Teraz jest 21 października 2020, 20:15 - Śr

• Reklama

EIGHT & BOB - Rolls Royce & Bentley

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena EIGHT & BOB - Rolls Royce & Bentley (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Post26 marca 2020, 14:55 - Cz

rok wydania:
2019
nuty: wetyweria, tonka

Obrazek

Niewiele jest w sieci informacji na temat tego zapachu. Quality opisuje go na swoim blogu jako "Orientalno-drzewną, ciepłą i elegancką kompozycję z wyraźnymi nutami wetiweru, bobu tonka i piżma". Jest w tym na pewno sporo prawdy, ale też nie cała.
Trochę się obawiałem tego zapachu, bo połączenie tonki (której zazwyczaj nie lubię) i wetywerii sugerowało zpachową bliskość np. z YR Cuir Vetiver. Tak się na szczęście nie stało. Przede wszystkim tonka pachnie tu "nietonkowo" - zamiast mdłej słodyczy jest w niej więcej gorzkich i migdałowych niuansów. Połączenie z czysto i świeżo pachnącą wetywerią jest tu naprawdę wprawnie zrealizowane. Ale najlepsze w tej kompozycji jest to, że to zdecydownie nie koniec zawartych nut. Jest tu z pewnością sporo białych, czystych piżm, odrobina cytrusów w otwarciu i zapewne jeszcze plejada innych, bo RR&B ma w sobie naprawdę sporo z charakterystycznej czystości znanej z Infusion d'Homme Prady. I właśnie ta czystość w połączeniu ze świetnie zbalansowanym i wygładzonym duetem nut przewodnich stanowi o sile tego zapachu.
Bardzo przypadł mi ten zapach do gustu. Tym bardziej szkoda, że trafił do limitowanej serii. Jego cena powinna być tak z 5x niższa.
5/6

bejo82

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: EIGHT & BOB - Rolls Royce & Bentley

Post31 marca 2020, 17:40 - Wt

Podobno bliźniaczy zapach do Nuit de Megeve, czy ktoś potwierdzi lub zdementuje?

wahoo

Perfumaniak

Post31 marca 2020, 20:52 - Wt

Nie znałem Nuit de Megeve, ale przypomniałem sobie, że gdzieś powinienem mieć sampla z Q.
Znalazłem, sprawdziłem i faktycznie: okazało się, że piałem z zachwytu nad inną kompozycją. Oba zapachy są praktycznie nieodróżnialne, nawet nadgarstkowo. Także moja opinia i ocena należy się wcześniejszemu zapachowi.
A Eight&Bob należy się bura za taki numer - mogli przynajmniej pokusić się o choćby lekki tuning tego zapachu skoro postanowili wydać go w tak limitowanej wersji sygnowanej tak nobliwą marką jak Rolls Royce.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 kwietnia 2020, 09:08 - Śr

Kombinują jak koń pod górę, żeby tylko sprzedać to samo dwa razy. A do tego ponad trzy stówy drożej.
Słabe to.

Powrót do Perfumy unisex