Teraz jest 19 lipca 2019, 04:36 - Pt

• Reklama

Guerlain - Heritage

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Heritage (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
3
4%
3 - Przeciętny
1
1%
4 - Dobry
4
6%
5 - Bardzo dobry
26
36%
6 - Genialny
37
51%

Liczba głosów : 72

• Autor
  • Wiadomość

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Guerlain - Heritage

Post14 kwietnia 2012, 17:57 - So

Czyżby ten Guerlain nie miał tematu.

Piękny zapach od Guerlain i nikt spontanicznie się o nim nie wypowiada. Skład makabrycznie skomplikowany.
W związku z nawiedzeniem mojej osoby przez porównania, konsekwetnie podążam niekoniecznie dobrym tropem.
Mam skojarzenia z CK Obsession czy Must de Cartier i .... czekam na ripostę.
Obsession 1987, Heritage 1992, Must de Cartier 2000.
Każdy inny, a jednak mogą być dla siebie jakąś alternatywą. Głeboki, słodki, orientalny CKO, z kwiatami GH, przyprawowy Cartier.... a zasadniczo wszystko w nich razem.
Czas jest niezbyt właściwy, bo to zimowe typy, ale jakoś tak wyszło, tym bardziej, że wciąż popularny i w gorącej ofercie perfumerii.
Załączniki
heritage.jpeg
heritage.jpeg (5.82 KiB) Przeglądane 16991 razy

FourOfKind

Re: Guerlain - Heritage

Post14 kwietnia 2012, 19:12 - So

Uprzedziłeś mnie Krzysztofie. Miałem dziś pozakładać trochę tematów, ale nie wyszło tak jak chciałem. Jednym z zapachów miał być właśnie Heritage, którego brak odnotowałem również (swoją drogą, mało tematów ostatnio jest zakładanych w tym dziale). Co do skojarzeń z wymienionymi przez Ciebie to faktycznie Must ma w sobie coś z Heritage. Bohater wątku to dla mnie przede wszystkim lawenda, drzewa i kwiaty. Trwały i o mocnej projekcji. Bardzo klasyczny zapach, a najdziwniejsze jest to, że z 1992 r. Mi z kolei trochę kojarzy się z Santosem (i ja czekam na ripostę... ;) ). Kolejny doskonały zapach od Guerlain, jeszcze 2-3 lata temu bez problemu dostępny na półkach Sephora. Obecnie dawno go nie widziałem.

PS Możesz sam zakładać ankiety? :)

Krzysztof M.

Post14 kwietnia 2012, 23:36 - So

A ja go widziałem dzisiaj, w każdej syforce w Szczecinie jest.
A i butla Santosa u mnie stoi. Że też na taki genialny sposób nie wpadłem. Niebiański pomysł Four :lol:

Bach_rules!

Perfumaniak

Post15 kwietnia 2012, 10:53 - N

Zgadza się, też go widuję w szczecińskich Sephorach

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post15 kwietnia 2012, 17:58 - N

Jest w rzeszowskiej S. A moja ocena to mocne "5". Doceniam kompozycję, chociaż to nie " mój " zapach.

Krzysztof M.

Post16 kwietnia 2012, 07:26 - Pn

Zdobyłem na razie próbkę z Sephory, ale nie mogę się delektować, zakatarzony strasznie jestem.
Parę lat temu bardziej mi się spodobał niż Habit. Później zmieniłem zdanie. Może ponownie się nawrócę jak ozdrowieję.

Krzysztof M.

Post18 kwietnia 2012, 19:11 - Śr

Four ma racje, że coś łączy Santosa z Heritage, gdyby nieco mniej tytoniowo-waniliowej słodyczy Santosa....hm.

FourOfKind

Post18 kwietnia 2012, 19:16 - Śr

Cieszę się, że zauważyłeś te podobieństwo Krzysztofie. Bałem się, że wyda się to, że nie znam się na perfumach :lol:

Krzysztof M.

Post19 kwietnia 2012, 08:12 - Cz

FourOfKind napisał(a):Cieszę się, że zauważyłeś te podobieństwo Krzysztofie. Bałem się, że wyda się to, że nie znam się na perfumach :lol:

O to bym Cię nie podejrzewał :)

FourOfKind

Post14 maja 2012, 20:23 - Pn

Oceniłem na "6", bo to fantastyczne połączenie lawendy, kwiatów, wanilii i ciężkich akordów drzewnych.

buk

Post14 maja 2012, 20:38 - Pn

Nigdy nie miałem okazji testować globalnie, na spokojnie, ale ilekroć zdarza mi się go powąchać, urzeka mnie klasą, charakterem, złożonością kompozycji, niejako emanującym spokojem i bezpretensjonalnością. Oceniłbym na mocne 5.

gilbert

Perfumaniak

Post24 maja 2012, 19:13 - Cz

Świetny zapach.
Krzysztof, również kojarzy mi się z CK Obsession. Podobna słodycz, podana zdecydowanie w męskim, klasycznym stylu. Cynamon i wanilia. Na prawdę coś rewelacyjnego. Poziom ten sam, co Habit Rouge, a kto wie, czy Heritage nie jest nawet lepszy.

FourOfKind

Post24 maja 2012, 19:15 - Cz

Tym bardziej dziwi ocena "3" tego zapachu. Wszystko można o nim powiedzieć, tylko nie to że jest przeciętny. Ciekawe, dlaczego ktoś uznał go za przeciętny zapach. Ale tego się już pewnie nie dowiemy 8-)

gilbert

Perfumaniak

Post24 maja 2012, 19:25 - Cz

FourOfKind napisał(a):Tym bardziej dziwi ocena "3" tego zapachu. Wszystko można o nim powiedzieć, tylko nie to że jest przeciętny. Ciekawe, dlaczego ktoś uznał go za przeciętny zapach. Ale tego się już pewnie nie dowiemy 8-)

Nie wiem, ktoś przypadkowo pewnie kliknął, albo zapomniał pomnożyć oceny przez 2. :mrgreen:

Krzysztof M.

Post26 maja 2012, 22:15 - So

Heritage dysponuje rozwojem, złagodnieniem i zmiękczeniem. Nie każdemu to może się podobać.
CKO jest dla mnie bardziej liniowy, ale zawsze myślę, że to kwestia upodobań. Wiadomo, czego się spodziewać.

FourOfKind

Post01 lipca 2012, 14:58 - N

A co powiecie na pewne podobieństwo do... Zino Davidoff?

gilbert

Perfumaniak

Post01 lipca 2012, 15:16 - N

FourOfKind napisał(a):A co powiecie na pewne podobieństwo do... Zino Davidoff?

W jakim sensie?
Jeżeli podobieństwo polega na tym, że obydwie kompozycje są świetne, to się zgadzam :lol: :lol:

FourOfKind

Post01 lipca 2012, 15:20 - N

Chodzi mi o podobieństwo otwarcia. Wydaję mi się, że Heritage otwiera się podobnym akordem jak Zino. Chodzi mi o nieco zgniłe kwiecie, oczywiście w Zino jest to ewidentne, w Heritage te kwiaty jednak tak przegniłe nie są... Ale coś jest na rzeczy IMO.

gilbert

Perfumaniak

Post01 lipca 2012, 15:40 - N

FourOfKind napisał(a):Chodzi mi o podobieństwo otwarcia. Wydaję mi się, że Heritage otwiera się podobnym akordem jak Zino. Chodzi mi o nieco zgniłe kwiecie, oczywiście w Zino jest to ewidentne, w Heritage te kwiaty jednak tak przegniłe nie są... Ale coś jest na rzeczy IMO.

Nie, przynajmniej ja nie mam takich skojarzeń. Zino to 'zgniłe kwiatki' połączone ze 'starą szafą', a Heritage to cynamon.

FourOfKind

Post01 lipca 2012, 15:44 - N

Cynamon owszem, ale ja czuję te kwiaty tutaj. Może próbkę mam spleśniałą... :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie