Teraz jest 19 października 2020, 16:09 - Pn

• Reklama

Gucci - Mémoire d’une Odeur

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Gucci - Mémoire d’une Odeur (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
6%
3 - Przeciętny
3
17%
4 - Dobry
7
39%
5 - Bardzo dobry
7
39%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 18

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 13:50 - N

Obrazek

Premiera: 2019r

Nuty głowy: rzymski rumianek, gorzki migdał.
Nuty serca: indyjski jaśmin, piżmo
Nuty głębi: wanilia, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe.

"W nowej zapachowej historii Gucci Mémoire d’une Odeur, zapach staje się odkrywcą siły wspomnień.
Wydobywa je z przeszłości i przywraca do życia w teraźniejszości.
Przeskakując wstecz i naprzód, czujemy, że teraźniejszość i przeszłość są połączone wyjątkowym mostem, który wybiega w przyszłość.

Prezentujemy nowy uniwersalny zapach Gucci - perfumy nieprzypisane określonej płci ani czasom.
Gucci Mémoire d’une Odeur to eliksir, który przez swój indywidualny charakter przekracza granice gatunku, rewolucjonizuje tradycyjne rodziny zapachowe, które klasyfikują zapachy, i ustanawia nową i nowoczesną kategorię Mineralną: zwiewną, piżmową, przejrzystą i autentyczną, która jest połączeniem zapachów i emocji. W połączeniu z aspektem Aromatycznym staje się osią Gucci Mémoire d’une Odeur .

Transcendentalny akord cechują zaskakujące i zagadkowe składniki i definiuje nuta rumianu rzymskiego.
Alessandro Michele wyobraził sobie ten osobliwy kwiat w zapachu, który skomponował potem mistrz perfumiarstwa – Alberto Morillas.

Rumian rzymski współistnieje w Gucci Mémoire d’une Odeur z koralowymi płatkami jaśminu z Indii, które nadają zapachowi delikatność, z cennym piżmem, które dodaje mu głębi i ze szlachetnym drewnem – świetlistym sandałowcem i zwiewnym cedrem, które emanują ciepłem, oraz z nutą kuszącej wanilii."

https://youtu.be/-lEfgbkpOSg
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Bazyli

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post22 grudnia 2019, 13:58 - N

Widziałem, że Antarjami sobie sprawił. A Ty niuchałeś już?

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma, Jaipur - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

ale chop

Hiper Perfumaniak

Re: Gucci - Mémoire d’une Odeur

Post22 grudnia 2019, 14:05 - N

Jeszcze nie ale mam nadzieję, że znajdę go w swojej pobliskiej Sephorze i dzisiaj przetestuję :)

Coś czuję, że będzie miał łatwo.
Zamysł, nazwa, flakon i nuty kupują mnie w 100%.

Zapach z dominującą nutą rumianku powoduje u mnie gwałtowne rozszerzenie źrenic.

Fleur du Male miał pięknie podany rumianek ale zdominowany kwiatem pomarańczy.

Tu zapowiada się rola pierwszoplanowa.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 14:44 - N

Dobra rzecz Krzysiu, nie zastanawiaj się.

Przelotny kontakt z zapachem w Sephorze ale wrażenie na tyle pozytywne, że zamawiam flakon :D

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 15:01 - N

I to mi się podoba Lucjanie! :D

Antarjami

Aktywny forumowicz

Post22 grudnia 2019, 15:03 - N

"Prezentujemy nowy uniwersalny zapach Gucci - perfumy nieprzypisane określonej płci ani czasom."
No to jest świetny myk marketingowy przecież jest już stwierdzenie "unisex" ale tak dobrane słowa wskazują ze mamy do czynienia z nowym odkryciem :D plus za pomysł :D

ale do rzeczy: Zapach jest świeży, czysty, pięknie się rozwija. Łączy lata 90 z obecnymi. Czuć młodość, radość. Trwałość cało dniowa, projekcja 6 h. Pierwsze 10 sekund może odrzucić, pachnie "klejem" ale to szybko mija potem to już bajka. Automizer taki sam jak w perfumach marki Dior.
Gucci Mémoire d’une Odeur miałem okazje testować kilka dni po premierze i już wtedy wpisałem go na moją listę ;)
Na mojej skórze przeplata się na zmianę rumianek i jaśmin, przez co czuje się cały czas jakbym był na łące skąpanej w słońcu. Podobne odczucia mam do Artisan Pure z tym ze tam jestem na plaży :D
Wanille wyczuwam lekko ale jest. Generalnie Gucci Mémoire d’une Odeur jest dla każdego. Świetnie sprawdzi się w lato jak i w zimie.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 16:15 - N

Bardzo ładne naturalne brzmienie kwiatowo-ziołowe. Świetny zapach. Zdecydowanie unisex. Co Oni chcą od niego?
Alberto jest mistrzem takich zapachów a ten napierwszy i drugi wdech pachnie fantastycznie

Bazyli

Super Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 17:49 - N

Piękna recenzja https://www.charlienose.pl/home/2019/8/21/nowy-zapach-gucci-memoire-dune-odeur :)
A jednym z moich postanowień noworocznych miało być wytrzymanie się chociażby na miesiąc od zakupów... I co???

https://youtu.be/KdhwopvTf18

:D :D :D

A tak poważnie - niezmiernie mnie cieszy, że po latach posuchy i lansowania zapachów urągających marce, wreszcie stery objął ktoś, kto ma prawdziwe jaja :)

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma, Jaipur - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 18:03 - N

Tu też ciekawa recenzja hehe https://nezdeluxe.pl/2019/08/gucci-memo ... odeur.html

charakterem ten zapach przypomina mi Portrait for Men od Paul Smith
Edit
Tak sobie myśle ze kojarzy mi się tez z Kenzo Power (Cologne)

Parametry raczej średnie. Trwałość wydaje się niezła, projekcja raczej umiarkowana niż głośna. I faktycznie zgadzam się z opisem, że to rodzaj zapachu cyt:
Przychodzi mi do głowy jednak sytuacja, w której aptekarz otwiera wielki słój i przez moment jego zawartość ma kontakt z powietrzem apteki. A powietrze jest nasycone wonią leków, ziół i tych wszystkich specyfików. I wówczas jakaś cząstka rozpuszcza się w tej bezzapachowej w teorii mazi

Skłaniam się do własnego flakonu, jedyne co mnie powstrzymuje, że w niedalekiej przyszłości powininen być tańszy.
Ostatnio edytowano 23 grudnia 2019, 15:32 - Pn przez grzegorz01, łącznie edytowano 2 razy

saha07

Forumowicz

Post22 grudnia 2019, 18:40 - N

Miałem ten zapach na skórze parokrotnie świeżo po premierze. Akurat przebywałem w okresie letnim w Niemczech gdzie wystawiany jest na regałach męskich jak i damskich ??? Byłem go cholernie ciekawy po fenomenalnym G.G. Absolute i niestety raczej bezbarwnym G.G Cologne. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego, jakiejś bomby. Sam zapach jest dość nowatorski, inny, dokładnie grający z ich filmowa zapowiedzią hipisi, słońce i trawa ( :D ) Jest jedno ale... ani nie jest na tyle damski by nosiły go kobiety ani dość męski jak dla mnie. To taka ciekawostka zapachowa i co mnie w nim przeraża bardzo słaba trwałość i projekcja. I tego nie jestem w stanie zrozumieć...niestety

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 18:54 - N

Odwiedziłem Sephorę ale niestety nie mieli i nie słyszeli wcześniej o tym zapachu :(

saha07

Forumowicz

Post22 grudnia 2019, 19:00 - N

Nie do wiary !!! Zapach ma parę miesięcy być może ma go na wyłączność Douglas...

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 19:08 - N

jest w S rowniez juz dawno

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 19:09 - N

wahoo

Perfumaniak

Post22 grudnia 2019, 20:22 - N

Testowałem parokrotnie i najbardziej dziwiłem się krzykliwym recenzjom, określającym te perfumy jako trudne, smrodliwe czy kontrowersyjne. Ani one brzydkie, ani nienoszalne. Niestety nie specjalnie moim zdaniem również charakterne i zapadające w pamięć. Jest tu dużo rumianku na dość grzecznej piżmowo-sandałowej bazie, może jedynie jaśmin przydaje kompozycji odrobinę smrodku.
Brawa na pewno należą się Gucci za samą chęć wydania wybitnie nie mainstremowego pachnidła.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post26 grudnia 2019, 16:41 - Cz

Dla mnie jest okropny. Po pierwsze: odbieram go "babcinie". Po drugie: w ogóle nie jest dla mnie uniseksem tylko damskim zapachem. Po trzecie: pachnie mi jak połączenie Fleur du Male z syropem na kaszel.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post26 grudnia 2019, 16:57 - Cz

No tak. Coraz bardziej się skłaniam do tego ze być misę to nie dla mnie zapach a jednak damski. Ale jaki. Miałem okazje wyczuć go na młódek dziewczynie sprawdził się naprawdę świetnie. Tak wiec babciny to może nie koniecznie a napewno bardzo oryginalnie i naturalnie.
Mój Odbior tego zapachu jest naprawdę znakomity. Nie jestem tylko pewien czy mogę go nosić.

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post27 grudnia 2019, 19:58 - Pt

Marcin__ napisał(a):Po trzecie: pachnie mi jak połączenie Fleur du Male z syropem na kaszel.

Dziś testowałem.

Coś jest na rzeczy, hehe.

To rumiankowe otwarcie bardzo mi się podoba.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post27 grudnia 2019, 20:04 - Pt

A. No i po czwarte: dobre zapachy Gucci autorstwa Morillasa skończyły się na Gucci Guilty Absolute Pour Femme.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post27 grudnia 2019, 20:08 - Pt

Nie. Ten Gucci tez się zalicza do dobrych a nawet bardzo dobrych. Polecam testy nie koniecznie na sobie. Może lepiej zagra na kimś innym.
Alberto jest wyraźnie zainspirowany przez Michele.
Dawno już nie miał takiej passy.
Zapach ode mnie dostaje 5-
Ps. I wciąż rozmyślam nad swoim flakonem.
Ps.2 jak już zostało powiedziane bardzo fajna jest cała kampania reklamowa i bardzo spójna z zapachem
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex