Teraz jest 24 października 2020, 14:55 - So

• Reklama

Davidoff - Davidoff (1984)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Davidoff - Davidoff

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
4%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
9%
5 - Bardzo dobry
6
26%
6 - Genialny
14
61%

Liczba głosów : 23

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Davidoff - Davidoff (1984)

Post19 kwietnia 2012, 21:39 - Cz

Powiem szczerze, że nie znam tego zapachu i liczę, że fqjcior coś napisze, tym bardziej, że na blogu nie znalazłem nic na jego temat (no dobra, znalazłem na Wizażu, ale nalegam!).

Wykreowany w 1984 r. Davidoff Davidoff klasyfikowany jest jako aromatyczne fougere. Twórcą jest Edouard Flechier, odpowiedzialny za Montana Parfum d'Homme czy Aramis Havana. Nie bez kozery wspominam o tych zapachach, ponieważ oba są do siebie bardzo podobne. Aramis Havana jest zapachem bogatym w tytoń, ponoć Davidoff również. Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekaw tej kompozycji, ponieważ gdy jeszcze paliłem, to właśnie papierosy Davidoffa. Na szczęście od dwóch lat jestem "czysty" :D Czuję, że to mógłby być zapach, który by mnie porwał.

Nuty głowy: bylica, limonka, bazylia, cytryna.
Nuty serca: goździk, korzeń irysa, tymianek, róża.
Baza: wetyweria, ambra, skóra, paczula, kastoreum, mech dębowy.

Obrazek
Ostatnio edytowano 27 kwietnia 2012, 18:47 - Pt przez FourOfKind, łącznie edytowano 2 razy

demonaz

Forumowicz

Re: Davidoff - Davidoff (1984)

Post20 kwietnia 2012, 08:38 - Pt

Oldschool ale w dobrym stylu, myślę ,że by Cię porwał. ;)

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 kwietnia 2012, 22:24 - Pt

Dwa zapachy zostały mi do poznania.Davidoff Pierwszy i obłąkany podobno z lekka Salvador Dali Homme.Moge sie wymienic na jakies próbki.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post20 kwietnia 2012, 22:33 - Pt

Davidoff pierwszy też mi chodzi po głowie. Ale chyba już nie poznam. Mało tego jest i już dawno wycofany. Ceny kosmiczne.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post20 kwietnia 2012, 22:35 - Pt

Four - ten zapach Cię nie porwie. On Cię powali i zdruzgocze ;-) Jest doskonały. Może coś skrobnę o nim wkrótce. Ale póki co mam do Ciebie pytanie - skąd masz informacje, że to Fleicher zrobił Havana i tego Davidoffa?

FourOfKind

Post20 kwietnia 2012, 22:38 - Pt

Chociażby stąd :lol:

http://www.fragrantica.com/noses/Edouard_Flechier.html

Czytając o tym, że jest doskonały poczułem uderzenie gorąca i zacisnęły mi się pięści. Kto wycofał ten zapach?!

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post20 kwietnia 2012, 22:44 - Pt

FourOfKind napisał(a):Chociażby stąd :lol:

http://www.fragrantica.com/noses/Edouard_Flechier.html

A to nie znam... ;-)

Z tym, że tam Havana Reserva jest, a nie Havana, ale jak tak wącham Havanę i Davidoffa, to wierzę, że to faktycznie on.

Czytając o tym, że jest doskonały poczułem uderzenie gorąca i zacisnęły mi się pięści. Kto wycofał ten zapach?!

Właśnie, kto?? :(

FourOfKind

Post20 kwietnia 2012, 22:55 - Pt

fqjcior napisał(a):
Z tym, że tam Havana Reserva jest

Ponoć prawie to samo. Zrobił też Montanę, a to też podobne do Aramis Havana.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post20 kwietnia 2012, 22:58 - Pt

Wszytko, co mówicie o tym zapachu, brzmi bardzo interesująco, Chłopaki, ale gdzie obecnie można go dostać? :|

FourOfKind

Post20 kwietnia 2012, 23:02 - Pt

Widziałem kiedyś na ebay, ale cena szok.

Liczyłem na to, że fqjcior napisze, że Havana to zamiennik, albo lepsza :lol:

Ray, to też pozycja obowiązkowa!

RayFlash

Super Perfumaniak

Post20 kwietnia 2012, 23:04 - Pt

:D

Skoro tak, to ja liczę na to samo, co Ty. :D

FourOfKind

Post20 kwietnia 2012, 23:08 - Pt

Chociaż po recenzjach na "zachodzie" (bo w PL poza fqjciorem mało kto na blogu kocha klasykę. Inni nawet Ungaro 3 nazywają zapachem nie do noszenia w XXI w. - blog "Niemęska pięciolinia" ) to wiem, że niestety tak nie jest :lol:

FourOfKind

Post21 kwietnia 2012, 11:45 - So

EDIT - zmieniłem nuty serca i bazy zgodnie z tym co jest na OsMoz - teraz wydają się być bardziej prawidłowe (porównanie do Antaeusa).

buk

Post21 kwietnia 2012, 15:40 - So

FourOfKind napisał(a):Chociaż po recenzjach na "zachodzie" (bo w PL poza fqjciorem mało kto na blogu kocha klasykę. Inni nawet Ungaro 3 nazywają zapachem nie do noszenia w XXI w. - blog "Niemęska pięciolinia" ) to wiem, że niestety tak nie jest :lol:

Hehe! W dyszkię żeś Pan utrafił! :lol: 8-)

FourOfKind

Post21 kwietnia 2012, 15:42 - So

Szczerze powiem, że liczyłem na to, że ktoś zauważy.... :mrgreen:

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post21 kwietnia 2012, 15:47 - So

Się wtrącę. Ogólnie na tamtym blogu (który nota bene Four dobrze nazwałeś) depcze się różne piękne i klasyczne pachnidła i przyrównuje do zapachu kurzu.

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 kwietnia 2012, 20:57 - So

Może być ciekawie.Flakon elegancki i prosty.Zawartość pewnie niczego sobie.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post21 kwietnia 2012, 21:27 - So

Niedługo się robe przekonamy 8-) Myślę, że to będzie sensowny zapach. Szkoda tylko, że firma Davidoff wycofuje dobre zapachy. Classic, Zino, Relax, a zostawia tandetę w dużej mierze.

FourOfKind

Post27 kwietnia 2012, 21:00 - Pt

Dzisiaj poznałem ten wycofany już zapach. Miałem duże oczekiwania wobec niego, po tym co przeczytałem tu i tam ;)

Otwarcie Davidoffa to bylica okraszona cytryną i limonką, przy czym samej bylicy jest tutaj sporo. W sercu zapach zaczyna się zmieniać i do gry dochodzi korzeń irysa wraz z goździkiem i tymiankiem. W tej części Davidoff zaczyna przypominać Antaeusa, ale także dość mocno zaczyna przebijać się castoreum, które kieruje całość w stronę Dior Jules, czy Robert Piguet Bandit. W przeciwieństwie do Jules, Davidoff nie jest brutalny i castoreum (doprawione ziołami) w bazie zaczyna delikatnie osiadać i daje znać o sobie tylko przy głębszym powąchaniu. Sama zaś baza to prawdziwa poezja... Nie wiem czy w składzie jest tytoń, ale baza dla mnie jest skórzano-tytoniowa. Oczywiście, nie o naturalistycznej skórze tutaj mówimy. Nie o takiej jak ta w Knize Ten (jak ten zapach wiernie oddaje woń skóry :shock: ), czy Cuir Ottoman (podobnie jak Knize, ale zepsuty irysem ;) ). Skóra, której doświadczymy w Davidoff wpisuje się w nurt skórzanych szyprów, a dokładniej mam na myśli tutaj Chanel Anteus, ale jeszcze dokładniej Oscar de la Renta Pour Lui. Nie jest jednak słodka i kremowa jak w Renciście. Dla mnie to woń skórzanej kurtki po pobycie w palarni i wietrzeniu na zewnątrz. Rzecz absolutnie genialna! To chyba jeden z ciekawszych akordow bazy jakie znam. Nie muszę chyba dodawać, że bardzo mi ten zapach przypadł do gustu. Tytoń w tym zapachu nie jest jakoś szczególnie naturalistyczny, ale bardzo bardzo wyraźny. Nazwałbym go tytoniowym akordem bazy, ale mówiąc szczerze tak podany tytoń najbardziej do mnie przemawia. Nie Kors, nie Polo (tabaka?) a Davidoff Davidoff i Aramis Havana mają w sobie taką woń tytoniu jaką lubię najbardziej.

Obiektywnie, Davidoff z 1984 r. nie jest lepszy od takich kompozycji jak Chanel Antaeus, czy (nawet nowy) Givenchy Gentleman. Jednak w moim prywatnym rankingu zapach znajduje się tuż za nimi.

FourOfKind

Post28 kwietnia 2012, 11:10 - So

Dzisiejszy test globalny tylko potwierdził ogólny odbiór zapachu. W sercu czuć podobieństwo do Antaeusa (tymianek i pewnie kilka innych składników ;) ). W takiej temperaturze serce zapachu było bardzo intensywne i przyjemne. Baza to tytoń, drzewa i castoreum. Samo castoreum przy aplikacji jest mniej wyczuwalne niż przy teście przegubowo / nadgarstkowym, ale gdy zapach wchodzi w akord bazy jest dość intensywne i przypomina, jak już napisałem wczoraj, Dior Jules. Potem łagodnieje. Jednak dość wyraźnie daje o sobie znać wraz z podniesieniem się temperatury skóry.

Oceniłem Davidoffa na "6". Szkoda, że już go nie produkują, bo to iście męska rzecz. Czekam na relację fqjciora :)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie