Teraz jest 23 października 2020, 09:40 - Pt

• Reklama

Ermenegildo Zegna - Strength

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ermenegildo Zegna - Strength (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Post27 listopada 2019, 15:12 - Śr

rok wydania:
2017
n.g.: liść tytoniu i nuty słodkie
n.s.: miód, agar (oud) i morela
n.b.: dym i sosna

Obrazek

Tytoń i miód w składzie może zwiastować tylko jedno... ;)
Strength to oczywiście kolejny zapach "inspirowany" TV. Przed natychmiastowym wrzuceniem go do worka z wieloma innymi klonami klasyka Forda ratuje go jedynie pomysłowe otwarcie: tutaj słodycz jest lekka, lotna, przestrzenna i w pewnym sensie wesoła, w interesujący sposób kontrastuje z późniejszą ciężką, klasyczną bazą TV. I to chyba wszystkie pozytywy tej kompozycji.
4/6

wojtqq

Forumowicz

Re: Ermenegildo Zegna - Strength

Post18 kwietnia 2020, 13:01 - So

Świetna kompozycja, szkoda że cenowo taki kosmos. Dużo lżejsza i bardziej łagodna wersja TV. Wanilia tu jest bardziej sucha i pylista. W otwarciu mocno przebija się oud, później łagodnieje i zaczyna dominować wanilia z odymionym drewnem i wiśniowym tytoniem. Parametry bardzo dobre 10-12h siedzi, przez pierwsze 4h dość mocno projektuje, później siada bliżej skóry ale w dalszym ciągu zapach jest dobrze wyczuwalny.
Gdyby cena była trochę niższa od TV pewnie bym się zaopatrzył we flaszkę ;)

plq

Aktywny forumowicz

Post18 kwietnia 2020, 16:14 - So

Świetna kompozycja to zgoda...ale to porównanie do TV..? :? To są dość odległe od siebie kompozycje... ;)
Chodź by przez dodanie oudu, który nie jest oczywisty, a raczej jest częścią dymno-dzrzewnego akordu...
Będę upierał się jednak że jest to tytoń z miodem a nie wanilią i morelom zamiast wiśni...tu akurat spis nut
nie kłamie... ;) Parametry to ponad 12 godzin trwałości... :)
Cena detaliczna delikatnie niższa od Forda a mamy tutaj ekstrakt perfum nie edp...
Dostępność w dyskontowych cenach, jak zwykle u Zegny, prawie żadna... :lol:
Oceniam na 5+ :)

wojtqq

Forumowicz

Post18 kwietnia 2020, 18:27 - So

Oud czułem tylko przez pierwsze dwie godziny. I wtedy właśnie kompozycja była odmienna od TV, później się mocno upodabnia. Zarówno pod względem tej nuty suszu (dla mnie trochę bardziej wiśniowy, niż morelowy, może trzeba ponowić testy;)) i słodyczy wanilii. Przynajmniej ja to tak czuję. Mimo wszystko TV na mnie siedzi podobnie długo za to z lepszą projekcją od Zegny, ale zapach jest świetny. Jak się trafi w niższej cenie to może się kiedyś skuszę :)

wahoo

Perfumaniak

Post18 kwietnia 2020, 20:46 - So

Mi ta agarowa nuta zupełnie nie zapadła w pamięć, Strength wydał się po prostu lżejszą i bardziej przestrzenną wersją TV. Będę upierał się, że podobieństwo jest z gatunku tych dużych.

plq napisał(a):Cena detaliczna delikatnie niższa od Forda a mamy tutaj ekstrakt perfum nie edp...

Choćby był nierozcieńczonym olejkiem zamkniętym we flakonie nadal pozostanie olejkiem "mocno inspirowanym". ;)

plq

Aktywny forumowicz

Post18 kwietnia 2020, 21:19 - So

Często te "mocne inspiracje" są lepsze od dzieł którymi się "inspirują"... ;)
Obie kompozycje są na tyle różne, że można spokoje posiadać obie... :)

wahoo

Perfumaniak

Post18 kwietnia 2020, 21:31 - So

plq napisał(a):Często te "mocne inspiracje" są lepsze od dzieł którymi się "inspirują"... ;)

O nie, protestuję. W takiej sytuacji pierwowzór zawsze jest na pierwszym miejscu, niechby nawet ze swoimi niedostatkami i niedociągnięciami. :)

plq

Aktywny forumowicz

Post18 kwietnia 2020, 21:58 - So

Ja wybieram lepsze perfumy a nie "niedostatki" i 'niedociągnięcia" bo komuś wydaje się, że Tom Ford
"wymyślił koło"... ;)
Mam obie kompozycje i nie mam najmniejszego problemu z ich rozróżnieniem... :mrgreen:

Powrót do Perfumy męskie