Teraz jest 26 października 2020, 20:12 - Pn

• Reklama

Bourjois - Masculin Equateur

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
33%
4 - Dobry
2
67%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post19 kwietnia 2012, 12:57 - Cz

Obrazek
premiera: 1993r.

głowa: geranium, cytryna, mandarynka
serce: lawenda, mięta
baza: sandałowiec

na fragrantice podają, iż prócz pana F. Demachy'ego za ich zapachami stoją też Ernest Beaux i Jacques Polge
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Re: Bourjois - Masculin Equateur

Post04 września 2012, 16:09 - Wt

zakupiłem niedawno;
od kilku tygodni testuję co parę dni;
wnioski takie:
fajny i prosty zapach na co dzień, dla raczej dojrzałego faceta;
na początku dużo cytrusów, ale takich poważniejszych, gorzko-słodkawych; potem mieszają się z drzewem sandałowca i tak już pozostaje do końca, słabnąc sobie powoli;
według mnie Equateur lepszy jest z koszulą niż z t-shirtem;
w mojej opinii lepiej sprawuje się gdy temperatura poniżej 25 st.C - było kilka chłodniejszych dni i wtedy zapach najbardziej mi odpowiadał;
mało tego - mam wrażenie, że na kimś podobał by mi się bardziej;
skąd ten pomysł?
otóż jakiś czas temu złaziłem po schodach na wieczorny (właściwie nocny, bo blisko północy było) spacer, a przed wyjściem zapodałem parę chmurek - było dużo chłodniej, niż przez ostatnie dni i byłem ciekaw, jak będę go wtedy odbierał;
no wiec polazłem sobie te parę pięter w dół; za pół godzinki wracałem tą samą drogą; coś bardzo fajnie pachniało w powietrzu i zastanawiałem się, co to tak pachnie; następnego dnia od rana było chłodniej, więc od rana zaaplikowałem sobie Equateur'a; znowu z psiakiem polazłem schodami w dół - tym razem rano; i wracając za niedługo tą samą drogą znowu poczułem ten fajny zapach, co poprzedniego wieczora; wtedy dotarło do mnie, że to kurde mnie tak czuć;
najlepsze jest to, że zapach w powietrzu zdaje mi się fajniejszy, niż na mojej skórze;
w każdym razie tak to wyglądało;
no i sam się też wtedy przekonałem, że Equateur posiada ogon;
całkiem nieźle wydane 37 zł, wziąwszy pod uwagę 100ml bardzo fajnego, codziennego, nieskomplikowanego pachnidła :)
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

karoluss91

Aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2013, 19:07 - Pn

Po kilku testach postanowiłem podzielić się z wami spostrzeżeniami odnośnie tego zapachu. Hmm więc tak, otwarcie jak dla mnie nie do zniesienia: szaletowa cytryna w dodatku mocno projektująca ... Po około 30min-1h robi się jednak przyjemniej, lecz dalej mocno wyczuwalna jest cytryna ... Jak dla mnie słodko - gorzki świeżaczek na codzień, moim zdaniem jednak bardziej pasowałby do mojego ojca niż do mnie :) (ja trochę po 20stce, tata po 50tce) Ocena w ankiecie, dam mu jeszcze szanse, ale na dzień dzisiejszy ma z mojej strony 3 (byłoby lepiej gdyby nie to otwarcie, dla mnie nie do przebrnięcia narazie ... )

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 marca 2015, 07:49 - Pt

Mam go na sobie od świtu. Otwarcie be. Po 1-2h robi się aromaterapeutycznie i nastaje przyjemność obcowania. Nic nachalnego. Ja jestem już "50" i jestem ojcem, ale to żadne kryterium. Jak mam ochotę to milionem się skropię niczym szesnastolatek.

Powrót do Perfumy męskie