Teraz jest 20 października 2020, 20:34 - Wt

• Reklama

Irie - Hemera

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Irie - Hemera (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
3
100%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Irie - Hemera

Post18 marca 2020, 21:42 - Śr

Irie - Hemera
rok wydania:
2015
nuty: eukaliptus, mięta, igły sosnowe, skóra, tytoń, olibanum i mirra

Obrazek

Zdecydowanie jeden z najlepszych zapachów, spośród tych które nie doczekały się własnego wątku na forum.
Sam zapach świetnie opisał Szef. Od siebie mogę jeszcze dodać, że pomimo dość krótkiej oficjalnej listy nut, Hemera jest zapachem bardzo zmiennym, mocno ewoluującym i pokazującym niejedno perfumeryjne oblicze, co zdecydowanie nie ułatwia jednoznacznego przypisania do tej czy innej grupy zapachowej. A to co najbardziej mnie w tym zapachu urzekło (i co sam zauważyłem i zrozumiałem dopiero po wielu testach) to to, że przez większą część trwania na skórze w tle wyczuwalna jest delikatna barbershopowa nuta - naprawdę świetny i celny zabieg w przypadku tej kompozycji.
Szkoda że zapachy Irie są tak trudno i sporadycznie dostępne, ale liczę na to, że kiedyś uda mi się zdobyć własny flakon Hemery.
5+/6

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Irie - Hemera

Post19 marca 2020, 03:22 - Cz

Fajnie, Maćku, że zakładasz wątki o takich pachnidłach.
Dla mnie to prawdziwe dzieło sztuki perfumeryjnej.
Jest W nim wszystko, co cenię. Przemyślana i harmonijna kompozycja, interesująca zmienność na skórze, wyczuwalna jakość składników, szlachetnr brzmienie i komfort użytkowania.
Mimo braku bezpośredniego bliskiego podobieństwa, dla mnie to konkurencja dla Enigmy od Roja Dove.
Naprawdę bardzo zacne, mało znane perfumy.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post19 marca 2020, 09:18 - Cz

Hemera to zaraz obok Hephaistosa najwspanialszy zapach Irie. I prawdopodobnie najbardziej z całej stawki wyrafinowany.
Przede wszystkim jest to zapach, który trudno zakwalifikować do jakiejkolwiek kategorii. Hemera pachnie szalenie oryginalnie, a jednocześnie to stuprocentowe perfumy, a nie jakiś ekstrawagancki eksperyment olfaktoryczny epatujący dziwnością.

Hemera to pachnidło złożone, ale jednocześnie nieprzekombinowane oraz nieprzytłaczające niepotrzebną mnogością składników. Paradoksalnie jednak trudne do opisania. Z całą pewnością jednak bardzo klarowne w przekazie. Hemera oficjalnie klasyfikowana jako aromatyczno-fougere, w rzeczywistości jest pachnidłem o ziołowym charakterze, z wyraźnie zaznaczoną nutą tytoniową. Istotnym elementem zdają się być także sosnowe igły, znakomicie korespondujące z ewidentnie żywicznym aspektem, który w tej kompozycji również ma swój niezaprzeczalny udział.
Aromatyczne zioła, leśna żywiczność, subtelna dymność i ta enigmatyczna wycofana nuta a la barbershop o której wspomina wahoo, czynią z Hemery zapach na wskroś unikalny.

W końcowym rezultacie otrzymujemy pachnidło trudne do sklasyfikowania, nieco zaskakujące, ale absolutnie nie naznaczone częstym w niszy epatowaniem turpizmem. I to jest ogromny atut Hemery.
Znakomitej całości dopełniają bardzo dobre parametry z trwałością na poziomie 10 godzin oraz wyraźnie zauważalną, ale nie przytłaczającą projekcją.
Ocena; "6".

medwood

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 maja 2020, 13:46 - Śr

Jest ktos, kto moglby podzielic sie malym sampelkiem dowolna ilosc, nawet flaszeczke odkupie.

leonidas

Forumowicz

Post27 maja 2020, 14:18 - Śr

Sprawdzę czy mam jeszcze sampla, odezwę się , flaszkę sprzedałem dawno temu

Artplum

Sensei Perfuforum

Post27 maja 2020, 14:19 - Śr

Cookie13 napisał(a):Hemera to zaraz obok Hephaistosa najwspanialszy zapach Irie.

Przy czym, w przeciwieństwie do rzeczonego Hephaistosa, jest zapachem niekontrowersyjnym, "bezpiecznym" i komfortowym w noszeniu, podobającym się otoczeniu i zbierającym pochlebne opinie.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post27 maja 2020, 15:45 - Śr

A Hephaistos uchodzi za kontrowersyjny zapach?
W sumie, to nawet chciałbym, chociaż osobiście odbieram go jako niekontrowersyjnego. Nawet ta lekko fizjologiczna nuta kminu jest wyważona i nie wnosi dysonansu do tych bardzo poukładanych, ale i złożonych perfum.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post27 maja 2020, 18:17 - Śr

Cookie13 napisał(a):A Hephaistos uchodzi za kontrowersyjny zapach?

Nie wiem :P
Wiem natomiast, że dla mnie jest dużo trudniejszy, niż Hemera.
Pamiętam, że oswajałem go dosyć długo, a na moim otoczeniu raczej nie zrobił dobrego wrażenia.
Powiedziałbym, że jest on raczej dla bardziej zaprawionych w bojach nosów.
Hemera natomiast od razu przypadła mi do gustu, nie miałem żadnego problemu z noszeniem jej i wzbudziła też pozytywne reakcje otoczenia.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 maja 2020, 08:03 - Cz

Niewykluczone, że masz słuszność (a moja natychmiastowa oraz bezwarunkowa akceptacja Hephaistosa jest uwarunkowana czysto subiektywnie). Nie uważasz jednak, że mimo wszystko Hemera jest zapachem dziwniejszym?

Artplum

Sensei Perfuforum

Post28 maja 2020, 11:35 - Cz

Jeśli będziemy rozpatrywać dziwność na poziomie cząstek elementarnych, to wyniki mogłyby być interesujące ;)
Jeśli zaś chodzi o rozumienie potoczne, to w Hemerze nie wyczuwam niczego "dziwnego".
Dla mnie ta kompozycja jest oryginalna, ale nie postrzegam jej jako udziwnionej.
Na mojej skórze to przyjemny, aromatyczny tytoniowiec z początkowymi akcentami orzeźwiającymi i cięższą, skórzano-żywiczną bazą.
Może nie dostrzegam żadnej dziwności dlatego, że od razu Hemera przypadła mi do gustu i łatwo ją zaakceptowałem.
A co dziwnego Ty w niej wyczuwasz?
Ostatnio edytowano 28 maja 2020, 22:12 - Cz przez Artplum, łącznie edytowano 1 raz
Artur

wahoo

Perfumaniak

Post28 maja 2020, 20:10 - Cz

W tej dyskusji stanę po stronie Artura. Z tych dwóch kompozycji Irie na miano dziwnej zasługuje moim zdaniem bardziej Hephaistos. Przy czym nadal jest to dziwność w pozytywnym tego słowa znaczeniu - podobnie jak jeszcze dziwniejsze, a równie doskonałe Study/Newsletter MeB.

Greg

Aktywny forumowicz

Post28 maja 2020, 20:11 - Cz

A ma ktoś odrobinę tej Hemery do odlania?

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex