jest to klasyczny Ideal EDT z lekko naznaczona nuta tytoniu. Mimo wszystko, czuc tu migdaly jak w pierwowzorze. Na plus swietne parametry (chyba najlepsze z calej serii) i naprawde spora glebia jak na te polke. Mi sie podoba, nie zaluje zakupu.

Criss

Aktywny forumowicz

Post21 maja 2020, 13:50 - Cz

Zachęcacie Panowie do zakupu, zachęcacie :mrgreen: Czyli ta wersja idzie bardziej w stronę EDT, a nie EDP? Pytam, bo EDP nie końca mi podchodzi, natomiast EDT jest wg mnie świetne i sama kompozycja mi się bardzo podoba.

KrzysiekPL

Forumowicz

Post21 maja 2020, 19:30 - Cz

Ja na razie jestem raczej zawiedziony. Przy pierwszym podejściu przeszkadzał mi bardzo pudrowy heliotrop. Przy drugim do głosu bardzo wyraźnie doszedł cynamon. Jeśli w poprzednich z lini (jak np. EdP, Cologne) można było wyczuć jakąś jakość Guerlaina, ich DNA, "guerlinade" to ten wydaje się bardzo mainstremowy. Poprzednie zapachy z lini były dosyć unikalne i jak coś to można było się dopatrzyć inspiracji co najwyżej innymi zapachami Guerlaina (jak np. La Petite Robe Noire). W Ideal Extreme czuję nawiązania do innych zapachów z mainstremu jak np. Azzaro Wanted by Night. Parametry raczej średnie, bliżej im do EdT, Intense niż EdP. Będę dalej kontynuował testy, może się przekonam, bardzo chciałbym lubić Ideal Extreme.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post21 maja 2020, 19:43 - Cz

KrzysiekPL napisał(a):można było wyczuć jakąś jakość Guerlaina, ich DNA, "guerlinade"

Ja to znajduję w liniach butikowych i w wintydżach :oops:

KrzysiekPL

Forumowicz

Post21 maja 2020, 20:22 - Cz

Nie twierdzę, że którykolwiek zapach z linii Ideal zbliża się do poziomu Tonka Imperiale czy Shalimar, ale mam wrażenie że niektóre należą do "mainstream +" i mają w sobie coś unikalnego, a przy tym bardzo "Guerlainowego".

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post22 maja 2020, 06:41 - Pt

Nosiłem go wczoraj cały dzień i pozostaję przy moim pierwszym wrażeniu, kompozycja niczym się nie wyróżnia, nie zachwyca i nie przekonuje mnie. Myślę, że to też poniekąd z tego powodu, że staję się już trochę bardziej wybredny. Zapach jest dobry. Ale nic poza tym. Chociaż wśród obecnie powstających kompozycji nie tak łatwo jest zrobić zwyczajnie dobry zapach. Większość jednak w mainstreamie to gnioty :P
Foliowy Ranger

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 maja 2020, 08:32 - Pt

Może kolejny flanker Cię zadowoli? Bo to, że będzie, to raczej pewne. Pozostały jeszcze kombinacje nazw do wykorzystania, więc zapewne nie omieszkają z tej furtki skorzystać. L'Homme Ideal Pure Parfum? L'Homme Ideal Eau Fresh? L'Homme Ideal Casual Chic?
Pole do popisu jest w tej kwestii ogromne :D .

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post22 maja 2020, 08:39 - Pt

I to jest właśnie zabieg, którego chyba nigdy nie będę w stanie zaakceptować, chociaż z jego zrozumieniem nie mam najmniejszego problemu ;)
Masowa produkcja flankerów.
Najczęściej pierwsze dwa-trzy flankery są fajnym uzupełnieniem linii (np. edt, edp, cologne/sport/eau), natomiast kolejne to już zazwyczaj odcinanie kuponów.
Foliowy Ranger

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 maja 2020, 08:58 - Pt

Niestety końca flankerowego obłędu póki co nie widać. Ale to się po prostu kalkuluje, bo redukuje koszty lansowania nowego zapachu (ten sam flakon, zunifikowana kampania reklamowa) i ożywia zainteresowanie całą linią.

WMG

Forumowicz

Post20 lipca 2020, 18:50 - Pn

Czekałem aby przetestować stacjonarnie, dziś wrzuciłem solidnie na nadgarstek w D. (Cena - 100ml bodajże 545 zł :? ). Niestety rozczarowanie, lubie i posiadam duży flakon Ideal EDT, po składzie Extreme liczyłem na więcej. Przyzwoity zapach, ale mając zapas EDT nie widzę powodu, by kupować Extreme.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post20 lipca 2020, 19:07 - Pn

Czyli mówisz że D już posiada? Dobra wiadomość test musowy

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post20 lipca 2020, 21:50 - Pn

Czy jest podobny do któregoś z Ideali?

Niedługo ludzie zaczną mylić przez nazwy Ideal Extreme z Ideal L'Extreme, choć wizualnie łatwo je odróżnić.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

dawit123

Aktywny forumowicz

Post20 lipca 2020, 22:31 - Pn

Najbliżej mu do EDP.

WMG

Forumowicz

Post20 lipca 2020, 23:45 - Pn

Tak, w zeszłym tygodniu jeszcze nie było, dziś w gdańskiej Galerii Bałtyckiej był już na półce - o dziwo nie w nowościach a jedynie obok reszty linii Ideal.

W moim odczuciu jest bliski zarówno EDP (chociaż mniej słodszy) i EDT. Muszę przyznać, że trwałość ma mega, psikniety po południu, minęło juz wiele godzin, kilkukrotnie myłem ręce, w tym chciałem wieczorem zmyć go zupełnie a on dalej wyczuwalny.

Jednak zdania nie zmieniłem - póki mam dużą butle EDT nie widze powodu by dokupywać wersję Extreme.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie