Teraz jest 23 października 2020, 12:16 - Pt

• Reklama

Arrogance - Arrogance Pour Homme (1982)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Arrogance Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Arrogance - Arrogance Pour Homme (1982)

Post03 kwietnia 2012, 19:10 - Wt

Dzięki uprzejmości villagera, miałem okazję poznać bohatera wątku. Wykreowany w 1982 r. zapach, klasyfikowany jest jako drzewno-przyprawowy.

Otwarcie mocno przypomina otwarcie Giorgio Beverly Hills, potem zapach się uspokaja i zaczyna przypominać Kourosa, ale jednak w łagodniejszy sposób. Wyraźnie czuję drzewo sandałowe z odrobiną cynamonu, delikatną paczulę w stylu Giorgio, no i cywet. Baza przyjemnie się wysładza dzięki kokosowi. Przyznam się szczerze, że szczególnie lubię ten składnik w połączeniu z tradycyjną, opartą na piżmie, mchu i wetywerii, bazą.

Wczoraj przez chwilę miałem wrażenie, że mnie zmęczył, ale na szczęście wynikało to chyba tylko z tego, że przyjąłem dość dużo wrażeń olfaktorycznych w krótkim czasie.

Jest to bardzo przyjemna kompozycja. Myślę, że warto przynajmniej się zapoznać. Oczywiście nie jest to wybitne dzieło, ot zapach jakich sporo w tamtych latach. Jednak dzięki dość wyraźnie wyczuwalnemu cywetowi nie jest anonimowy.

Nie wiem jak z walorami użytkowymi (moc i trwałość), ponieważ testuje na przegubie ręki. Zapach sprawia wrażenie subtelnego, co może być plusem.

Z oceną się jeszcze wstrzymam, ale nie będzie zła.

Nuty głowy: przyprawy, bylica, bergamota, cytryna.
Nuty serca: goździk, drzewo sandałowe, paczula, cynamon, jaśmin, róża.
Baza: skóra, ambra, piżmo, benzoina, kokos, cywet, mech dębowy, wetyweria.

Obrazek

FourOfKind

Re: Arrogance - Arrogance Pour Homme (1982)

Post07 kwietnia 2012, 21:23 - So

Czy można poprosić o ankietę?

FourOfKind

Post12 kwietnia 2012, 17:38 - Cz

Oceniłem na "4". Bez zachwytów, ale to dobry zapach w swojej klasie.

gilbert

Perfumaniak

Post04 maja 2012, 11:46 - Pt

Dziś poznałem tytułowego bohatera, więc napiszę pierwsze wrażenia.

Otwarcie klasyczne dla zapachów z tamtego okresu. Są tu obecne cytrusy (cytryna+bergamotka). Od razu wiemy, że mamy na skórze pachnidło mającą już swoje lata.

Potem robi się 'ciemniej'. Do gry wkraczają nuty drzewne połączone z przyprawami. Czuć cynamon i fajnie on tutaj się komponuje, nadając ciekawego charakteru.
Mam wrażenie lekkiego 'mydła'. W składzie jest róża i być może to ona została podana właśnie w taki mydlany sposób.

Four pisał o skojarzeniach z Kourosem. Ja ich za bardzo nie wyczuwam, ale nie jest powiedziane, że twórcy Arrogance nie wzorowali się w jakimś stopniu na kompozycji YSL, która powstawała rok wcześniej.

Zapach nie ma wielkiej 'siły rażenia', ale jest spokojnie wyczuwalny. To może być zaleta, jeżeli ktoś nie szuka perfum z ogromną mocą. Tutaj nie można mieć zastrzeżeń.

Arrogance PH nie zaskakuję w żaden sposób. Nie wyróżnia się ani pozytywnie, ani negatywnie, chociaż oceniam go na plus. 4 można dać.

PS. Ten temat nie jest przyklejony w katalogu, więc jeżeli mod/admin będzie miał chwilkę, można by to zrobić. Może ktoś tu jeszcze kiedyś coś napiszę :lol:

Powrót do Perfumy męskie