Teraz jest 31 października 2020, 00:01 - So

• Reklama

Frederic Malle - Geranium Pour Monsieur

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
20%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
4
80%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 kwietnia 2012, 17:41 - Pn

Wow. To chyba jedna z najbardziej niszowych propozycji od Frederica Malle. Zapach w sumie nie zaskoczył mnie, bo sporo o nim wcześniej czytałem, ale czytać, to jednak nie to samo co powąchać. Początkowa mięta faktycznie daje ostro po nozdrzach i nie przypomina niczego, co do tej pory wąchałem. Później zapach ewoluuje w kierunku gorzkiej zieloności geranium z nutą anyżu (za którą nie przepadam). Całość jest świeża w bardzo nietypowy, jakby zimny sposób. Ten typ wytrawnej, zimnej świeżości kojarzy mi się z Amouage Honour, którego również uważam za bardzo nietypowego świeżaka. Podobieństwa nut oczywiście nie ma między tymi dwoma zapachami, ale umówmy się, że jakieś podobieństwo jeśli chodzi o ogólny klimat jest. W bazie czuję sandał, trochę cynamonu i oczywiście piżmo, ale niestety (albo stety) nut żywicznych i kadzidlanych, o których czytam w recenzji fqjciora, nie czuję. Chyba, że służą tu tylko jako "zmiękczacze" tudzież "ocieplacze". W każdym razie takiego typowego olibanum nie czuję na bank.

(Recenzja tu: http://perfumowyblog.com/2011/03/18/fre ... -monsieur/)

Otwarcie i serce są bardzo nietypowe i, rzekłbym, trudne. Baza jest o wiele łatwiejsza i bardziej znajoma. Mnie kojarzy się z którymś z zapachów Miller Et Bertaux, chyba Quiet Morning, już ich dobrze nie pamiętam, ale tu jest ta sama ulotność i przestrzeń, co tam. I podoba mi się to wrażenie.

GDyby tak podsumować po całości, powiedziałbym, że dla mnie to trochę trudna do noszenia kompozycja. Ten anyż mnie trochę uwiera, choć myślę, że trzeba spróbować GPM latem. W największe upały to może być prawdziwy hit. Zapach zmieszany jest fantastycznie i rozwija się fantastycznie - myślę, że każdy, kto kocha niszę, będzie pod wrażeniem.

honoris causa

Re: Frederic Malle - Geranium Pour Monsieur

Post02 kwietnia 2012, 19:37 - Pn

Nazwa nakazuje sądzić, że dziadek 100%. Hmm..
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 kwietnia 2012, 19:54 - Pn

Nazwa jest wprost okrutnie zwodnicza. Kapłan popełnił adekwatny opis Geranium Pour Monsieur, więc nie będę się rozpisywać, dodam tylko, że na mnie ten zapach także zrobił świetne wrażenie, i chętnie widziałbym go w swej kolekcji. Niestety ta cena... Niemniej jednak moja ocena nie może być inna, jak mocne "5".

kapłan

Post02 kwietnia 2012, 20:56 - Pn

Nie, nie, właśnie zero dziadka! Powiedziałbym nawet, że młodzież, która lubi zwracać na siebie uwagę otoczenia, zamiast, powiedzmy, 1 Million, mogłaby zainteresować się GPM.

Co do mnie, wrażenie robi na pewno interesująca kompozycja i to jak poszczególne fazy się od siebie różnią, ale tak czysto subiektywnie jeszcze się do tego zapachu nie przekonałem. Odłożę chyba dalsze testy na lato. Póki co nie widzę go w swojej kolekcji.

Tomek

Forumowicz

Post03 kwietnia 2012, 08:44 - Wt

Ja zawsze unikałem testowania. Skreśliłem go z powodu mięty której nie lubię.

Simon

Post03 kwietnia 2012, 08:55 - Wt

Na mojej skórze nuta geranium jest przytłaczająca, ale testowałem tylko raz, więc może zmienię zdanie.

Blotterek

Forumowicz

Post22 stycznia 2013, 17:41 - Wt

Geranium Pour Monsieur trafiło do mojej kolekcji po przeczytaniu recenzji fkjciora, oczywiście nie tak od razu :mrgreen: recenzji tak obrazowej i wyczerpującej, że trudno nawet wnieść coś nowego. Zapach doskonały dla osoby (niekoniecznie mężczyzny) chcącej wyróżnić się z tłumu i jednocześnie nie dającej się zamknąć w sztywne ramy doznań olfaktorycznych łatwych, miłych i przyjemnych. Bez wahania przyznaję mocną piątkę :D

kapłan

Post23 stycznia 2013, 14:31 - Śr

Blotterku, to ja bym cię jeszcze prosił o wypowiedź na temat Portrait of a Lady, bo widziałem, że masz go w kolekcji. Ostatnio ten zapach zamieszał sporo w moim top 10 i rozważam jego kupno. Czemu się na niego zdecydowałeś, co ci się w nim spodobało? Dzięki z góry :)

Blotterek

Forumowicz

Post23 stycznia 2013, 16:42 - Śr

O Portrecie Damy obiecuję, że już niebawem napiszę w stosownym wątku, trudno go pominąć, skoro zajmuje zaszczytne miejsce również w moim top 10 :mrgreen:

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post06 lipca 2014, 19:45 - N

Sporo czytałem o tych perfumach i bez wahania zakupiłem sporą próbkę, gdy tylko trafiła się okazja.
Lubię geranium, lubię miętę, lubię kadzidło, więc oczekiwania co do tego zapachu miałem duże.
W pierwszym kontakcie mocno się rozczarowałem. Słabo projektujący mix mięty, geranium i ledwo wyczuwalnego piżma oraz kadzidła. Po krótkim okresie rzędu 2 godzin na nadgarstku nie było nawet wspomnienia.
Stwierdziłem, że chyba z próbką jest coś nie tak, ale nie poddałem się i ponowiłem testy nadgarstkowe a potem również globalne.
Hmm.. Nie wiem, na czym to polega, ale chyba musiałem się "dostroić" do tych perfum, bo po kilku próbach ich odbierane przeze mnie parametry (projekcja i trwałość) zdecydowanie się poprawiły, choć pozostają co najwyżej na średnim poziomie. Zapach nie ma "ogona", a wyczuwam go na skórze jakieś 3 godziny dość wyraźnie i potem jeszcze ze 2 blisko skóry. Szału więc raczej nie ma...
Natomiast sama kompozycja jest bardzo nietypowa i bardzo ciekawa. Od razu też powiem, że mi się podoba.
Otwarcie w postaci mięty jakby posłodzonej miodem. Dołączanie się nut geranium z jakimiś przyprawami (wg opisu cynamon i olejek goździkowy, ale samodzielnie bym tego nie ustalił). Późniejsze przechodzenie w nuty kadzidłane na słodkawej i ciepłej bazie...
To wszystko bardzo harmonijne, kremowe wręcz, dobrze zmieszane...
Intryguje mnie ten zapach i pociąga. Gdyby tylko miał nieco lepsze parametry, to byłby bardzo poważbym kandydatem do kupienia
Artur

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post27 lipca 2014, 15:12 - N

Dzisiaj użyłem globalnie GPM, chcąc sprawdzić jego własnośco odświeżające w temperaturach rzędu 30C.
Zapach ładnie się rozwija i nieźle projektuje, ale cichnie szybko. No i odrobinę zbyt otulający jak na te temperatury. Zbyt pudrowy, a przez to nieco duszący się robi. Nie ma tragedii, ale w niższych temperaturach spisuje się lepiej
Artur

KADET

Forumowicz

Post08 września 2018, 20:25 - So

Testowałem z odlewki globalnie 2 dni z rzędu i efekt był taki sam - ból Głowy.
Te perfumy mają jakiś składnik który powoduje u mnie taką reakcję,
Tępy duszący zapach , jeden z gorszych z jakim miałem do czynienia.

Powrót do Perfumy męskie