Teraz jest 22 października 2020, 07:23 - Cz

• Reklama

Davidoff - Adventure

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Twoja ocena Davidoff - Adventure (nie oceniaj zapachu jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
7%
2 - Słaby
4
13%
3 - Przeciętny
8
27%
4 - Dobry
7
23%
5 - Bardzo dobry
5
17%
6 - Genialny
4
13%

Liczba głosów : 30

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Davidoff - Adventure

Post26 marca 2012, 18:09 - Pn

Nie umiem analizować zapachów, więc będzie to tylko o moich odczuciach i doświadczeniach. O analizę proszę bardziej wyrobione tu obecne nosy.

Głowa: cytryna, bergamotka, pieprz, mandarynka
Serce: mięta, przyprawy, sezam
Podstawa: cedr, piżmo, wetyweria

Najkrócej mówiąc – przyjemniaczek. Dość słodki, nawet lekko podduszający, z tej słodkości przebija bergamotka z cytryną, jakiś tam akcent pieprzowo-przyprawowy też jest. Czuje się to tak, jakby zapach zakręcał to w ten, to w inny zaułek, ale nie są to zaułki różniące się wyraźnie, a tylko akcenty są inaczej rozłożone. Później wszystko się ujednolica, jest mega poprawnie i nudno. Z czasem coraz mniej mi się podoba. Kiedyś pisałem gdzieś, że trwałość jest ponaddobowa – musiało mi się prysnąć na ubranie. Na ciele wytrzymuje 5-6 godzin. Projekcja średnia.
Jedna moja znajoma, która ostatnio recenzuje na bieżąco to, czego używam, stwierdziła, że pachnie jak jakaś taniocha. Pani w sklepie D. powiedziała, że ten zapach chętnie kupują STARSI panowie…

P.S. Właśnie zobaczyłem recenzję piratha, cieszy mnie to, że wiele nie odbiegam w odbiorze, choć oczywiście nie jestem aż tak szczegółowy; pozwoliłem sobie ściągnąć zdjęcie :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 04 listopada 2013, 00:14 - Pn przez Bach_rules!, łącznie edytowano 1 raz

FourOfKind

Re: Davidoff Adventure

Post26 marca 2012, 18:57 - Pn

Co do komentarza o starszych Panach. Wg mnie trafna. Dlaczego?

Poznałem go kiedyś w S. i otwarcie mnie zafascynowało. Pieprz podany na prawdziwie męski sposób. Szkoda, że potem jest bryndza, ale ogólnie zapach byłby w moim typie, gdyby po przyjemnym otwarciu zechciał kopnąć mnie w nos. Nie kopnął.

Nie żebym był starszym Panem, ale znacie mój gust zapachowy.

Rossi

Aktywny forumowicz

Post26 marca 2012, 19:12 - Pn

Miałem, w sumie fajny zapach.Lecz...trwałość jest lipna, wręcz słaba na mnie. Raczej zapach na wiosnę, jesień.
Nie kupię ponownie. Nie przekonał mnie.

farello

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 marca 2012, 19:20 - Pn

Otwarcie bardzo przyjemne ale dalej jest już kiepsko, dla mnie pachnie nijak po prostu. Trwałość i projekcja też mizerna. Jedynie flakon jest ok :)

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Davidoff - Adventure

Post18 marca 2013, 19:13 - Pn

kjgeneral napisał(a):Kiedyś pisałem gdzieś, że trwałość jest ponaddobowa – musiało mi się prysnąć na ubranie. Na ciele wytrzymuje 5-6 godzin.

jako , ze przymierzałem sie do zakupu Davidoffa Adventure ale wersji Amazonia , postanowiłem sprawdzić jak pachną te perfumy.Wybrałem sie w sobote do S. , lecz niestety nie było tam wersji Amazonia , lecz zwykła Adventure. Coż ..popsikałem na reke , wzialem tez małą probke wersji standardowej Adventure. Tak wiec mogłem przetestować zarówno "przedramieniowo" a także globalnie. A jak wrażenia ? Zastosowany globalnie - zapach mi sie podoba. Czy nazwa adventure jest dobrze dobrana ? Chyba tak. Zapach jest dla mnie lekko pikantny,przyprawowy i sprawia wrażenie suchego.Miety nie wyczuwam,cytrusy gdzies schowane w tyle.Kojarzy mi sie z jakąs wyprawą afrykańską , bo przed oczami widze ten suchy czerwony pył znany z widoków afrykańskich,bądz też australijskich.Odpowiada za to ten własnie pikantno-przyprawowy charakter. Nie mylić z pikantnością znaną z Azzaro Visit,bo to calkiem coś innego. Co do projekcji to słabe to jakies. Pierwsza godzina , góra dwie jest ok a potem ..? Potem nos do ręki by coś poczuć. I to jest najwieksza wada tego pachnidła dla mnie. Natomiast dlaczego cytuje kjgenerała ? Bo kolega sie chyba nie pomylił i nie prysnął na ubranie. Pomimo opinii tutaj o słabej trwalosci rano nie mogłem uwierzyc w to , ze zapach był wyczuwalny po przebudzeniu ( oczywiscie mowie o przyciagnieciu reki do nosa a nie o projekcji,bo ta niemalże zerowa ). Po przebudzeniu czyli od aplikacji godz. 14-15 do rana godz 8 czyli ok 17-18 godzin !! Trudno było mi w to uwierzyć, lecz 3 razy wąchałem przedramie w celu potwierdzenia. Zastanawiający jest fakt, że przy takiej trwalosci mozna było tak spartaczyć projekcje. W przeciwnym wypadku zapach lądowałby na mojej liście butli do zakupu. A tak ? moze jakis dekant zagości pewnego dnia...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Bach_rules!

Perfumaniak

Post18 marca 2013, 22:32 - Pn

A więc jednak... :lol:
Potwierdzam, że projekcja szybko cichnie. W sumie muszę wziąć zapach trochę w obronę. On kompozycyjnie nie jest zły. Nic nadzwyczajnego, szokującego, ale jest sympatycznie. Przyprawowiec, ale taki bezpieczny i przyjemny całkiem. Używam, jak nie chcę się wyróżniać, ale po prostu ładnie (i krótko - w sensie intensywności) pachnieć. I to latem! A te przyprawy są złagodzone taką kremową bazą wziętą niemalże z "Uomo?".

XXXM

Post16 maja 2013, 13:23 - Cz

Coś tu chyba się podziało niedobrego z Adventure.
Kiedyś zapach stał bardzo przyjemnym otwarciem, teraz od początku jest kremowo i całkowicie bez wyrazu.
Parę lat temu zużyłem 150 ml tego płynu i ostatnio postanowiłem wrócić do zapachu a pomogła mi w tym jeszcze bardzo okazyjna cena. 2 dni wąchania i szukania tego czegoś co kiedyś tak mi się podobało. Bez skutków niestety. Albo zmieniły się moje preferencje zapachowe przez ten czas, albo faktycznie coś zakombinowali.

marxel

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 sierpnia 2013, 21:42 - Pn

o ile przy otwarciu jest dośc ciekawie, i mozna wyobrazić sobie całkiem przygodną wyprawe, o tyle baza to szarość i przestój, po godzinie mam ochote posyłać kolejne chmury by znowu jechać dalej ;)

Łukasz1234

Forumowicz

Post23 lutego 2014, 08:45 - N

Mam wersje zakupioną w 2010 roku,czuję kokosa z dodatkiem mięty,fajny wiosenny słodziak o przeciętnych parametrach.

realego

Forumowicz

Post27 listopada 2014, 15:48 - Cz

Dobry czyli 4. Stricte drzewny aczkolwiek wyczuwam minimalnie trochę cytrusów. Wiosna i powiedziałbym... wczesne lato :D jak najbardziej. Szkoda, że nie jest zbytnio trwały.

grego33

Post04 stycznia 2016, 01:11 - Pn

Podziwiam osoby które cokolwiek wyczuwają w tym zapachu po 2h... Niegodny uwagi i całkowicie stracone pieniądze przestrzegam przed zakupem!!!

Piotrowsky

Post22 maja 2017, 19:57 - Pn

Daję ode mnie 3 - przeciętne (co nie znaczy, że złe!)
Zapach: Kokosowa słodycz, dość ciężka w odbiorze (dla mnie lekko dusząca), choć na horyzoncie majaczy jakby morska sól / las (ale gdzieś w Grecji). Brak lekkości, z jaką mogłoby się kojarzyć "Adventure" w nazwie. Na zimę - interesujące.
Trwałość: Początkowo bardzo intensywna, po godzinie/dwu przeciętna.
Cena/jakość: Przy obecnych cenach za 50ml warto sprawdzić.

zidam

Forumowicz

Post07 czerwca 2017, 18:55 - Śr

Korzenny, niewyraźne nuty cytrusowo-zielone, ambrowy, syntetyczny. Projekcja niska. Strasznie anemiczny ten zapach, intensywność niska, po jakimś czasie miesza się w jedną masę, nie da się wyróżnić poszczególnych nut.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post09 stycznia 2019, 20:29 - Śr

Z tzw. kronikarskiego obowiązku, do którego skłoniała mnie dzisiejsza wizyta w Rossmannie i ltóraś tam konteplacja Adventure, zwłaszcza w kontekście aktualnej ceny 99zł/100ml.
Ja za taką cenę, to miłośnicy prostych, rześkich, przyjemnych woni mogą się skusić.
Ja nie kupię, bo dla mnie ten zapach to kwintesencja dzisiejszej przeciętności w perfumach.
Absolutnie nie chciałbym nikogo urazić, ale to tzw zapach dla niewymagających.
No cóż, jak się pomyśli, że Davidoff kiedyś robił naprawdę zacne perfumy, to się łza w oku kręci.
No, ale, panie, kurła, kidyś to było! I ryby i grzyby i kamienie twardsze.
A teraz są Adventury
Artur

Powrót do Perfumy męskie