Teraz jest 22 października 2020, 01:34 - Cz

• Reklama

Carolina Herrera - 212 for men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Carolina Herrera - 212 for men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
2%
2 - Słaby
3
1%
3 - Przeciętny
18
9%
4 - Dobry
48
23%
5 - Bardzo dobry
95
45%
6 - Genialny
40
19%

Liczba głosów : 209

• Autor
  • Wiadomość

buk

Carolina Herrera - 212 for men

Post24 kwietnia 2012, 14:21 - Wt

Mamy na nazym potForum opisane wariacje tego zapachu, nie mamy - dziw nad dziwy - oryginału.

Zapach cholernie popularny, może nawet oklepany. Mimo to, a może właśnie dlatego, naprawdę dobry. Niby zielony, ale złamany piżmem i odrobiną dymu; niby świeży, ale nie banalny, potrafiący pokazać pazur. Sprawdza się w lato, ale i w chłodniejsze dni jest dobrą propozycją - dzieje się tak zapewne z powodu jego złożoności. 212 zmienia swój charakter w czasie, jest jak sprawny i wesoły jazz band, który sprawia, że nóżka rytmicznie chodzi, ale potrafi też oryginalnie złamać rytm. Trwałość wiecej niż dobra - na mnie 8 do 10 godzin. Projekcja - stosowna, wyraźna, acz nie przesadna.

Używałem kiedyś namiętnie i w rok zużyłem 100 ml. Dziś odkopałem pusty flakon, bardzo fajny zresztą, i ostatnie kropelki zaaplikowałem sobie na te dni nieśmiałej wiosny. Ma w sobie coś - to chyba to niecodziennie podane piżmo - że nie mogę chwilami oderwać nosa od nadgarstka. Życzyłbym sobie i wam, by współczesne tzw. świeżaki komponowane były z taką klasą i wyczuciem, jak 212 for men.

Nie kupię raczej kolejnego flakonu, ale wystawiam w ankiecie (można prosić Panie Adminie? :) ) solidne 5. Moim zdaniem przerasta wszystkie późniejsze wariacje tego zapachu.

Nuty za blogiem fqjciora.

nuty głowy: przyprawy, lawenda, nuty zielone, olejek z gorzkiej pomarańczy
nuty serca: imbir, zielony pieprz, gardenia, fiołek, szałwia
nuty bazy: labdanum, drewno sandałowe, piżmo, drewno Guajac, wetiwer, kadzidło
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

RoQ

Super Perfumaniak

Re: Carolina Herrera - 212 for men

Post24 kwietnia 2012, 14:38 - Wt

Można nazywać ten zapach klasyką, ale tylko dlatego, że klasycznie leży w dłoni, bo sam zapach reprezentuje typową współczesną nijakość...
Parokrotnie podchodziłem do 212 i za każdym razem nie znalazłem w tym zapachu NIC, co wybijało by go ponad przeciętność.
Zacząłem nawet obwiniać swój nos za jego małą czułość.
Próbowałem w różnych warunkach pogodowych, w różnych porach roku i dnia, żeby wreszcie utrafić w jego punkt "G".
I... NIC... On chyba nie ma punktu "G". Trawiasty świeżak, jakich wiele na rynku. Jakbym leżał z nosem na stadionie.
Gdyby dodać do tego jeszcze domieszkę zapachu ogórka, można by sprzedawać go w kioskach "Ruch".
Teraz, bardziej od zapachu fascynuje mnie, skąd jego ogromna popularność, ale to chyba raczej dylemat dla speców od marketingu...
Jeno flakon fajny...
Ode mnie będzie trója.

buk

Post24 kwietnia 2012, 14:41 - Wt

RoQ napisał(a):Można nazywać ten zapach klasyką, ale tylko dlatego, że klasycznie leży w dłoni, bo sam zapach reprezentuje typową współczesną nijakość...
Parokrotnie podchodziłem do 212 i za każdym razem nie znalazłem w tym zapachu NIC, co wybijało by go ponad przeciętność.
Zacząłem nawet obwiniać swój nos za jego małą czułość.
Próbowałem w różnych warunkach pogodowych, w różnych porach roku i dnia, żeby wreszcie utrafić w jego punkt "G".
I... NIC... On chyba nie ma punktu "G". Trawiasty świeżak, jakich wiele na rynku. Jakbym leżał z nosem na stadionie.
Gdyby dodać do tego jeszcze domieszkę zapachu ogórka, można by sprzedawać go w kioskach "Ruch".
Teraz, bardziej od zapachu fascynuje mnie, skąd jego ogromna popularność, ale to chyba raczej dylemat dla speców od marketingu...
Jeno flakon fajny...
Ode mnie będzie trója.

Nie wyczuwam w nim dziada z brodą. Nie rozumiem dlaczego ci nie podszedł...

8-)

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 kwietnia 2012, 14:42 - Wt

Na pewno nie jest taki, jak większość swieżaków. Ja podobnego, cokolwiek, co można by pomylić do tej pory nie poczulem. Świeży, ale dość niebanalny. Trwałość na mnie bardzo dobra, to samo z projekcją. :-)

RoQ

Super Perfumaniak

Post24 kwietnia 2012, 14:44 - Wt

Dziada w nim nie ma :mrgreen:
Jest za to sok z trawy w alkoholu...

buk

Post24 kwietnia 2012, 14:52 - Wt

RoQ napisał(a):Dziada w nim nie ma :mrgreen:
Jest za to sok z trawy w alkoholu...

Sok z trawy w alkoholu znajdziemy, dajmy na to, we flaszce CK Truth. O 212 można powiedzieć wiele, ale raczej nie to, że jest nijaki. On jest właśnie "jakiś", ma charakter i jest rozpoznawalny, wyrazisty. Inna sprawa, że nie każdemu musi to podejść, i OK.

kamolskee

Perfumaniak

Post24 kwietnia 2012, 14:57 - Wt

RoQ napisał(a):Trawiasty świeżak, jakich wiele na rynku. Jakbym leżał z nosem na stadionie.

Dziwne w sumie co piszesz, ale o tym na końcu. Zapach pokochałem swego czasu - dzisiaj używam lepszych jakościowo Creedów, ale CH212 jest tylko jeden (mam jeszcze ~15 ml wersji On Ice). Bardzo podoba mi się otwarcie - długo czuć nutę świeżo skoszonej trawy i owocowej gumy do żucia (ta "gumowatość" trochę podobna do GIT-a). I przełamująca się cytryna - po prostu bosko jak na mainstream. Nie używam już CH namiętnie jak kiedyś, bo chyba nie chcę być z nim mimo wszystko identyfikowany - jest zbyt popularny, a ja chce być tylko jeden w moim mieście ;)
Co do "jakich wiele na stadionie" - dziwne, że szukałem odpowiednika CH212 (jeszce zanim wpadłem na to forum i nie znałem niszy). Przeszukałem prawie wszystkie większe perfumerie stacjonarne w Bydgoszczy, Toruniu (tam byłem przelotem, ale skorzystałem z trzech) oraz Wrocławiu (było ich kilka) - żadna z konsultantek nie potrafiła podać "odpowiednika" CH212! Zależało mi na nucie świeżo skoszonej trawy - pozostały różne wariacje na temat CH212 jak wersje limitowane On Ice czy też Splash. Daję mocne 5, bo to dla mnie jeden z najlepszych mainstreamowców.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post24 kwietnia 2012, 15:11 - Wt

Rzeczywiście dziwne, że ten świetny zapach nie miał dotąd swojego tematu. Mam wrażenie, że na starym forum całkiem dużo się o nim mówiło.

Absolutnie wyjątkowa i oryginalna rzecz. Nie znam nic podobnego. Jedyny mankament to to, że rozwój zapachu nie przynosi już nic ciekawszego od wspaniałego otwarcia. Mimo wszytko myślę, że oceniłbym go na "6", ewentualnie co najmniej na "5".

charliefrown

Forumowicz

Post24 kwietnia 2012, 19:03 - Wt

Bardzo przyjemny zapach, z tego co pamiętam nie jest to dzieło jakiegoś jednego zapachowego Demiurga, lecz praca zespołowa. Wielki plus za rześkie otwarcie i zaskakującą dobrą trwałość, zawsze dziwię się, gdy po 8h od aplikacji czuję piżmo 212. Minusem dla mnie jest jednoliniowość i brak wyrazistego - przynajmniej dla mnie - "znaku firmowego" w tej kompozycji, pewne reminiscencje 212 czuję czasami na ulicy w cytrusowych świeżakach. Jakkolwiek tym innym produktom do 212 brakuje jakąś milę długości, to aura pozostaje zbliżona.

Z powodu wspomnianego braku "wyróżnika", zamiast uzupełnienia zapasów 212, wybieram zakup wprowadzonego o rok wcześniej i nieco już zapomnianego Emporio LUI, który moim zdaniem należy do tej samej kategorii zapachów z racji wspólnego drzewnego mianownika i świeżych ozdobników. Wprawdzie brak tutaj analogicznej trwałości, jednak pierwszego Emporio nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. O wiele lepszy wybór na "signature scent" niż 212.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post25 kwietnia 2012, 05:53 - Śr

Chyba żaden zapach jaki miałem nie robił takiego wrażenia na kobietach jak ten. Ja od siebie oceniam go jednak na 4+ czegoś mi brakuje w nim...może lepszej trwałości.

Peter

Post25 kwietnia 2012, 08:51 - Śr

Charakterystyczny rzeczywiście jest,ja również nie spotkałem się do tej pory z niczym podobnym na rynku-trwałość mogłaby być trochę lepsza,aczkolwiek nie jest najgorzej.Ogólnie daję mu 4-kę ;)

elpolako

Aktywny forumowicz

Post25 kwietnia 2012, 09:29 - Śr

Ja daje mocne 5. Otwarcie zapachu jest genialne a później robi się za słodki. Na lato i gorące dni sprawdza się idealnie. Klasyk.

Rossi

Aktywny forumowicz

Post25 kwietnia 2012, 09:35 - Śr

Daję mocną "piątkę".
Zapach na mnie wytrzymuje ok 8-10 godzin.
Jeden obok Gucci PH II moich sztandarowych zapachów do których wracam.
No i co z tego że tak zapach oklepany dla mas. Idzie lato... :D

buk

Post25 kwietnia 2012, 11:35 - Śr

Wczoraj wytrzymał na mnie od 7 rano do 21.

buk

Post26 kwietnia 2012, 11:48 - Cz

O Adminie, czy można prosić o ankietę. Sługa uniżony prosi, i niech twe kozy dają kaszmir najczystszy, puszysty niczem świeżo ubita śmietana, niech twe pola złocą się kłosem strzelistym a przyjaciele darzą miłością i szacunkiem. O! 8-)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post26 kwietnia 2012, 13:07 - Cz

buk napisał(a):O Adminie, czy można prosić o ankietę. Sługa uniżony prosi, i niech twe kozy dają kaszmir najczystszy, puszysty niczem świeżo ubita śmietana, niech twe pola złocą się kłosem strzelistym a przyjaciele darzą miłością i szacunkiem. O! 8-)

ciekawe czy Niszka lub fqjcior zareaguje ? :mrgreen:

RoQ

Super Perfumaniak

Post26 kwietnia 2012, 13:48 - Cz

kwiatek napisał(a):
buk napisał(a):O Adminie, czy można prosić o ankietę. Sługa uniżony prosi, i niech twe kozy dają kaszmir najczystszy, puszysty niczem świeżo ubita śmietana, niech twe pola złocą się kłosem strzelistym a przyjaciele darzą miłością i szacunkiem. O! 8-)

ciekawe czy Niszka lub fqjcior zareaguje ? :mrgreen:

Z tego co się orientuję, to oni chyba nie mają kóz...

FourOfKind

Post07 maja 2012, 12:17 - Pn

Co prawda nie jestem adminem, ale dodałem ankietę i oceniłem na "4" :)

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post09 maja 2012, 19:00 - Śr

spotkaliście się z taką butelką?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

ironiczny

Post09 maja 2012, 19:10 - Śr

marcel777 napisał(a):spotkaliście się z taką butelką?

To damska 212.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie