Teraz jest 24 października 2020, 12:00 - So

• Reklama

Dior - Eau Sauvage Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
6
8%
4 - Dobry
7
10%
5 - Bardzo dobry
31
44%
6 - Genialny
25
35%

Liczba głosów : 71

• Autor
  • Wiadomość

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2012, 20:34 - Cz

nowa interpretacja i (jak obiecują) silniejsza koncentracja klasyka - nie mogę się doczekać, kiedy ta woń trafi wreszcie w moje nozdrza

tylko 3 składniki:
bergamota
mirra
wetiwer

Obrazek

piękna flaszka - mam nadzieję, że na żywo będzie równie nieźle :)

fragrantica określa dostępność na połowę maja 2012
Ostatnio edytowano 08 lipca 2012, 19:09 - N przez cassyoosh, łącznie edytowano 1 raz
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

FourOfKind

Re: Dior - Eau Sauvage Parfum

Post29 marca 2012, 20:39 - Cz

cassyoosh napisał(a):tylko 3 składniki:
bergamota
mirra
wetiwer

Traktowałbym to z przymrużeniem oka. Na stronie YSL, Kouros też ma trzy składniki.

komak

Forumowicz

Post25 maja 2012, 21:25 - Pt

Wąchałem dzisiaj na lotnisku.
Prosze nie spodziewać sie niczego wielkiego.

Na poczatku bardzo przyjemny cytrus (5 minut)

Pozniej kadziło ale bardzo synetycznie pachnace i bardzo przycmione (15 minut)

Na koncu mech (uwaga uwaga) zalany litrem soku klonowego (pozniej nie wiem ile to trwa bo takie to okropne, że umyłem nadgarstki).

Zdecydowanie nie polecam. Innymi slowy 'Jak spierd*lic perfumy' odc N.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post26 maja 2012, 14:59 - So

Coś Dior ostatnio daje d... o pieca. Wcześniej dwa beznadziejne flankery Fahrenheita, a teraz to. No, ale, wiadomo, łatwiej i taniej jest odcinać kupony od już wypromowanych i uznanych tytułów niż inwestować w produkcję i promocję nowych.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post23 czerwca 2012, 14:06 - So

komak nieco przesadził. Tragedii nie ma. Choć nie wiem, czy to dobry wstęp do opisu kolejnego wcielenia genialnego klasyka.
Rozpoczyna się dziwnie. Niby ma być bergamotka w otwarciu, ale jest z czymś połączona i daje to efekt ulepnego słodkawego czegoś. Długo to nie trwa i do głosu dochodzi właściwy akcent Eau Sauvage Parfum, czyli sok wieloowocowy maźnięty wetywerią i spłaszczony do bólu przez (prawdopodobnie) słodką mirrę [podobna słodycz jest w Gucci PH II]. Projekcję ma to dobrą, nawet bardzo. Pachnie fajnie. No i właśnie. Czy Eau Sauvage pachnie fajnie? Nie, ono pachnie REWELACYJNIE. Zatem to chyba mówi samo przez się. Testy na pewno powtórzę. Ale obawiam się, że fantastyczny flakon i "fajność pachnięcia" nie spowodują, że go nabędę.
Nie radzę brać tego w ciemno i z nastawieniem na skoncentrowanego klasyka. Można się srodze rozczarować.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post23 czerwca 2012, 14:26 - So

Z tego co piszą Ci, którzy go już próbowali, zapach nie ma nic wspólnego z klasykiem prócz nazwy i flakonu. Co nie zmienia mojego sporego nim zainteresowania.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post23 czerwca 2012, 14:31 - So

fqjcior napisał(a):Z tego co piszą Ci, którzy go już próbowali, zapach nie ma nic wspólnego z klasykiem prócz nazwy i flakonu. Co nie zmienia mojego sporego nim zainteresowania.

W sumie wystarczyło bym tylko tyle napisał, co Ty.
Warto sprawdzić, gdyż nie ma co potępiać tej wody, bo może się podobać.
Na jednym blogu ktoś porównał Eau Sauvage Parfum do Diora Homme plus klasyk. Nie zgodzę się z tym. Jedynej analogii można doszukiwać się w otwarciu. Ale to na siłę. Dalej to już dwa różne pachnidłda.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post23 czerwca 2012, 17:23 - So

Z zasady interesuje mnie wszystko, co proponuje Demachy. Bardzo cenię jego kunszt. Do tego uwielbiam Eau Sauvage oraz Extreme. Wersja Parfum jest więc dla mnie absolutely must try! :D

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post23 czerwca 2012, 17:30 - So

Niezmiernie zatem jestem ciekaw Twojej opinii fqjciorze.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post23 czerwca 2012, 18:30 - So

Nie jest to premiera na miarę Hommage a L'Homme od Lalique, ale warto na tę kompozycję mimo wszystko poczekać.

Po kilku godzinach od aplikacji czuję lekko przydymione kadzidło w słodkawym sosie. Wszystko to już ledwie zipie, ale da się wyczuć. Wprawniejszy nos byłby w stanie zapewne nawet poszczególne składniki oddzielić.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post23 czerwca 2012, 18:48 - So

Ogólnie nie rozumiem tej opieszałości we wprowadzaniu nowości na polskim rynku (ten Dior, La Collection od YSL, Spicebomb; pewnie jeszcze by się sporo znalazło). Porównując do tego, co kupują ludzie w NL, to my Polacy mamy podobną świadomość perfumeryjną, więc nie rozumiem, skąd te wartościowanie. Chyba tylko zasobność portfela się liczy, choć i tak przeciętny holender wybierze jakiegoś Bossa lub Acqua di Gio (potwierdzone wielogodzinnym spędzaniem czasu w Douglasie :D). Zatem sensu w tym brak.

Prorok

Forumowicz

Post24 lipca 2012, 20:08 - Wt

bardzo ciezki zapach , na pozną jesien i zimę , dla dojrzalego faceta - 30 lat to ABSOLUTNE minimum w tym wypadku , mysle , ze 40 - 60 to jednak optymalny wiek dla uzytkownika tego pachnidla = nie ma sensu takiej siekiery wprowadzac na rynek w czasie upalow wiec mysle ze w pl powszechnie bedzie dostepny dopiero jesienią

scentylion

Forumowicz

Post11 marca 2013, 00:11 - Pn

Jak wspomniano, wersja Parfum niewiele ma (prawie nic) wspólnego z oryginałem. Dla mnie zapach bardzo przyjemny, ale schizofreniczny, bo ciężki i słodki (po godzinie od aplikacji bardzo bardzo przypomina mi Caron pour homme), a ma te skóry z bergamotki i cytryny na początku, jakby na lato, więc niewiadomoco. Na youtubie recenzuje gość i mówi, że zapach na spotkania zarządu i do gajera i też tak myślę, więc nie dla mnie, bo ja w domu pracuję w kalesonach, a poza tym mam Carona PH.

piotrek78a

Forumowicz

Post28 kwietnia 2014, 22:14 - Pn

Jak dla mnie zbyt mocno czuć w nim wetiwer - do tego stopnia, że w pewnej fazie swojej ewolucji bardzo kojarzy mi się z Vetiver Guerlain.
Nuta głowy również do mnie nie przemawia.
Zdecydowania preferuję pierwowzór Eau Sauvage, mimo słabej, kolońskiej trwałości.

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 maja 2014, 19:31 - So

Znam, i owszem.

Jak dla mnie - genialny zapach. Jestem miłośnikiem mirry oraz kadzidła - wąchając ESP jestem wniebowzięty. Projekcja - wielka. Trwałość - ponad 15 h.

Nie zgadzam się z ograniczeniem wiekowym, w ogóle klasyfikacja perfum co do wieku mija się z celem (wg mnie). Każdy po 20tym roku życia, kto ma dość wyrobiony gust, może spokojnie sięgnąć po Eau Sauvage Parfum.

Aha, wcale nie dziwi mnie to, że nie ma go w sieciówkach (czy ten zapach miał w ogóle premierę w S lub D w Polsce, tak na marginesie?) Podejrzewam, że nie sprzedawałby się dobrze.

mariusz76

Post18 maja 2014, 19:11 - N

Jedne z moich tegorocznch odkryć. Po przetestowaniu próbki zostałem zauroczony ( klika składników fenomenalnie zbalansowanych).
Początek cytrusowy ale szybko władzę przejmuje słodka mirra na końcu miksując sie z wetywerą - końcówka rewelacyjna ( ciepło otulajacy zapach).
Projekcja i trwałość bardzo wysoka jak za dawnych czasów (aplikacja 2-3 psiknięcia o 8:00 i 18:00 nadal dobrze wyczuwalne).

Nosząc czuję się bardzo pewnie i elegancko - ja używam do stroju formalnego i na szczególne okazje - ale jak kto woli. Na lato może być za mocny.
Mojej żonie bardzo się podoba (stwierdziła, że pachnę miodowo ).

Dla mnie rewelacja. Klasowe perfumy.

Heniek

Post18 maja 2014, 21:32 - N

O, też czuję tu miód. I wanilię.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post30 czerwca 2014, 20:32 - Pn

Mnie się ESP zdecydowanie podoba.
Czuję wyraźną konotację z klasyczną ES i jeszcze jeszcze wyraźniejszą z wersją Extreme (Concentree).
Parfum jest gładsze, głębsze, bardziej poukładane, słodsze . Mniej dzika ta woda, ale ładna, charakterystyczna, elegancka.
To nie jest alternatywa klasycznego ES. To jest zapach komplementarny. Bardziej elegancki, bardziej wieczorowy i tak samo świetny.
Myślę, że 5 to zasłużona ocena
Artur

Heniek

Post30 czerwca 2014, 23:51 - Pn

Wg mnie jak najbardziej wieczorowy.

Ciekawie się rozwija w zależności od pogody. Zimą czuć głównie mirrę (dlatego wolę go wtedy), a w ciepłe dni wychodzą nuty orientalne - równie słodkie, ale nie ma ich w składzie (pisałem o tym) -miód, wanilia. Mało czuję tutaj wetywerii :?...

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post01 lipca 2014, 07:58 - Wt

Heniek napisał(a):Wg mnie jak najbardziej wieczorowy.

Ciekawie się rozwija w zależności od pogody. Zimą czuć głównie mirrę (dlatego wolę go wtedy), a w ciepłe dni wychodzą nuty orientalne - równie słodkie, ale nie ma ich w składzie (pisałem o tym) -miód, wanilia. Mało czuję tutaj wetywerii :?...

Ja z kolei wetiwer wyczuwam w późniejszych fazach rozwoju i to taki niezbyt miły. Czuję taką kartoflana nutę i prawdę mówiąc trochę mi ona psuje obraz tych perfum
Artur
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie