Teraz jest 25 października 2020, 05:51 - N

• Reklama

Gucci - Gucci Pour Homme (1976)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Post28 kwietnia 2012, 12:03 - So

Wykreowany w 1976 r. Gucci Pour Homme ma identyczną nazwę jak ten popularny na forum kadzidlany drewniak :)

Szczerze mówiąc to jestem w szoku. Nie wiem, czy faktycznie w miniaturce znajduje się Gucci Pour Homme (oryginalna miniaturka) - wierzę, że tak. Dlaczego zatem jestem w szoku? Ano dlatego, że pachnie identycznie jak zapach opisywany przeze mnie tutaj. Oczywiście są drobne różnice w dalszej fazie zapachu, ale zakładając, że wącham właśnie Gucia, to są to zapachy wręcz bliźniacze. Otwarcie jest identyczne, potem jest trochę minimalnych różnic. Wspaniałe skórzane szyprowce. W zasadzie w tym momencie, nie wiem co więcej napisać, skoro już wszystko opisałem przy okazji Ferre?

W świetle porównania tych dwóch zapachów wygrywa Gianfranco Ferre (jest subtelniejszy i lepiej skonstruowany w dalszej fazie).

Szok.

Nuty głowy: lawenda, bergamotka, cytryna amalfi, bazylia.
Nuty serca: goździk, irys, jaśmin, geranium, drzewo sandałowe, paczula, cedr virginia, przyprawy, pieprz.
Baza: piżmo, francuskie labdanum, mech dębowy, ambra, fasolka tonka, wanilia, skóra.

Obrazek

FourOfKind

Re: Gucci - Gucci Pour Homme (1976)

Post28 kwietnia 2012, 12:59 - So

Naprawdę nie wiem o co tu chodzi. Albo Gianfranco Ferre odkupił formułę od Gucia, albo bezczelnie ją zerżnął i nieco poprawił 8-) Jest jeszcze opcja, że ktoś wlał do buteleczki inny zapach :) Muszę poczytać na basenotes o tym zapachu.

FourOfKind

Post28 kwietnia 2012, 13:42 - So

Baza idzie w stronę Hermes Equipage, a więc trochę inaczej niż Gianfranco Ferre for Man, ale dalej bardzo blisko.

Na zagramanicznych (póki co nie znalazłem) stronach nikt nie wyczuwa podobieństwa tych dwóch, a wg mnie to są bliźniacze zapachy.

Co to ma znaczyć? :P

FourOfKind

Post30 kwietnia 2012, 09:36 - Pn

Oceniłem na "5".

FourOfKind

Post01 maja 2012, 21:07 - Wt

Dzisiaj ponownie zaaplikowałem Gucci i trochę zmieniam zdanie. Początek to wypisz wymaluj Gianfranco Ferre, ale dalej to już klimat pomiędzy nim, a Hermes Equipage. Skórzanie i niezwykle przyjemnie.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post01 maja 2012, 21:09 - Wt

FourOfKind napisał(a):Dzisiaj ponownie zaaplikowałem Gucci i trochę zmieniam zdanie. Początek to wypisz wymaluj Gianfranco Ferre, ale dalej to już klimat pomiędzy nim, a Hermes Equipage. Skórzanie i niezwykle przyjemnie.

Mi ten Gucci (spokojnie - to oryginał :-)), przypomina z kolei Bel Ami Hermesa, z Equipagem nie mając wiele wspólnego...

FourOfKind

Post01 maja 2012, 21:45 - Wt

Bingo! Właśnie zastanawiałem się, co jeszcze mi przypomina i jest to Bel Ami. Co ciekawe, kojarzy mi się również ze skórzaną i nieco goździkową bazą Equipage właśnie.

Powrót do Perfumy męskie