Teraz jest 25 października 2020, 08:18 - N

• Reklama

Chanel - No. 19

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Chanel - No. 19

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
13%
3 - Przeciętny
1
13%
4 - Dobry
1
13%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
5
63%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Chanel - No. 19

Post07 kwietnia 2012, 19:36 - So

ObrazekObrazek

No. 19 to tzw. "green-floral". Za "green" odpowiada galbanum - bardzo lubię tę nutę - a za "floral" mieszanka wielu różnych kwiatów. Fragrantica (http://www.fragrantica.com/perfume/Chan ... 19-11.html) podaje, że jest ich tam cała masa, ale zanim popatrzyłem w nuty, poczułem głównie różę i jaśmin. Jak popatrzeć w spis nut, wydaje się, że to może być bomba kwiatowa, ale wg mnie nuty zielone z kwiatowymi są świetnie wyważone i każde zaciągnięcie się No. 19 to prawdziwa przyjemność. Z początku nie czuć nawet, że to perfumy z 1970 roku, dopiero w bazie ukazuje się charakterystyczny dla Chanel szyprowo-sandałowo-wetiwerowo-skórzany akord (podobny jest chyba w męskim Pour Monsieur). Całość pachnie naturalnie i odznacza się klasyczną urodą dawnych kompozycji.

Zapach jest dostępny w wersji EDP i EDT, między którymi są drobne różnice (testowałem obie na blotterach). W EDT mniej uwydatnione jest kwiatowe serce zapachu, dzięki czemu wersja ta będzie bezpieczniejsza dla mężczyzn. Serce EDT jest jakby bardziej wetiwerowo-drzewne i płaskie, a EDP bardziej kwiatowe, "pełne" i optymistyczne. EDP zachowuje się ciekawiej w dalszej fazie rozwoju, bo niektóre nuty kwiatowe utrzymują się dłużej i dodają nieco optymizmu smutnej szyprowej bazie Chanel. Baza EDT jest właśnie jakby bardziej płaska i smutna, ale może tylko ja to w ten sposób odbieram.

Osobiście bardziej podoba mi się EDP.

Wczoraj wąchałem inne bardzo klasycznie skomponowane perfumy z szyprową bazą, Le Parfum de Therese Frederica Malle, i porównanie wypada na korzyść No. 19. W numerze dziewiętnastym więcej się dzieje. Jest ciekawszy jako zapach, choć na pewno trudniejszy do noszenia dla faceta. Jeśli o mnie chodzi, to nie wiem, czy bym go kupił dla siebie i nosił. W tym celu musiałbym przeprowadzić testy nadgarstkowe i to co najmniej kilka razy. W każdym razie od lubienia do kupienia jeszcze daleka droga.

Jeśli chodzi o target wiekowy No. 19, nie ograniczałbym go do pań w średnim, czy starszym wieku. Myślę, że dziewczynom w wieku 24+ może tylko dodać uroku, o ile się im spodoba i będą go nosić z przekonaniem :)

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Chanel - No. 19

Post17 listopada 2014, 22:04 - Pn

testowałem na blotterze, wiec to tylko takie pobieżne spostrzeżenia.Wersja EDP taka jak na zdjeciu po prawej stronie.Otwarcie dosyc mocne.Uderzenie aldehydów może osobom gustujacym w obecne serwowanych nam przez massmarket wodach odebrac dalsza ochote do testów.Początek bardzo mocno klasyczny.Nawet powiedziałbym babciny.Dopiero pozniej zapach zaczyna ewoluować ukazując piekne nuty kwiatowe.Zapach nie dla każdego, przed kupnem proponuje testy.Sztuką bedzie dostrzec w nim to piekno,którego wiekszość nie dostrzeże.Zapach z grupy love or hate.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Mikâil

Forumowicz

Post03 września 2016, 19:02 - So

Jedne z moich ulubionych damskich perfum od Chanel. Otwarcie jest chłodne, spokojne i zniewalające. Ma coś wspólnego z Encre Noire. W kolejnym etapie, tak jak kolega wspomniał wychodzą piękne kwiatowe nuty.

Klasyfikuję je trochę wyżej niż No.5 ;)
Kod: Zaznacz cały

Izaj

Forumowicz

Post15 czerwca 2020, 11:16 - Pn

Na mnie niestety wyszedł puder aldehydowy (czyli takie połączenie klasycznej No.5 i pudru wintydżowego). Nie wiem, może w lato lepiej by się ułożył. Kobiety zachwalają zapach, jednak nie moje klimaty. Zdecydowanie wolę puder podany w Prada Infusion Iris Cedre.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post15 czerwca 2020, 18:33 - Pn

Testowałam w perfumerii nadgarstkowo edt i edp, zgadzam się z kapłanem, że edt są bardziej zielone, świeższe, do tego zimniejsze, bardziej wyraziste, edp ma więcej kwiatów i pudru, wg mnie jest bardziej nijakie.

Natomiast obie wersje dość szybko ulatywały mi ze skóry, więc mimo miłości do zielonych nut wahałam się z kupnem.
I nieoczekiwanie zostałam właścicielką prawie pełnej setki edt z 1994 roku.

Fr: Chanel N°19 marki Chanel to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Chanel N°19 został wydany w 1970 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Henri Robert. Nutami głowy są galbanum, hiacynt, neroli i bergamotka; nutami serca są irys, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, konwalia, róża i narcyz; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, piżmo, mech dębowy, wetyweria i cedr.

Obrazek

Wersja edt z 1994 roku jest genialna.
Krystalicznie zielona, wytrawna, lekko goryczkowa, dominuje galbanum.
Ale mimo to czuć bogactwo innych nut, wszystkie na drugim planie, podkreślając tą specyficzną zieloność galbanum.
Naturalna zieloność zdziczałego ogrodu po wiosennym deszczu, lekka ziemistość, misternie splecione nuty różnych kwiatów, trochę kwaskowości.
Na początku wybucha z dziką furią, z czasem się trochę uspakaja.
Wszystko to pięknie gra i żyje na skórze, nawet czasami można wyłapać przez chwilę nawet jakąś słodkawą nutkę.
I są to perfumy tak wielowymiaowe, że nie potrafię ich rozszyfrować do końca ani porządne opisać.

Nie pomyślałam, że to uniseks, siła sugestii, że to klasyczne perfumy dla kobiet, dopiero po przeczytaniu opinii kapłana do mnie dotarło, że faktycznie, mężczyzna mógłby spokojnie to nosić.
I nie jest to na pewno zapach z kategorii "zmysłowy kobiecy" raczej służy do budowania dystansu.

Trwałość starszej wersji zdecydowanie lepsza.

contty

Post19 czerwca 2020, 13:24 - Pt

to są zdecydowanie perfumy z mojej ukochanej 3. Aż mnie dziwi, że ten zapach jest tak mało znany....

Powrót do Perfumy damskie